Bre-xicht alebo keď vtáčka lapajú…

shit EUKde sa pozriem, všade samý Brexit. Jedny sa radujú, väčšina však narieka. Tou väčšinou myslím hlavne tzv. mienkotvorné média, predstaviteľov štátu, rôznych politológov, analytikov, euroaktivistov a pyjavice napojené na zdá sa bezodný eurovod.

Stalo niečo neočakávané? Ani nie. Jednak to tu už raz v podobnej forme bolo a jednak angličania asi nebudú až tak tupí, ako by sa EÚ šlachte páčilo. Myslím, že keby bola ozajstná demokracia a ľudia by mohli slobodne vyjadriť svoj názor v každej krajine, EÚ by nasledovala osud sovietskeho zväzu. Nemôžem si pomôcť, ale čím ďalej viac mi EÚ spomínaný sovietsky zväz začína pripomínať. Neraz mi aj napadne myšlienka o akomsi novodobom žaláre národov, avšak v ružovom. Tú ružovosť zabezpečujú najmä vznešené kecy euro úradníkov, predstaviteľov štátu a rôznych aktívnych zväzákov v tzv. mienkotvorných médiach. V poslednej dobe sa osvedčilo zapchávať ovciam ústa aj hromadou reklám o množstve europrojektov.

Človek nemusí byť tzv. neziskovým politológom, aby mu došlo, že čosi s tou vysnívanou EÚ nie je v poriadku. Stále sme síce masírovaní, koľko na Slovensko prišlo eurodotácii, koľko sa za ne kadečoho vybudovalo a ako super sa máme, bohužiaľ, za týmto pozlátkom sa skrýva zdegenerovaný, prehnitý a zbyrokratizovaný skanzen. Čím ďalej viac mám pocit, že EÚ je zložená iba z byrokratov, kariéristov a rôznych pretaktovaných ľavičiarskych aktivistov, ktorí akoby sa množili medzi sebou. Výsledkom je ich absolútna odtrhnutosť od reality života obyčajných ľudí. Navrhujú a schvaľujú rôzne absurdnosti, rozdávajú hromady peňazí na kadejaké projekty, volia si medzi sebou akúsi novodobú EÚ elitu, ktorá je neschopná reagovať na reálne otázky alebo sa ožere ako prasa.

Ako decko si pamätám, že na západnú Európu a dupel USA som sa díval ako na nejaké spasenie. Tam je demokracia, tam sa majú dobre, tam sú parádne magiče (elektronika), v časákoch holé baby, môže sa cestovať kde sa zachce, no tam je proste raj na zemi. Prešlo pár rokov a ejhľa, z toho raju na zemi odrazu zostali len tie holé baby, (zatiaľ) sloboda cestovať a tie magiče – samozrejme v sofistikovanejšej podobe. Inak je všetko po starom a v niečom aj oveľa horšie ako tomu bolo za totáča.

Skúsme sa veľmi zjednodušene pozrieť na EÚ pohľadom radového ovčana, ktorý v 89-tom sníval svoj veľký ružový demokratický sen.

 • Bol nasraný, lebo prakticky nemohol nikde poriadne cestovať, iba ak do spriatelených soc. krajín a ak mu to nadriadení súdruhovia schválili. Samozrejme, boli výnimky, väčšinou komoušovskí papaláši a ich agitační poskokovia. Je iba irónou osudu, že mnoho z nich nám teraz káže o demokracii a kydá na autoritatívne Rusko, Činu či Bielorusko.
 • Bol nasraný, že elektronika, autá a kadečo iné je hrozne drahé, nedostatkové a každú chvíľu sa musí čakať vo fronte.
 • Bol nasraný, že ho všade špiclujú, že za protisocialistický názor ho môžu stíhať, dať cez dršku a keď treba aj zavrieť.
 • Proste bol nasraný, že do veľa vecí mu pindá štát a chcel to zmeniť.

Čo dostal?

 • Môže cestovať, môže študovať, kde sa mu len zachce. Samozrejme, musí mať nato prachy alebo byť naozaj šikovný, aby mu tie prachy na cestovanie/študovanie niekto uhradil. Inými slovami, do Yugošky po novom do Chorvátska, Bulharska, Turecka a podobne postačuje pár šupov, na exkluzívnejšie dovolenky dosiahne stále iba elita. Podobne je to aj so štúdiom. Špičkoví študenti sa na zahraničné školy dostanú po vlastnej osi, vo väčšine prípadov sú ale potrebné prachy, teda prachy bohatých rodičov.
 • Kúpi si čo chce. Tovaru je plná prdel, už len mať tie peniaze. Ale pozor, je tu jedno ale. S množstvom tovaru sa k nám dostalo aj množstvo bordelu. Asi najlepšie to charakterizujú potraviny. Nebojím sa napísať, že krajiny strednej a východnej Európy sa stali potravinovým smetiskom nadnárodných firiem. Dokazujú to jednak porovnávacie testy a kto testom neverí, oči dokorán mu otvorí nákup v kadejakej pohraničnej rakúskej dedine.
 • Môže si otvoriť hubu. No to hej, väčšinou Vás nezavrú, na elimináciu otvorenej huby sa ale používajú sofistikovanejšie metódy ako tomu bolo za komančov. Medzi ne patrí obvinenie z rôzneho -izmu, strata zamestnania, mediálny lynč a spomenúť treba aj veľmi často používané  a to nedanie možnosti vyjadriť svoj názor. Už sme si pomaly zvykli, že v médiach prezentujú názor zásadne len starostlivo vybraté osobnosti, aktivisti a analytici. Zjednodušenú formu nám prezentuje aj náš súdruh primátor v mestom platených médiach. Bežný plebs si ani neškrtne, hoc by mal 10000% pravdu. Vo výsledku tak držíte hubu aj naďalej, presne ako tomu bolo aj za oných červených časov.
 • Je pod paľbou neustálych nariadení, regulácii, vyhlášok, daní, poplatkov a podobne. Vo výsledku je jeho sloboda čím ďalej viac obmedzovaná a takmer polovica ročného zárobku ide na štát – tzv. deň daňovej slobody.
 • Obyčajný občan od EÚ čakal, že sa zlepší práca politikov, polície, súdov, školstva, bude sa menej kradnúť, korumpovať a omnoho lepšie uplatní svoje práva. Realita? Asi netreba podrobnejšie opisovať, ale vládne tu bordel ako asi nikdy predtým. Právo platí len pre vyvolených, všade samá korupcia, zlodejstvo, faloš a hlavne beznádej pre bežného človeka. Inými slovami, väčší hajzel vyhráva.
 • Slovensko. V 93-ťom sme sa oficiálne osamostatnili a čoto? Naše národné záujmy sú druhoradé a fakticky sme len akousi guberniou, kde sa každé 4 roky volia z pohľadu EÚ len bezvýznamné figúrky, ktoré sú absolútne podriadené miestnej oligarchii a záujmom EÚ. Ak sa náhodou vyskytne nový element, okamžite začne mediálny lynč a postupná likvidácia s pomocou štátnej moci.
 • Migranti. Aj keď sa nás táto téma zatiaľ priamo netýka, nedá mi ale nespomenúť nedávne vyhlásenie, ktoré zaznelo priamo z centrály EÚ, že štáty ktoré odmietnu prijať migrantov, by mali zaplatiť 250 000€ za každú odmietnutú osobu. Choré, to nie je nedemokratické, ale doslova choré. Osobne nemám problém akceptovať cudzieho človeka, ktorý je slušný, chce na sebe makať a akceptuje našu kultúru. Ale nariadiť mi to? Nuž just nie.
 • A tie eurofondy. Toľko korupcie čo je okolo eurodotácii snáď nebolo ani pri kontroverznej privatizácii, ktorá sa začiatkom 90-tych rokov zmenila na bezbrehú rabovačku. Opäť nemusíme ísť ďaleko, stačí sa pozrieť na tie naše „slávne“ kompostery.

Pokračovať by sa dalo ešte na ďalších 10 strán. Len pripomínam pôvodný účel EHS resp. EÚ. Mal to byť najmä voľný pohyb pracovnej sily, tovaru, služieb či kapitálu. A aká je dnešná realita? O voľnosti nemôže byť ani reči, keďže ju zväzuje asi 2587 vyhláška a nariadenie.

Článok je len veľmi zjednodušený pohľad na vec optikou ovčana žijúceho kdesi na východnej periférii štvrtej ríše. Nechcem Slovensko porovnávať so Švajčiarskom, Nórskom či dokonca Britániou, ale za stavu v akom EÚ teraz je, by bol civilizovaný odchod naozaj lepším riešením. Šikovných ľudí, ktorí by dokázali dobre spravovať tento štát bez ochrannej ruky Bruselu máme stále ešte dosť.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

11 odpovedí na Bre-xicht alebo keď vtáčka lapajú…

 1. Anonym povedal:

  stoji to za prd makovy demokracija fakticky neni spehuje sa a udava vyse ako kedysi a kradnuti ani nehovorim kedysi sa kradli tehly uteraky naradie po kusoch tak teraz cele fabriky a z fondov kludne 80 percent

 2. Anonym povedal:

  janasovi je demokraciu ukradnuta rovnako ludia jeho zaujima iba on hrabe kazdym smerom ako jeho stranicky sef nedivim sa ludom ze volili kotlebu lebo tu fakt neni koho

  • Anonym povedal:

   No a Kotleba čo si najskôr zamestnal komplet famíliu aj s kamarátmi na BBSK je už len ten pravý so svätožiarou.
   Doposiaľ žiaden takýto politik si tak brutálne nezabezpečil svoju famílii a kámošov, ale pri ňom sa to akosi toleruje, ale na ostatných neostáva niť suchá?
   Keď už kritizujeme, tak všetkých a za konkrétne veci.

   • Anonym povedal:

    Máte pravdu,použil skratku.Je to zmrd,ale sa mu darí ohlupovať našu voličskú populáciu,tak ako Mečiarovi,Dzurindovi,Ficovi,Procházkovi,kedy to konečne skončí?

   • Anonym povedal:

    Zabudli ste napísať koho tam Kotleba nahradil, začal vymieňať smerácku famíliu Laššáková, Muňka a spol. Zamestnané tam boli celé ich rodiny na riaditeľských flekoch. A pozrite sa na náš úrad koľko tam Janas flekov vybavil pre poslancov, rodiny, známych . Tá kotlebova família je manželka na referentskom mieste a občasné privyrobenie jeho brata ako ochranka? No to sú mi fleky teda. Smerácka banda rozkradla celý úrad a vy tam vypichujete hlúposti. Kto tu brutálne nakradol a zabezpečil seba a svoje rodiny sú smeráci, takúto tuposť fakt môže napísať iba nenažratý smerák. Ešte nás tu pobavte historkov o Kaliňákoi a Bašternákovi a ich miliónových zlodejstvách že aj zato môže Kotleba.

   • Anonym povedal:

    Keď nastúpil Kotleba na úrad bola tam čistá smerácka mafia s podporou KDH a SDKU. Je úplne normálne, že si tam dosadil pár svojich ľudí. Píšem pár nie všetkých ako tomu bolo za smerákov a ďalších farizejov. Skôr ako vypichnete nepodstatné hlúposti porovnajte ekonomiku vládnutia jeho a tej smeráckej mafie. Tie čísla sú viac ako zaujímavé. Vypichovať pár flekov za pár sto euro oproti rozkradnutým miliónom je zvláštna logika.

    • Tieňový primátor Zvědělík povedal:

     Píšete pravdu, avšak priestor mal poskytnúť nezávislým odborníkom, aby demonštroval, že nepoužíva praktiky starých politických štruktúr, s ktorými je klientelizmus napevno spätý.

   • Anonym povedal:

    Toto sa mi iba sniva neni dna kedy nedaju info v spravach co zase ktory smerak alebo na smer napojeny clovek ukradol a vy tu riesite zopar flekov kotlebu. A koho si tam mal nechat? tych smerakov co to tam rozkradli? Vy sa tam starajte o toho vasho janasa a jeho 10 platov Kotleba so vsetkymi svojmi ludmi na urade nezarobi tolko co vas jeden Janas!!!!!

 3. Anonym povedal:

  EU má chyby a treba ju zmeniť. Ale skôr by som povedal, že treba jej dať väčšie právomoci. Celkovo, čokoľvek, čo si budeme riadiť my slováci sami, to bude iba na hanbu. Vieme len odrbávať, kradnúť a zneužívať moc.

  Nám bolo dobre len keď nám vládli maďari alebo češi. Teraz by to mala byť únia. Len nie je to dokonalé, lebo stále nám únia stále necháva priestor aj na vlastné riadenie a preto všetko dobré skončí rozkrádaním.

  Zaviesť fiškálnu úniu, dať všetky naše práva do zahraničia a bude sa menej kradnúť. Asi vravte čo chcete, ale slováci vedia len ohnúť chrbát a poslúchať. Ak majú čosi riadiť, vedia iba kradnúť.

  A presne takto to vidíme aj na meste. Janás si tu šafári a má tam zberbu okolo seba. Keby naše mesto riadil čo i len dáky maďar, isto by sme sa mali lepšie v meste. Bol by tu rozvoj.

  • Anonym povedal:

   Ano, ale pre všetkých rovnaké. Nie že sú polnohospodári prvej, druhej a tretej kategórie. A v iných oblastiach to isté. Aj s tými potravinami je to pravda. To čo sa u nás predáva je často hnus. Takto rovnosť nefunguje. EU je iba hromada obmedzení, nariadení a zákazov. Pôvodne to bolo niečo celkom iné ako teraz, kludne nech zanikne ale aj spolu s NATOM.

 4. Anonym povedal:

  hm aj toto sú tie výdobytky EU: http://www.hlavnespravy.sk/cesky-sexuolog-zverina-otvorene-o-lobbingu-lgbti-v-politike-pseudokorektnost-ide-az-do-perverznych-koncov/801693
  Každý sa len hrabe za peniazmi ako jediným meradlom úspechu, ale zvyšok totálne upadá, morálka, vzájomná úcta, pochopenie, pomoc, radosť zo života a najhoršia je tá sodoma gomora tých dúhových krikľúňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.