Predvolebná schizofrénia

Blížia sa voľby a súdruh primátor sa opäť začal bezbreho chvástať a zároveň vyplakávať. Taká jeho už typická predvolebná schizofrénia. Svoje hrôzostrašné obavy spoločne s chválospevom odprezentoval kde inde ako vo svojej hlasnej trúbe, teda z našich daní platených transparetných PB Novinkách. Primátorské zvratky (nechcem uraziť pojem článok), je v plnej paráde vidieť dole na obrázkoch.

Najskôr k tomu nariekaniu. Na strane s chválospevmi sa nachádza nariekanka s názvom: Očakávam veľmi špinavú predvolebnú kampaň.

Súdruh primátor narieka, že sa chystá špinavá kampaň a on nechápe prečo. Že sa máme pozrieť, ako sa snaží, čo všetko vybavil, postavil a urobil a nejakí konkurenční smradi si dovolia proti nemu kandidovať, hrať predvolebné divadlo a dokonca si možno dovolia jeho veličenstvo Multifunkčného Vajcohlava I. aj kritizovať. Nuž je to naozaj hrozné. Celá nariekanka by sa vlastne dala napísať aj jednou vetou. Ľudia spamätajte sa a voľte ma, ja chcem byť opäť primátorom, lebo ja som najlepší, mne sa tu páči, málo som ešte nachabral a vlastne ja nič iné robiť ani neviem.

Je pravdou, že žijeme v blbej dobe. V dobe kde sa hromada ľudí na niečo hrá, kde si hromada ľudí závidí a nepraje a kde hromada ľudí špekuluje ako nerobiť a zarobiť. Aj pri tomto pochmúrnom konštatovaní som však stále toho názoru, že existuje stále ešte väčšia hromada ľudí, ktorá keď vidí snaživého, poctivého a ústretového človeka, tak pochváli resp. ocení takéhoto človeka, v najhoršom prípade si dovolí nekomentovať. Z tohto pohľadu teda vyznieva nariekanie súdruha primátora ako oprávnené a mali by sme mu pomôcť, zvoliť ho a nechať pilne a poctivo pracovať. Lenže.

V tomto prípade sa jedná o osobu mogoňského primáta. A ten ani v prípade prižmúrenia oboch očí, zavretí úst a zaštupľovania zadku nie je oným poctivým, snaživým a ústretovým človekom. V jeho prípade sa už stovky ľudí presvedčili, že sa jedná o zákerného smrada, ktorý myslí len na seba a svoj prospech a neváha pri dosahovaní svojich cieľov používať hoc aj najšpinavšie spôsoby. Proste trafená hus zagágala. Alebo. Kto akou zbraňou bojuje, takou aj zhynie.

A teraz pár slov k chválospevom s názvom: Považská Bystrica má za sebou obdobie rozvoja, zveľaďovania a napredovania.

V článku je spomenuté naozaj ohromné množstvo kadečoho a ešte väčšie množstvo je tam nasľubované. Simplexný čitateľ má dojem, že žije niekde katarskom emiráte a číta Katar News. Preživší komunistickí redaktori musia blednúť závisťou, aké propagandistické žvásty môžu byť uverejnené v demokratickom svete. Presne podľa hesla, ja som primát a mne patria Novinky. Zverejniť iný názor je bez najmenšej šance a dupel ak by ten názor bol odlišný a niečo kritizoval. Taká novodobá komunistická cenzúra v mogoňskej doline. Čitateľom s iným názorom neostáva nič iné, iba debatovať s ľuďmi a vysvetľovať im realitu katarského mogoňova. Alebo využiť šancu a okomentovať primátorské žvásty na internete. Komentovať všetky žvásty by zabralo strašne veľa riadkov a tak sa pristavím iba pri tých najväčších klamstvách.

Nejedného čitateľa okamžite zaujme fotografia novovybudovanej cesty poza železnicu v blízkosti orlovského mosta. Jedná sa o úsek novoprojektovanej cyklotrasy spájajúcej PB s Pov. Teplou. K danej investícii sa primát vyjadruje slovami verím a časom sa napojíme a celé je to koncipované, že je to zásluhou mesta a hlavne primáta, ktorý sa strašne stará o našich cyklistov. Ani slovko o tom, že ten blb jakživ na bicykli nesedel, neznáša cyklistov a tiež nikde nie je spomenuté, že mesto s týmto projektom nemá prakticky ani prd spoločné a dupel nie osoba primáta. Mnohomiliardový projekt rekonštrukcie železničnej trati na Slovensku je projektovaný a schvaľovaný na štátnej úrovni a mesto tam má funkciu administratívneho poskoka, podobne ako v prípade diaľnice.

Rovnako tak chvástanie sa zrekonštruovanou železničnou stanicou. Železničná spoločnosť investuje a rekonštruuje svoje stanice podľa svojich interných rozhodnutí s prihliadnutím na ekonomický efekt projektu. Železničnej spoločnosti je nejaký mogoňský šašo naozaj u prdele. Prisvojovať si teda rekonštrukciu železničnej stanice ako svoju zásluhu je ďalšie čisté klamstvo primátorského gašpara trasúceho sa o svoje znovuzvolenie.

Ďalšou perlou z úst multifunkčného súdruha je sľubovaná investícia do verejného osvetlenia. Koľko krát túto rekonštrukciu už Vajcohlav sľúbil? Odpoveď: Pred každými voľbami. Výsledok? Vždy hovno resp. stále vidíme hrdzavé iba kandelábre, ktoré už držia len silou vôle.

Pobavil som sa aj nad chválospevom o výmene okien na základných školách a ušetrenými peniazmi za kúrenie. Vraj sa vymenili okná na všetkých školách a škôlkach okrem štyroch, na ktoré získali eurofondy. Aké eurofondy? Koľko? Ani slovko viac. Asi to nebude nejaké terno, inak by sa s tým primát isto pochválil. A k tým oknám. Nuž, všetko (teda cca 20 objektov) sa platilo z našich daní, pritom iné mestá všetky svoje školy a škôlky kompletne (nielen okná) rekonštruovali z eurofondov. Napr. taký Žiar nad Hronom. Hlavne že máme viceprimátorku s dvojtisícovým platom, ktorej hlavná činnosť je získavanie dotácii z eurofondov.

Zaujala tiež veta v článku, mesto funguje dobre a môže si to dovoliť. To dobré fungovanie v praxi znamená, že sme zadĺžený až po uši a zo 139 hodnotených miest podľa inštitútu INEKO sme na 122 mieste…teda 17 najhorší od konca. Takže zase ďalšie primitívne klamstvo.

Naozaj srandovne vyzerá aj chválospev na zrekonštruované schodisko a nové dvojité zábradlie na Rozkvete. Nuž neviem, ale aby sa primátor viac ako 40 tisícového mesta chvástal na pol strany nejakým obyčajným betónovým schodiskom a zábradlím, naviac ešte zrekonštruovaným iba z jednej polovice je fakt sila. Človek si pod rozvojom mesta predstavuje nejakú rozsiahlu výstavbu priemyselného parku, divadla alebo nejakého projektu za milióny a nie obyčajné schodisko, ktorého udržiavanie je predsa predmetom bežnej údržby mesta. Nabudúce by sa zišlo aj uverejniť výmenu točky, záchodu, troch deklov, dvoch kvetináčov a jedného kýbla pre dve upratovačky aby sa ušetrilo.

Nikde v tých chválospevoch nevidím ako mesto predáva hlboko pod cenu budovy (vojenskú správu, polovník……), pozemky, aké je zadĺžené, akú má mizernú úspešnosť v získavaní eurofondov, predražených kompostéroch, pokútnych výberových konaniach, zbytočnom a drahom platení dvoch televízií, všade prítomnej cenzúre, kanalizácii v Moštencoch, na ktorú sa namiesto spackaných eurofonodov poskladáme my všetci z našich daní, chýba tu tiež informácia o počte mladých a šikovných ľudí, ktorí sa z mesta za posledných 8 rokov odsťahovali za lepším životom do iných miest a chýba mi tam aj 8 ročný evergreen o multifunkčnom zlodejstve nášho supermana s návodom pre bežného občana, ako robiť 10 funkcií/zamestnaní naraz a brať zato obrovské prachy.

A takto by sa dalo pokračovať. Naozaj nie je cieľom za každú cenu iba kritizovať, veď predsa nikto nie je dokonalý a kto nič nerobí nič nepokazí. Ale v tomto prípade sa inak nedá. Tie klamstvá o rozvinutom meste a všadeprítomnej spokojnosti sú Vajcohlavom podsúvané stále dookola a absolútne bez hanby. Pritom presvedčiť sa o realite je úplne jednoduché. Stačí sa opýtať Púchovca, Bytčana alebo Ilavana čo hovorí na Považskú Bystricu. Na 99,99% to nebude nič pozitívne a ak mu poviete niečo o budovaní a krásnom meste, tak Vás vysmeje že ste blb a pošle Vás minimálne na očné vyšetrenie. Inými slovami, kto nevidí rozdiel medzi primátorskými žvástami a realitou, musí byť slepý ako zváračov pes.

Kto sa o mesto trošku zaujíma a neberie ho iba ako pracovnú príležitosť alebo nocľaháreň, mal by svoje rozhodovanie komu dá vo voľbách svoj hlas poriadne zvážiť. Je už totiž najvyšší čas dať prednosť mladým nezávislým kandidátom a stranícke sľubotechny poslať naveky do zabudnutia.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

7 odpovedí na Predvolebná schizofrénia

 1. Anonym povedal:

  je to chore Janas podpísal zo SNS koalicnu zmluvu a ak Janas vyhra potom sa Zvak stane viceprimatorom

 2. Anonym povedal:

  Bývalý krabičkár bude viceprimátorom? Nuž ojebávať vedel a vie, dobrá voľba, typická aj pre SNS.
  https://www.mogonov.com/kto-pre-koho-kope/peter-zvak/

 3. Anonym povedal:

  Ja si myslim ,ze najlepsi bude Magdech viceprimator,on tiez kandiduje,ma zásah aj na vysoku politiku v parlamente.

  • Anonym povedal:

   Magdech? to myslíš toho ufajčeného obelixa, ktorý ma na krku aspoň 4 exekúcie? ten bude ozaj najlepší len čo je pravda.

 4. Anonym povedal:

  Ševčík už má vybratého viceprimátora,Kapca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.