Odmena 6919€ pre kontrolóra Považskej Bystrice

Keď som tú sumu zazrel prvý krát, myslel som si že sa jedná o preklep. Keď som ale uvedenú sumu uvidel aj v článku na Topkách, bolo mi jasné, že sa jedná o skutočnosť. Tu naozaj dochádzajú slová. Najskôr vianočné zvýšenie platu primátora na 4 tisíc € mesačne a teraz pre zmenu takmer 7 tisícová odmena pre kontrolóra mesta. Toho istého kontrolóra, ktorý nenašiel žiadne pochybenie pri nákupe predražených kompostérov.

Výška odmeny predstavuje 30 % z celkového súčtu minuloročných platov kontrolóra. Podľa predkladateľky návrhu, viceprimátorky Považskej Bystrice Kataríny Drevenákovej, odmena je navrhnutá za priebežné kvalitné a profesionálne zabezpečovanie a plnenie úloh v zmysle plánu kontrolnej činnosti za rok 2015, ako aj za metodickú pomoc a usmerňovanie príspevkových a rozpočtových organizácií zriadených mestom Považská Bystrica a obchodných spoločností založených mestom.

„Zároveň je odmena navrhnutá za súčinnosť pri vykonávaní kontroly Najvyššieho kontrolného úradu, ktorá bola na Mestskom úrade v Považskej Bystrici od septembra do novembra minulého roku a kontrolovala rozpočet, čerpanie verejných prostriedkov a použitie majetku v meste Považská Bystrica za rok 2014,“ uviedla Drevenáková s tým, že členovia mestskej rady vyzdvihli dobrú spoluprácu hlavného kontrolóra mesta Považská Bystrica s poslancami mestského zastupiteľstva.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

55 odpovedí na Odmena 6919€ pre kontrolóra Považskej Bystrice

 1. Anonym povedal:

  kokso v starej mene odmena vyše 200 litrov tak to už hej to nemám slov ani ja

 2. Anonym povedal:

  pche to vyzera ze mame najlepsie plateneho suloznika v mogonove za minuly rok si kaviarnovy vymetac prisiel na rovnych tridsattisic evriciek

 3. Anonym povedal:

  Ak si zaslúži, tak aj 10000 EUR, treba motivovať..

 4. Anonym povedal:

  Sedemtisíc euro odmena a začo preboha? to sa janas a poslanci načisto pomiatli?

 5. Anonym povedal:

  Toto divadlo pochopí každý prečo dostal kontrolór takú nehoráznu odmenu. Lebo nič nikde nenašiel. Takto sa kupuje lojálnosť. Janas hambi sa ty zlodej.

 6. Anonym povedal:

  Nie celkom sa dá s vami súhlasiť.To nie je lojálnosť, ale kupovanie si mlčania.A toto už pripomína rukopis podsvetia.A ,že sa toto vymyká normálu -to pochopí aj človek čo nemá 26 titulov.Kurňa ,aká škola toto vyučuje?Neriskujú aktéri týchto bezprecedentných praktík,že sa o to začne zaujímať NAKA ,alebo iná silová zložka?Toto mesto je systematicky tunelované cez takéto a podobné úkony.Dokedy ešte?Naozaj tu by pomohli predčasné voľby.

 7. Anonym povedal:

  chcelo by to vedieť kto ako hlasoval

  • Anonym povedal:

   Treba ísť na zasadania MZ, a budeš v obraze.
   Dokonca ešte aj vodu, čaj a kávu môžeš využiť zadara,

 8. Anonym povedal:

  tá drevenáková to je čo za osobu? to berie prachy navrhuje čo sa jej zachce no naozaj podívaná a ten vysmiaty debil matos vedla nej no to si janas vybral dvojku fakt ano

  • Anonym povedal:

   Čo je to za osobu?Že vraj naj,naj,naj odborníčka na eurofondy ktorá za polovičný úväzok /cca 80 hodín mesačne/ berie kráľovský plat /cca 1000 € mesačne v čistom/. No nádhera, nie? Po odbornej stránke na eurofondy však totálne mínusová.

 9. Anonym povedal:

  Vážení nesúhlasiaci, spomeňte si na voľbu tohto kontrolóra, teda poslanci si ho zvolili legitímne. Z piatich kandidátov dostal najviac hlasov ,asi 17. Samozrejme, že ostatní sa mohli pri prezentovaní svojho programu aj pretrhnúť, spriazniveným poslancom to bolo jedno. Vrchol prezentácie bo sám zvolený, keď povedal asi toto; nebudem to zdržovať veď ma všetci poznáte a vyhral.
  Keby sme vtedy boli prišli do miestneho parlamentu ako občania, ktorých to troška zaujíma a tohto kandidáta, teda jeho prezentáciu a drzosť s akou to predviedol odmenili nesúhlasom, napr. bučaním, možno by tá voľba nebola taká jednoznačná. A hlavne by sa zorientoval a možno aj niekoľko nezávislých poslancov. Veď ako povedal Karol, on za nič nemôže kontrolóra si volia poslanci, on to iba moderuje a je to ich človek, že ho platí on, to mu až tak nevadí.
  Preto navrhujem; Plat kontrolóra rozpočtovať v samostatnej kapitole, maximálnu výšku prémie odsúhlasiť 3/5 počtom hlasov, vyplatenú výšku určiť pomerom hlasov poslan

  • Anonym povedal:

   Máte pravdu s tým nesúhlasom ale aký by mal taký nesúhlas zmysel?
   Občanov ktorí by tam vyskakovali by nechal janas demokraticky vyviesť ms políciou, ktorá je vždy nachystaná. Ak by aj predsa niečo zaznelo, v PB Novinkách sa nič neobjaví a TV Podlažie to vystrihne. A po tretie, slušný a poctivo pracujúci človek nemá pre tie zlodejské hovädá žalúdok.
   Tu sa musia ľudia zbadať všetci a poriadne ich informovať čo tie zlodejské špiny stvárajú.

  • Anonym povedal:

   vypadlo; …konečne vyplatenú výšku prémie určiť pomerom hlasov poslancov, ktorí s ňou budú súhlasiť . Nevyplatenú čiastku efektívne využiť.
   jednalo by sa o dvojkolové hlasovanie, druhe môže byť tajné, resp. obe môžu byť tajné.

  • Anonym povedal:

   No a čo je zle na tom, keď povedal -poznáte ma?
   Určite viac dôverujem osobe, ktorú poznám, ako cudziemu,.

   • Anonym povedal:

    To áno, medzi zlodejmi je dôvera dôležitá.

   • Anonym povedal:

    Tak si to zasumirujte a porozmýšľajte o tom načo je dobrý taký kontrolór. Povedal to už po úspešnom vykonávaní funkcie HK za 4 roky, pritom v žiadnej správe,ktorú podával 2x za rok nekonkretizoval žiadnu nezhodu.No ako primátor nebudete forsírovať takéhoto kontrolóra, boli by ste blázon, keď to takým občanom ako Vy nevadí. V tom predstavovaní sa celkom dobré predstavil človek, ktorý má skúsenosti s takouto prácou, lenže toho sa vystrašil jak primátor tak aj poslanci na šnúrkach primátorových gatí.

 10. Anonym povedal:

  Na margo toho obklopenia odborníkmi.Karol nepotrebuje okolo seba šikovných ľudí alebo ľudí s vlastným názorom.To by sa mu neriadilo podľa jeho špekulatívnych predstáv.No na takýto tendenčný výber dopláca mesto a občania . Ale Karči je s týmto spokojný a vie ,že z týchto persón ho nevie nikto ohroziť a podľa jeho pokynov iba pritupo kyvkajú na všetko, čo potrebuje. .Vo vojenskej terminológii „radšej robiť šaržu medzi lajnami ,ako lajno medzi šaržami“.Je to naša najanasnejšia mestská hviezda, smerujúca opačným smerom, ako je normálny smer.

 11. Anonym povedal:

  to bude prachov na úplatky…..

 12. Anonym povedal:

  Kto niečo čítal o organizovanom zločine, tak pochopil, že bez krytia “ z hora“ nemohol existovať. Sústavné prešľapy primátora nie sú prešľapmi, ak sa o nich cielene nevie. Sičák je odmeňovaný nie za prácu, ale za slepotu, preto sa zdá jeho odmena vysoká. Za to, že Sičák je hlavný kontrolór má mesačný plat v zmysle zákona 882 eur x 2,24 = 1976 eur = 59 529 korún a za (ne)činnosť tých cca 7000 eur. Prečo by mu to naši zvolení zástupcovia vedení transparentným primátorom nedopriali. Však peniaze nedávajú zo svojho. Občania PB to zaplatia. Spravodlivé je aspoň to, že svinské odmeny zaplatia aj Karolovi voliči – dôchodcovia a potom im nezostane ani na starobínec.

 13. OSO povedal:

  7000 EUR oficialne HK, následne 3500 sa „vráti do mestskej pokladnice“ :), čiže KJ

 14. Anonym povedal:

  v takomto prostredí sa krásne vladne, bez zodpovednosti

  • Anonym povedal:

   …a bez prítomnosti a kontroly. Taký chaos na meste ešte nebol. Najvyšší čas spraviť prievan. Uradníčky chodia cez pracovnú dobu po obchodoch, sú drzé a arogantné a tá malá čierna na sociálnom im robí velitela. Trpím, keď tam musím ísť.

 15. Anonym povedal:

  Čo vy nato ľudia, ktorí nemáte z čoho žiť a deťom do školy dať desiatu?

 16. Anonym povedal:

  nič lebo sme dementné ovce

 17. kuko povedal:

  Však čo by si nenadelili, keď ušetrili. A nerozdeľujú si zo svojich. Zamestnancom zo zákona upravili platy asi tak, že zobrali z osobného ohodnotenia a presunuli do základu mzdy, pretože “ nie sú peniaze“. A zákon je poriešený. Ako u Kórejcov. Že by kompetentní z úradu chodili na školenie do Kórejských firiem?
  No a superkontrolór na MsÚ (kto nič nerobí, nič nepokazí, kto nič nepokazí je pochválený, …..) potrebuje vreckové, za čo by potom v pracovnom čase vymetal kaviarne v meste? Snáď si nebude užívať za svoje. Ktovie koľko € odmeny dostali podaktoré „hostesky“, ktoré v tých kaviarňach trávia pracovný čas tiež? Tí pracovníci, ktorí si počas pracovnej doby plnia na pracovisku pracovné úlohy, nepotrebujú. Preto im s požehnaním vedenia nebolo vyplatené ani € koncoročných odmien. Niektorí si na ich úkor užili pekné Vianoce.

 18. turbo povedal:

  Tá arogantná uspávačka hadov na sociálnom by najradšej stavala do pozoru celý úrad. Robí si tam čo chce. Počas pracovnej doby vymetie všetky sekáče. Pritom je akože „služobne na šetrení“. Čo na to p. vedúci?
  Je zaujímavé, že za súčasného vedenia na hodinu vyhodená pracovníčka, bola odrazu menovaná do funkcie ………….??!!

 19. Anonym povedal:

  Že sa nehanbíš, skús sa postaviť tvárou k problémom mesta a nevypisuj na Mogoňove. Čo si okrem stupidných komentárov urobil pre seba a pre občanov mesta? Ak sa chceš mať dobre ukáž aký si odborník Ty, či vieš aj pracovať, alebo len ohovárať ľudí a kritizovať celé všetko a všetkých. Zdochýnajúci kôň vie dobre kopať len keď je do koho

  • Anonym povedal:

   Tipujem, že nie je zdochyňajúci a ešte, že kopol do Vás a kedže nezdochýňa, tak Vás to nejako zabolelo.Kedže viete viac o dobrom riadení mesta, tak dajte.

  • Anonym povedal:

   akym problemom? myslis behanie po obchodoch,predrazene kompostery odmeny kontrolora,nic nerobenie viceprimatorov,janasove funkcie a tak? no tomu sa da tazko postavit tvarou,jedine tak zadkom a tvarou v zumpe.

 20. Anonym povedal:

  Považska bystrica voli Kotlebu

 21. Anonym povedal:

  A ide sa volit prajem spravne rozhodnutie

 22. Anonym povedal:

  Volime KOTLEBUč 19

 23. Anonym povedal:

  volme SMER SD

 24. Anonym povedal:

  Presne a nie zlepenec

 25. Anonym povedal:

  Účasť na voľbách je dobrá, zdá sa

 26. Anonym povedal:

  Už je aj známy postup pre zaujatého či motivovaného voliča.Keď vynesie z voleb.miestnosti ten správny volebný lístok ktorý nedal do akože odložených lístkov dostane 33 Euro.Prečo asi.Fascinujúca nová volebná metóda.Asi to bude dobré ,ale pre tých čo to manažujú.

 27. Anonym povedal:

  Pre Smer volby nedopadli dobre ale kto volil toho Kotlebu ?

  • Anonym povedal:

   Kotlebu volili občania. Je predsa rôzna štruktúra občanov.
   To je ako s pracovitosťou – niektorí občania sú pracovití, niektorí žijú v chatrčiach. No a tí jednoduchší volili Kotlebu – lebo si myslia, že šmahnutím čarovného prútika sa budú mať dobre ako tí šikovnejší.
   Inak “ politické esa “ z P.B. si užili svojich cca 5 mesiacov slávy a opäť ustanú v zabudnutí.
   Možno na tom získa iba slečna Bandúrová – Budaj sa prekrúžkoval, možno si ju zoberie za asistentku ako mu robila na magistráte v Blave.

   • Anonym povedal:

    nesuhlasim,Kotlebu nevolili jednoduchsi obcania, prave naopak, dostal dost hlasov od inteligentnych ludi, ktorych prestala bavit tato parodia na demokraciu

    • Anonym povedal:

     Zabudli ste na nesvojprávne deti,ktoré už majú podľa ústavy právo voliť,no čo keď nevedia oči odtrhnúť od nejakého najnovšieho IT fónu, ktorý si zakúpili samozrejme za svoje. Ich rodičia ničomu nerozumia a oni sa vložili do úlohy rebelov a ukazujú ako sa také veci riešia.

     • Anonym povedal:

      Lepšie keď volia iba svojpravni dochodci?

     • I now see exactly whats going with this world. If you say yes, the others say no, its a tough world out there in order to get ahead..But, as long you stay up, keep your head up right, do your homework like the Mister that wrote this well written piece did. Sooner or later, you'll have a plan and succeed, so its never too late to begin, start now! Don't procrastinate, get to organizing your life and you too will make it in the business world!

 28. Anonym povedal:

  veru tak naše deti naša budúcnosť

 29. Anonym povedal:

  Pane bože daj vela zdrvia,Marianovi Kotlebovi a pozyvaame ho do Považskej aby sme mu prejavili podakovanie a obdiv,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.