Mogoňské kompostéry ešte raz

V hlasnej trúbe súdruha primátora sa objavil článok, ktorý vysvetľuje mogoňským občanom ako to s údajne predraženým nákupom kompostérov vlastne je. Článok nesie názov: Zopár faktov k zakúpeným kompostérom v rámci projektu rozšírenia separácie. O hodnovernosť článku je samozrejme postarané, veď namiesto autora sa pod článok umiestnilo len anonymné (r) ako redakcia PBN.

Množstvo negatívnych reakcií a nadávok, ktoré sa šírili medzi ľuďmi a na sociálnych sieťach, prebudili primátorskú úderku k napísaniu vysvetľovacieho článku a uverejniť to kde inde ako v transparentnej hlasnej trúbe primátora.

Hneď v úvode vysvetľovacieho článku je konštatované, že dotyčný ohováračský článok vyšiel v bulvárnom denníku. Toto treba mogonským ovciam zdôrazniť, lebo šak bystrické novinky nie sú bulvár a všetko v nich je transparentná pravda. Ok, no a teraz ovce vám ideme vysvetliť ako sa to vlastne kradlo, teda súťažilo.

Vybrala sa tá najlepšia a najtransparentnejšia firma, ktorá zastrešila celý tender. Pred spustením samotnej súťaže sa vykonal prieskum trhu za účelom stanovenia predpokladanej hodnoty zákazky. Firma určite vykonávala prieskum svedomito a následne vypracovala čo najlepšie súťažné podklady. Tie boli určite vypracované v súlade so zákonom a určite nezvýhodňovali žiadneho dodávateľa. Cieľom podkladov ako je napísané, bolo umožniť sa do súťaže komukoľvek prihlásiť. Mesto PB sa podľa vysvetľovacieho článku len prizeralo, kývalo hlavou a na záver skonštatovalo, že šecko je oukej.

A teraz trocha faktov. V tomto prípade sa okrem dotácie z EÚ a štátneho rozpočtu podieľa na financovaní zákazky aj mesto PB sumou v hodnote 5%. Keďže komposter stál 234 €, pre mesto PB to znamená investíciu 11,72 € za každý jeden komposter. Pre istotu to bolo vo vysvetľovacom článku vyznačené tučným písmom, to aby ovce videli a skonštatovali, no šak to stálo len 11,72 €, a tak sere pes, níje?

No keby to bolo len 11,72 € tak asi aj áno, ale ono tých kompostérov bolo 2732 kusov a to už začína byť pekná sumička. Konkrétne naše mesto celkovo vycálovalo za kompostéry viac ako 32 tisíc €. Úplne rovnakých kompostérov je plný internet a cenovo začínajú už okolo 43 €. Samozrejme táto cena je pri odbere 1 kusu. O koľko by bola cena nižšia pri 2732 kusoch môžme len špekulovať, ale určite by ešte o nejaké to euro išla dole. Každopádne rátajme so sumou 43 €. Ak by sa komposter nakúpil za takúto cenu, bola by investícia mesta pri 5% spoluúčasti 2,15 € namiesto 11,72 €. A ak to prepočítame počtom 2732 kusov, napočítame rozdielnu sumičku 26 146 €. Takže postoj mesta akože ja nič ja muzikant pripravilo nás občanov mesta o zaujímavých 26 146 €. Ak to chceme prepočítať na celkovú sumu, tak v prípade ak by sa kúpilo 2732 kompostérov za 43 € namiesto 234 €, vyplatilo by sa dodávateľovi 117 476 € namiesto takmer 640 tisícoch €. A teraz otázka, kto si naviac zarobil viac ako pol milióna euro? Ostáva len dodať, že bez súhlasu predstaviteľov mesta, by sa tento obchod nezrealizoval a viac ako pol milióna euro naviac by sa nikdy nezarobilo. Asi len naivne ostáva dúfať, že ten kto dal súhlas k tejto zlodejine nebol finančne motivovaný.

A presne takto sa Slovensko stáva vyspelou krajinou, ako sme to už niekoľko tisíc krát počuli a videli v našich médiach.

Celé je to naozaj na smiech, niečo sa niekde vytuneluje, v cenzurovaných médiach sa to ospravedlní, okydajú sa všetci neprajníci a ovca ty drž hubu a poslušne plať dane inak ťa dáme exekútorovi. Nepripomína vám to niečo? Mne áno, hovorí sa tomu európska demokracia.

kompost

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

68 odpovedí na Mogoňské kompostéry ešte raz

 1. Anonym povedal:

  vajcohlav vajcohlav za takéto tunelovanie sa raz usmažíš v pekle

 2. Anonym povedal:

  ale prt ešte sa nikomu za rozkrádanie štátneho alebo mestského nič nestalo

 3. Anonym povedal:

  Dobrý článok, niet čo dodať ale k tej konšpirácií, čo vysmolil zbor asistentov p. primátora možno pohodlne dodať.
  Nie je hlavnou náplňou primátora a poslancov chrániť majetok mesta a maximálne hospodárne s ním nakladať, nemajú to dokonca v sľube, ktorý skladajú veľmi slávnostne ?
  Je súhlas primátora s cenou za kompostér ktorý je 3x predražený v zhode s ochranou majetku mesta a s jeho hospodárnym nakladaním, pán primátor stratil kalkulačku a zabudol počty, ktoré sme sa učili v prvej triede ZDŠ?
  Je ten zbor poslancov MZ taký otupený, že keby aj teraz o tomto prebehla samozrejme v súlade s rokovacím poriadkom MZ diskusia a moderátor diskusie v zmysle poriadku MZ p. primátor by povedal, že takéto nakladanie s majetkom je hospodárne, zbor by to hlasovaním odsúhlasil?
  Na záver, ak by odpoveď v treťom bode bola Áno nebol by to vhodný okamih na petíciu za odvolanie takéhoto primátora a jeho poskokov?

 4. Anonym povedal:

  Mohol by niekto napísať koľko stáli tzv. stojiská na kontajnery pre separovaný odpad? Vrátane ich počtu.

 5. Anonym povedal:

  toto je krajina zázrakov 6x predražený kompostér a všecko je v poriadku, radosť kradnúť

 6. Anonym povedal:

  ja toto fakt nechapem ako ztych penazi sme mohli tolko porobit a my somari kupime hromadu predrazenych smetiakov toto nie je vedenie mesta ale vedenie smetiska

  • Anonym povedal:

   Ozaj nechápeš.
   Si typický Bystričan s IQ cca 20.
   Kompostéry platil štát – nie mesto!!
   Pochopí to už niekto?
   Mesto priplácalo iba 10 %!
   Kydajte na Min. život. prostredia.
   Z môjho pohľadu je lepšie keď mesto prispelo 10 % na predražení kompostéry, ako keby neboli žiadne.
   Z druhej strany – ten komposter vydrží ako plast cca 5 rokov, potom je z toho ekologický odpad.
   Takže v celku sú to vyhodené peniaze.
   No ale to nejaký debil v Bruseli nedokáže domyslieť, že by sa dali využiť inak.
   Svet nie je dokonalý a ani v budúcnosti nebude.
   ŠKODA.

   • Anonym povedal:

    Aj Vase IQ ma definitivne viac nez pochybnu hodnotu, dokonca mozno aj s minusovym predznamenanim.
    Na projekt „Triedenie KO v PB“ dostalo mesto (hovor pripadne tiez stat!!!) z EU fondov 2,5 Mio €. Teda a conto tejto, mestu PB prisluchajucej sumy, zaplatilo (presustrovalo) Ministerstvo ZP aj tie kompostery. Inac specialne pre Tvoj IQ vysvetlene, keby sa boli zakupili kompostery za znamu internetovu cenu (1 ks = 50 – 55€), tak by mestu bol pre tento projekt ostalo dalsich (niekym ukradnutych) 480000 €, co znamena, ze by sa asi bola dala zaviest dokonalejsia logistika. To co sa zaviedlo do praxe, je vysledok organizacnej inkopetencie a impotencie!

   • Anonym povedal:

    Anonymovi z 27.01.2016 o 20:30
    Vidieť, že ste úplne mimo, mesto pripácalo keď už 5%.
    Z dotácii takmer 2,5 mil €, ktoré mesto dostalo na rôzne projekty na životné prostredie sa takto minulo zbytočne o pol mil € viac.
    Taktiež mesto zbytočne obralo nás občanov o niekoľko desiatok tisíc € viac ako bolo potrebné.
    A nakoniec, celé to riadilo mesto, keby mesto povedalo že budú kompostéry za 30, tak pri takom množstve by boli. Skôr sa zamerajte, kto z takejto nehoráznej zlodejiny mohol mať osoh.

  • Anonym povedal:

   Vážený prispievateľ o kompostéroch.Naozaj máte 1000% pravdu, ale takýto prejav nič nerieši.No ak by ste chceli vedieť ako sa to má- tak mrknite na stránku Občianskeho združenia proti korupcii sk v Žiline.Majú štábnu kultúru a veci robia koncepčne.Mimochodom fungujú i na výroku ÚS-„medzi ústavné princípy vlastné právnemu štátu patrí aj zákaz svojvôle v činnosti štátnych orgánov“.Je tam aj návod ako vyzerá také podanie….

 7. Anonym povedal:

  MÚ – budova pre všetkých občanov, alebo sa milým ?
  Na budove – vchodových dverách politická reklama na Jankackú za Smer.
  To pre ňu neplatia oficiálne plochy – ako pre ostatných kandidátov?
  Čo na to ostatní kandidáti – napr. poslanci Sopčák, Jaroš alebo Pospišílová?

  Za druhé – dnes sa na webe objavili materiály na Mestskú radu.
  Okrem iného prerokovanie protokolu. Pri kontrole štátnych resp.. verejných inštitúcií je protokol najvyššia forma možného postihu kontrolovanej inštitúcie. Takže mestský úrad, tým že obdŕžal z kontroly NKÚ protokol – kontrola dopadla veľmi ZLE !!!
  Je tam asi 19 závažných nedostatkov.
  Samozrejme sa to vedením mesta obkecá, akože išlo o prkotiny, to ako keď odsúdený po vynesení rozsudku – povie že sa nič nedeje, však dostal iba podmienku a život beží ďalej.

  • Anonym povedal:

   prdlajz to bude jankackej platné je až na konci kandidátky to aby sa nepovedalo je to hanba janasa kadejaký starosta z hornej dolnej je na vyššom mieste

   • Anonym povedal:

    Pri výhre Smeru ako minule, nebude problém sedieť v parlamente aj kandidátovi zo 130 miesta. Postúpi hore na miesto tých čo pôjdu do vlády, za štát. tajomníkov, vedúcich úradov, odborov a pod. ktorý preto nemôžu uplatňovať svoj mandát.

 8. Anonym povedal:

  Aspoň vidíte v praxi, ako si Fico váži PB. Možno to bude aj preto, lebo janás sa pred časom úplne vážne zaujímal, či by nemohol kandidovať do parlamentu na dvoch miestach – jedno za P. Bystricu a druhé za TSK. Keď ho poslali do …, tak začal tvrdiť, že mesto mu je prednejšie ako parlament. Kto si myslí, že je to nezmysel, ten janása z blízka nevidel.

  • Anonym povedal:

   A to už kde počul, že sa dá do parlamentu kandidovať z dvoch miest?
   A dokonca za TSK ?
   Si mimoriadne vzdelaný.
   Takých sa musí ozaj Janas báť.

  • Anonym povedal:

   On to myslel obrazne ako získať dve zvoliteľné miesta, výsledok je ale rovnaký Janas dostal kopačky a s ním celá PB. Hlavne že sa „stará“ o mesto, tie kompostery sú typická vizitka obetavého starania. Fakt by ma zaujímalo kto si ten niekoľko stotisícový lup rozdelil.

 9. Oso povedal:

  …:
  Tak len tak námatkovo podľa vestníka:
  – v časti 1 sa spojili zberné nádoby spolu so zberovým vozidlom, čo mohlo mať vplyv na výsledok verejného obstarávania – obmedzilo to okruh možných uchádzačov, ktorí síce dodávajú zberové nádoby, ale nedodávajú techniku. Zberové vozidlo mohlo byť súčasťou časti 2, kde sa nakupovalo aj iné vozidlo – traktor
  – zábezpeka – verejný obstarávateľ môže, ale aj nemusí požadovať zábezpeku. V prípade časti 1 ide o 35 000 EUR, ktoré musí uchádzač zložiť ešte pred vyhodnocovaním verejnej súťaže. Tieto peniaze sa uchádzačom vracajú po ukončení procesu verejného obstarávania, tzn. po uzavretí zmluvy s víťazným uchádzačom a zverejení zmlúv, v tomto prípade v centrálom registri. Aby toho nebolo málo, verejný obstarávateľ – mesto – požaduje tzv. výkonovú zábezpeku pre prípad, že predávajúci nebude plniť svoje povinnosti podľa predmetnej Zmluvy a kupujúcemu voči nemu vznikne pohľadávka. Pre časť 1 – 50 000 EUR. Víťazný uchádzač má v tomto prípade viazaných 35 000 EUR, ktoré vložil pred začatím procesu obstarávania a pred podpisom zmluvy musí zložiť ďalších 50 000 EUR. Tzn. -85000 ešte pred začatím dodávania. Áno, následne mu bude tých 35 000 vrátených, áno, požiadavka na zábezpeku 35000 EUR nie je diskriminačná, ale toto môže byť jednoduché vysvetlenie toho, prečo sa súťaže nezúčastnili iní, menovaní uchádzači.

  • Anonym povedal:

   no a sme doma, stačilo spraviť namieru súťažné podmienky a šupho už sa euráčiky valili jedna radosc, toto janásko akosi zabudol uviesc v tej jeho rozprávke

   • Anonym povedal:

    Len aby sa nezabudlo.
    Zákon č. 263/1999 Z. z. o verejnom obstarávaní a stavia do popredia pri uplatňovaní pravidiel verejného obstarávania dodržiavanie základných princípov. Princípmi verejného obstarávania sú priehľadnosť, rovnaké zaobchádzanie a nediskriminácia uchádzačov alebo záujemcov, hospodárska súťaž (konkurencia) pri dodržiavaní zásad hospodárnosti pri vynakladaní finančných prostriedkov.
    Obstarávateľ je zodpovedný za dodržiavanie zásad hospodárnosti pri vynakladaní finančných prostriedkov. Hospodárnosť pri vynakladaní finančných prostriedkov obstarávateľ premieta do samotného konania v celom procese verejného obstarávania. Dodržiavanie zásad hospodárnosti súvisí napríklad
    s prístupom k určeniu požiadaviek na predmet obstarávania tak, že uchádzači môžu predkladať cenovo efektívne a inovačné riešenia vyhovujúce potrebe obstarávateľa,
    Zákon č. 263/1999 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 557/2001 Z. z., vyžaduje pred vykonaním obstarávania zistiť informácie o predmete obstarávania. Obstarávateľ z hľadiska dodržania princípu hospodárnosti môže:
    – vecne určiť okruh obstarávaní, pri ktorých nie je potrebné vykonávať oslovenie viacerých podnikateľov,
    – stanoviť finančný limit, do ktorého nie je potrebné vykonávať oslovenie viacerých podnikateľov,
    – stanoviť možné spôsoby zisťovania informácií o predmete obstarávania a povinnosť ich zaznamenávania (telefonicky, oslovenie podnikateľov formulárom, rokovaniami s podnikateľmi, platné katalógy, ponuky na internetových stránkach atď.)
    Teraz si predstavte ako to dokázali, že nakúpenie 3 X predražených kompostérov je v plnom súlade so zákonom. Toto tvrdí nielen pán školník ,teda hlavný kontrolór mesta, ďalej riaditeľ,teda primátor a mnoho zainteresovaných, príklad ÚVO a asi aj MŽP, lebo ono buduje rozvinuté Slovensko a nejakých 0,5 mil. € je im o ničom, keď len na takej reklame eurofondoveho budovania Slovenska vydrbali poriadný kopec peniazí, ktoré by sa dali použiť účelnejšie.
    Najlepšie by bolo jeden kompostér dodať ministrovi ŽP, aby to komentoval. Možno bude vtipnejší ako premiér, ktorý nevedel ohodnotiť prečo je ten sifón čo mu ukázal Figel a poslali učitelia z Oravy ako pomôcka zakúpená MŠ je niekoľkokrát predražená.

    • Anonym povedal:

     Konecne jeden vecny a konkretny prispevok. Nasledovny odstavec jednoznacne definuje nehoraznost pocinania zodpovednych pracovnikov mesta:

     „….Obstarávateľ je zodpovedný za dodržiavanie zásad hospodárnosti pri vynakladaní finančných prostriedkov. Hospodárnosť pri vynakladaní finančných prostriedkov obstarávateľ premieta do samotného konania v celom procese verejného obstarávania. Dodržiavanie zásad hospodárnosti súvisí napríklad s prístupom k určeniu požiadaviek na predmet obstarávania tak, že uchádzači môžu predkladať cenovo efektívne a inovačné riešenia vyhovujúce potrebe obstarávateľa….“ Koniec citatu!

     V kazdej zodpovedne hospodariacej firme, by jak nakupca, tak aj riaditel a kontrolor, nesuci zodpovednost za presustrovanie cca. pol miliona €, pri jednej jedinej objednavke, dostali na hodinu vypoved a boli nasledovne sudne stihani! Len u nas v Mogonove, „idu hodiny inac“! Tuna dostali, jak riaditel (primator), tak aj kontrolor, extra odmenu za dobre vykonane…..“co?“….., ine slovo ako zlodejina mi nenapada! Nezodpovedane ostavaju otazky: Co dostal nakupca……..?; Ktory „hrabos“ zhrabol tych 480000 €…..???

     • Anonym povedal:

      Podľa použitého postupu verejného obstarávania je podkladom pre administratívnu kontrolu verejného obstarávania dokumentácia a informácie predložené prijímateľom , ktorú tvoria najmä:
      – oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania;
      – súťažné podklady, vysvetlenie/doplnenie súťažných podkladov, ak sa uskutočnilo;
      – výpočet predpokladanej hodnoty zákazky pri každej zákazke, znalecký posudok v súvislosti s opisom predmetu zákazky (ak je požadované zo strany Poskytovateľa );
      – a milión ďalších veci.
      Teraz si treba predstaviť ako bola vypočítaná predpokladaná hodnota dodávky za kompostéry podľa tretej odrážky, keď to nejako vyšlo na trojnásobok bežnej ceny. Pritom primátor zdôrazňuje vo svojom plátku, že bol vykonaný prieskum trhu. Predstavte si poskytovateľa (MŽP),ktorý má skontrolovať takýto údaj a pri kontrole ako tvrdí primátor sa žiadna chybička nevloudila.

      • Anonym povedal:

       Pytam sa este raz konkretne: Ako vysoko musel byt korunovany slepy idiot, ktory toto obstaravanie vypisal a nedokazal zistit, ze tie iste kompostery, ktore mesto zakupilo za cca. 230 €/kus, sa na trhu predavaju za cca. 50 €/kus????????? Taky clovek nema co hladat vo verejnej sprave!

      • Oso povedal:

       Prieskum trhu pre stanovenie predpokladanej hodnoty zakázky sa vykonáva tak, resp. stačí ho vykonať tak, že sa oslovia tri firmy – telefonicky, emailom a požiadajú sa o zaslanie cenovej ponuky. Najlacnejšia z troch ponúk je predpokladaná hodnota zakázky. Čiže vedeli, koľko za to chcú a dohodli sa s troma firmami, aby dali ceny vyššie ako ich cena. Dohodu nedokážete. Prieskum trhu sa môže javiť ako nepriestrelný, avšak aj napriek tomu hodnota takto stanovená nie je smerodajná a zo súťaže môže vyjsť cena úplne iná. Prieskum sa používa len na to, aby sa stanovila metóda verejného obstarávania

       • Anonym povedal:

        Ja som si myslel, že prieskum sa robí preto,aby sa stanovila optimálna cena ,ktorá bude smerodajná pre súťaž. No asi sa i tak ako hovoríte.OK,ale tento prieskum trhu má byť zdokumentovaný a nemal by byť problém pozrieť sa kto dával tie ponuky.Ak by to chcel niekto skontrolovať, napríklad nejaký poslanec,alebo nejaký ivestigavec,tak by to nemal byť až taký problém.

        • Anonym povedal:

         kto by potom zaplatil volby

        • Oso povedal:

         Áno, prieskum trhu musí byť zdokumentovaný a je možné sa v tom vŕtať. Ale nie bez toho, aby som videl, čo tam je, viem povedať, že tam sa nenájde nič, čoho by sa dalo chytiť. Môže to vyzerať takto:
         Prosím o zaslanie cenovej ponuky na zberovú nádobu. – poslané emailom na tri firmy.
         Firma1 – dodáme vám za 243 EUR
         Firma2 – dodáme za 270 EUR
         Firma3 – dodáme za 300 EUR.
         Predpokladaná hodnota zakázky na základe tohto prieskumu bude 243 EUR. Žiadna kontrola nevie, resp. nemá oprávnenie skontrolovať, či firma1,2,3 reálne má také kontajnery v ponuke, resp. za takú cenu….

        • Oso povedal:

         Nepozeral som všetky dokumenty k tomuto obstarávaniu, čiže neviem, či predmetné obstarávanie bolo aj na kontrole ÚVO, cez ktorú by podľa môjho názoru s najväčšou pravdepodobnosťou neprešlo. Takéto verejné obstarávanie mohlo prejsť kontrolou na MÚ, na riadiacom orgáne, ale spravidla neprechádza cez ÚVO.
         Z hľadiska priebehu VO sa môže celá táto „kauza“ javiť ako transparentná, hospodárna, efektívna, ale PROBLÉM spočíva v obmedzení prístupu potencionálnych uchádzačov do procesu verejného obstarávania. A to práve spôsobom spomenutým vyššie. Pre správnosť však musím uviesť, že toto tvrdenie sa nezakladá na základe výsledkov žiadnej kontroly tohto obstarávania, vyjadruje iba môj súkromný názor

     • Anonym povedal:

      ktorý hraboš? myslím že si ten pol miliónik rozdelili po bratsky lebo ani bez jedného aktéra (mesto, výberová firma, dodávateľ, min.) by to nešlo zrealizovať

    • Anonym povedal:

     Odkialaľ majú metodiku zaobstarávania? Pozrite si aktuality a ako Vyboh, priateľ Fica a ostatných priateľov riadi bojaschopnosť letectva SR. Na všetkom čo sa verejne alebo neverejne zaobstaráva sa dobré zbohatnúť nevynímajúc plastovú nádobu.
     …“Ministerstvo nakúpilo tri typy magnetrónov, pričom dva z nich boli výrazne predražené. Firma Willing ich totiž rezortu dodala za takmer 16-tisíc, respektíve za vyše 17-tisíc eur za kus bez DPH.
     Ich výrobca – firma Tesla V. T. Mikroel – ich pritom v roku 2009 ponúkala ministerstvu takmer dvakrát lacnejšie: za necelých 9-tisíc eur za kus bez DPH. To znamená, že rezort mohol na 80 kusoch magnetrónov ušetriť zhruba 624-tisíc eur. Celkovo ich nakúpil vyše sto. …“

 10. Anonym povedal:

  Nech každý si dopraje..a ty dopraj a bude ti dopriate..

 11. Anonym povedal:

  Tomu duchaplnému pisateľovi rád by som rád poopravil ten citát -daj bude ti dané a dopraj a bude ti dporiate.Čo ste s tým svojim pastierom dali tomuto mestu?Destabilizáciu,neistotu,názornú ukážku pažravosti a nekonečnú ignoráciu občanov tohto mesta.Fakt ste nám dopriali!

 12. Anonym povedal:

  Janas na hrad

 13. Anonym povedal:

  čo robia naše zločinecké organizácie ako je polícia prokuratúra a súdy

 14. Anonym povedal:

  Tomu sa hovorí podpora bystrických podnikateľov. Výberové konanie robila bratislavská firma a dodanie 6x predražených kompostérov lučenecká firma. Nech žije mestský úrad a naivní podnikatelia maríkovskej doliny.

 15. Oso povedal:

  Pýtam sa znova, prečo zmluva nie je zverejnená v centrálnom registri zmlúv? To, že je zverejnená na webe mesta je síce oka, ale zmluvy by mala byť zverejnená aj na http://www.crz.gov.sk.

 16. Anonym povedal:

  Vaše otázky sú nemiestne.Načo ich dávate keď nedostávate odpoveď.To čo sa malo prerozdeliť je prerozdelené a obdarovaní sa vyškierajú.Že to bol podvod?No a čo.Veď to počúvame zľava sprava.Ale faktom zostáva ,že to bolo urobené diletantsky, čo svedčí o úrovni expertov v transparentnom procese zapojených.Nevidím to inak, občania vrátia kompostery a obdarovaní provízie.A bude .

  • Oso povedal:

   potom je to v poriadku

   • Anonym povedal:

    Nie celkom, v tomto kocúrkovskom verejnom obstarávaní, môžete, teda musíte vrátiť peniaze naspäť iba vtedy ak vám dokážu neoprávnené výdavky, resp. nesplníte kritéria efektivity využitia prostriedkov. Tie boli zrejme nastavené na 100 %, veď nie sme trochári. No a keď naplánujete, že miniete milión, tak musíte minúť milión, ak by ste minuli menej musíte dávať časť peniazi naspäť, pretože ste neboli efektívny. A takto sa to cca robí, s prepáčením transparentne.
    Ináč s Vaším názorom súhlasím, len si predstavte ako by Vám oponoval starosta, ktorý všetko vie a určite by Vám povedal, že on teda zákony porušovať nebude, teda nebude ani nič vracať.

 17. Anonym povedal:

  ved oni dobre vedia že sa nemusia ničoho bát a psí hlas do neba nejde

 18. Anonym povedal:

  Filozofická otázka.Komu má patriť ten psí hlas?A kto sú to oni?Skúsim si odpovedať sám.Ten psí hlas je hlas naivného voliča,čo si myslel,že bude lepšie.A oni -sú z tej čvargy čo prehlasujú -vyhraj voľby a môžeš všetko.No a podľa toho sa tak aj deje.Takže voliči naši, hor sa k urnám za presne 30 dní a dajte hlas tak , aby nešiel do neba.

 19. Anonym povedal:

  Náš hlas nepôjde do neba, ak sa nebudeme vzdávať. Sľuby treba neustále konfrontovať so skutočnosťou. Ak bude nutné, treba ísť aj do ulíc. Nikto to za nás nespraví. Naša apatia vyhovuje výhercom volieb, a preto sa tak aj správajú. Že to tak funguje, my voliči za to môžeme.

 20. Anonym povedal:

  sak sa ohlás pod svojím menom a krityzuj hned uvydíš ten frmol ako rychlo bude naša policia a prokuratúra jednat

 21. Anonym povedal:

  Ešte nanadyšyel čas.Ale ten čas prýde ked ludia vistupja za anonimyti a začnú hovoryt napryamo a k vecy.Toť odpoveď na vaše kecy.
  Ak si myslíte,že Polícia a Prokuratúra tieto mestské kotrmelce neregistruje ,tak ste na veľkom omyle.Za socíku sa ten paragraf volal,že rozkrádanie majetku v socialistickom vlastníctve.Teraz je to „iba“rozkrádanie eurofondov.

  • Anonym povedal:

   Ak by tomu bolo tak, tak to je naylepšia zpráva za posledních nyiekolko rokof

  • Anonym povedal:

   no dobre a deje sa niečo? myslím, že nič, ako vidieť podľa článku v janasových novinkách, len samé kecy o transparentnosti a dodržaní zákona a výsledok? pol milióna euro v ri…ti teda v ich kešeni

   • Anonym povedal:

    No vidím, že tu prispievajú rôzni prispievatelia.
    Čo sa týka nejakých financií – v dnešnej dobe pol mega, smiešna suma.
    Absolútne nezaujímavá cifra.
    Škoda drať klávesnicu.

  • Anonym povedal:

   Dnes citam vdaka zaplatenemu Pianu na SME:
   Citujem: „Po vražde novinára Jána Kuciaka chce Európska komisia preveriť, ako sa na Slovensku nakladá s európskymi dotáciami na poľnohospodárstvo a či nie sú zneužívané.
   „Pozrieme sa teraz na ten prípad dôkladne,“ povedal Oettinger denníku Die Welt. Nemecký eurokomisár považuje za možné, že európske poľnohospodárske dotácie na slovenskom boli zneužité „na kriminálne účely“. „Za niekoľko týždňov budeme mať jasno o finančných tokoch a možnom zneužití,“ dodal. Koniec citatu.
   Ktovie, je mozne, ze pana komisara budu pri „vymetani chlieva“ zaujimat aj nase nehanebne predrazene kompostery.

 22. Anonym povedal:

  pol mega € = 15 063 000 Sk je ti málo?

  • Anonym povedal:

   aj ako podpichovanie A zo 6.2. 18:52 je to ťažko stráviteľné

   • Anonym povedal:

    Súhlas, bolo to podpichovanie – vtedy.
    Teraz – keď si sused Matoviča – obyčajný šofér dovolí kúpiť nepotrebnú firmu od Matoviča za 122 mega SK – čo je tiež nejakých cca 4,05 mega Eur už sa na to začínam pozerať inak.

 23. Anonym povedal:

  Kurňa trieskate tu megami aj nemegami naozaj ako mogoni.Tu nejde o finančný benefit ale o samotnú podstatu.Ako to bolo celé transparentne zinscenované.A koľká to odvaha.Ak sa toto prepečie len tak,čo príde nabudúce.A čo sebareflexia.Domrdolím niečo a to exeplárne a ešte si nechám zvýšiť plat.Normály človek by sa radšej videl viete kde.Potom sa natíska otázka, kto nám to tam pracuje.Ale ako kolektívny výsledok hodný Jánošíka s družinou.

 24. Anonym povedal:

  Dnes cerstva zaujimava sprava na SME:
  BRUSEL: Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) so sídlom v Bruseli vo štvrtok oznámil, že začal vyšetrovanie údajného zneužívania fondov Európskej únie na Slovensku, ktoré odhalil slovenský novinár Ján Kuciak.
  Co ked sa pridu spytat do PB, ako to bolo s tymi kompostermi?

 25. Anonym povedal:

  Sa neposer

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.