Voľby 2016 alebo zas a znova mogoňská poslanecká tragédia

Mogoňov zas a znova nebude mať zastúpenie v parlamente. Je to hanba alebo osud? Je na zváženie, ale každopádne si myslím, že 13-te najväčšie mesto Slovenska by aspoň jedného zástupcu v parlamente malo mať.Je tesne po voľbách a všade počuť, že vlastne nikto nevyhral a Slovensko  dostalo aľeže riannu facku, lebo v parlamente bude aj ten onýý Kotleba. Zhrozené sú naše „osobnosti“, zahraničie, ba dokonca sa chystá už aj antifašistický pochod. K tomu možno dodať iba jediné. Dalo sa to čakať, aj keď zaplatené predvolebné prieskumy zvesela rozdávali percentá iným stranám a Kotlebu bez výnimky totálne ignorovali.

Nikto nebral vážne fakt, že ľudia už majú plné zuby sľubov, klamstiev, zlodejstiev, faloše a pokrytectva, ktoré dlhé roky servírujú tzv. štandardné strany. Je tiež zaujímavé, že Kotlebu kritizujú a nálepkujú najmä pravdu a lásku milujúci poskokovia napojení na rôzne nadačné peňazovody alebo Tí, ktorí sa nabaľujú na štátnych zákazkách, majú štátom dobre platený flek a podobne.

Jednou vetou, taká typická slovenská smotánka, ktorá pre obyčajných ľudí nespravila a nikdy nespraví ani hovno. Títo mocou, bohatstvom a ambíciami zaslepení tupci nikdy nepochopia, aké potreby má obyčajný človek, ktorý maká za pár drobných v nejakej montážnej fabrike. A že takto obyčajne žije väčšina Slovákov.

Pre zaujímavosť spomeniem dve na oko rozdielne veci, ktoré média a ani štandardné strany neriešia a pritom musia vadiť asi každému normálnemu Slovákovi.

Zrovna včera sme sa so známymi pozastavili nad prípadom ako v piatok priviezli do prešovskej nemocnice 13 ročnú tehotnú rómku. Akoby to nestačilo, že má iba 13, otcom jej dieťaťa nebol nikto iný ako jej vlastný otec.  Riešia toto tradičné politické strany? Nie, iba sa o rómskych problémoch drísta, slovo dostávajú kadejaké kreatúry z mimovládok a ťažkosti s týmto etnikom sa ďalej viac a viac nabaľujú.

Taktiež som si dnes vypočul rozhovor medzi tzv. slovenskými celebritami: „tak sa nám dostal Kotleba do parlamentu, kua, to asi začnú aj dvojkríže stavať a pripomínať nám, že sme Slováci“. Na to druhá celebrita odpovedala, „preboha nestraš, len to nie, cha cha“. Ironický a posmešný tón nedokážem opísať, každopádne z rozhovoru týchto celoslovensky známych gašparov som nadobudol dojem, že každý kto je len trošku hrdý na svoj národ je dement a treba ho zosmiešniť.

Toto sú síce len dve situácie, ale aj nejak takto vzniká dôvod, prečo sa ľudia uchyľujú k voľbe tzv. netradičných strán napr. spomínaného kotlebovského typu.

Dôvera ľudí v štandardné strany klesá aj z dôvodu, že vidia ako funguje politika na komunálnej úrovni. Ako takýto komunálny chliev vyzerá zblízka nemusíme chodiť ďaleko, stačí sa pozrieť na náš Mogoňov, ktorému šéfuje transparentný multifunkčný superman.

Nie tak dávno sme písali o kompostárskom zlodejstve, na ktorom sa niekto nabalil o pekných pár stotisíc euro. A čo sa stalo?  Nič, kontrolór, ktorý má všetko kontrolovať dostal sedem litrov odmeny a život ide ďalej. Peniaze o ktorých sa väčšine ľuďom iba sníva a mohli byť využité na rozvoj mesta sú nenávratne v prdeli.

Najhoršie na tom je, že všetkým aspoň trocha kompetentným to bolo jedno. Dokonca aj našim neúspešne kandidujúcim celebritám, konkrétne Sopčákovi a Jarošovi. Obaja boli na pomerne vysokom mieste, obaja sú v zastupiteľstve a obaja iba držali hubu. Má takýto človek právo zasadnúť do parlamentu? Nemá a našťastie to osud zariadil. V prípade KDH poriadne. Po 25 rokoch sa paródia na kresťanstvo skončila a treba dúfať že nadlho.

A ako tohtoročné volebné divadlo nakoniec dopadne? Myslím, že vyhrajú peniaze a nejaký vládny zlepenec určite vznikne. Najbližšie k sebe majú Smer, SNS a Kollárova rodinka. Ak by sa aj náhodou zrodila tzv. pravicová vláda, dlhého trvania by určite nemala. Toľko hladných gágorov v jednom válove sa dlho neznesie. Čo to ukázala Radičovej vláda aj s jej Riškovými balónikmi.

A čo Kotleba? Proti nemu a jeho ľuďom sa určite všetky strany spoja, s pomocou médii sa vytvorí akože celonárodná opozícia a budú mu šliapať na krk ešte viac. Nie, neobhajujem Kotlebu, len pripomínam, že pri tých neonacistických rozprávkach, ktoré nás zaplavia, si budú prasce zo štandardných strán veselo kradnúť ďalej.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

69 odpovedí na Voľby 2016 alebo zas a znova mogoňská poslanecká tragédia

 1. Anonym povedal:

  čítal som aj ja to zdesenie z Kotlebovho zvolenia, hm nech SMEtiari a im podobní riešia prečo ludia volili Poliačika, človeka ktorý verejne hlásal bludy o neškodlivosti heroínu, Kotleba je proti takýmto vyjadreniam iba amatér

 2. Anonym povedal:

  Hovoriť pravdu v čase všeobecného klamu je revolučný čin. Kotleba nie je nácko ani fašista, Kotleba je revolucionár. Preto dostal aj môj hlas.

 3. Anonym povedal:

  vysledky v PB: KDH 4,4%- bieda podpriemer SK, sopcak s matosom zabodovali a doviedli KDH do hrobu, pri ich neschopnosti niet divu
  Siet 6,1 a Smer 32,2%, sice tesne nad priemer SK na tu hromadu akcii s podporou mesta a statu tiez bieda
  Kotleba 9%,SNS a SaS prekvapili,ziskali viac ako sa cakalo

  • Anonym povedal:

   zato ako riadia mesto si nic ine nezasluzili, pfuj

  • Anonym povedal:

   Na KDH by som teraz neútočil. Podľa predvolebných rečí uspavača Jana Figliara – KDH určite ako prvé a jediné hnutie splnilo svoj sľub.
   Po týchto voľbách určite do koalície so Smerom nepôjdu – aj keby ich Smeráci a zbytok národa prosil na kolenách!
   Sú proste zásadoví – to sa mi na nich páči.

 4. foter povedal:

  Po každých voľbách si pozriem,ako volili v mojom rodnom meste,okrese a okolitých dedinách.Verte,alebo nie,pokiaľ ide o tie dediny v okrese,vždy tam víťazilo s prevahou HZDS a po zániku,toto žezlo prebral Smer.Vôbec tomu nerozumiem.Čím väčšia diera v horách,v noci tma žiadna lampa nesvieti,len smrad z komínov a z čerpaných žúmp do potoka,tým väčšie %.Dvadsať rokov sa tam nič nemení a oni stále 35-60% dávajú tým,čo pre nich tak málo robia.Človek by povedal,že keď tam má vládna strana 60%,tak to bude ukážková obec a nie diera po granáte so starou krčmou uprostred.
  PS:V tomto kontexte potom neprekvapuje výsledok v PB,však väčšina obyvateľov pochádza z tých dedín.

  • Anonym povedal:

   Toto potvrdzujem. No títo ľudia zareagovali na ponúknuté jednoduché riešenia a k tomu, že majú už zaručené stále niečo zadarmo, priali si ešte niečo naviac a to im zaručí; Kotleba,on im ukáže ako urobí poriadok s cigáňmi a vôbec ako sa to robí,Kolár,on im ukáže ako má vyzerať slovenská rodina bez emigrantov a každý bude milionárom, veď on je, obrodená SNS im ukáže ako majú byť hrdí a odborní a ešte aby nám tu našu krajinu nezobral Maďar. Výpočet môže pokračovať a tak volili a volili a pritom zabúdali na tú rozprávku o nie bohatom Janovi a zajacovi, ktorý si nezávisle od Jána žil spokojne.

   • Anonym povedal:

    Samozrejme, ti doterajší im to ukázali ešte lepšie a preto to tak celé dopadlo. To že sa tam dostal kotleba, kollar a pod. len potvrdzuje úroveň fungovania doterajších strán.

    • Anonym povedal:

     Čo im ešte chýbalo? 15.dôchodok, zadarmo letecká doprava,ešte viac sociálny štát so stabilnou vládou,ešte viac bezpečné Slovensko,ešte viac vyrovnaný rozpočet?A čo si tak želajú od Kotlebu a Kolára?

     • Anonym povedal:

      od kollára neviem a od kotlebu menej klamstva a menej zlodejiny a čo si tak želajú od SaS? alebo OLANO?

      • Anonym povedal:

       To sú iní voliči,nechcú nič zadarmo, nechcú aby ich totálne riadil štát a ani nechcú totálne istoty

 5. volič povedal:

  Teraz treba čím skôr treba vymeniť vedúce posty v regióne, aby sa mohla začať zmena k lepšiemu. A potom dúfať, že sa podobné voličské zmeny prejavia aj pri mestských voľbách.
  Či to bude k lepšiemu sa nevie, ale jedno sa vie, horšie to byť nemôže!

 6. Anonym povedal:

  a diletant Kiska Kotlebu ani nepozval na slávnostné ceremoniál a to dostali vyše 200000 hlasov no takto sa nerobí politika, to je arogancia moci, sprostá ignorácia a hlava v piesku toto mu len prinesie dalších voličov

  • Anonym povedal:

   Kiska je prezidentom Slovákov – nie fašistov.
   To že Kotrba má slovenské občianstvo, ešte neznamená, že je Slovák.
   My Slováci NIE sme fašisti !

   • Anonym povedal:

    odkedy je Kotleba fašista? ož sa zobuď ty blb, stačí že ho tak onálepkujú a musí to byť pravda? vieš vôbec kto bol fašista ty hňup? a ako označíš tých, ktorý zlikvidovali Lýbiu, Iraq, afganistan a podobne? či to bolo humanitárne bombardovanie?

    • Anonym povedal:

     Najskôr sa douč pravopis a potom sa môžeš pri dospelých niečo naučiť.
     Kto uznáva počiny bývalých fašistov – je fašista aj teraz.
     A to Kotleba robí.

     • Anonym povedal:

      aké počiny presne uznáva? alebo si to niekde prečítal alebo ti to niekto nadiktoval alebo?

      • Anonym povedal:

       bude ti stačiť pre začiatok povinný pozdrav na stráž,vodca,sestra,ak ešte máš deda, tak sa opýtaj ako to za tej vojny bolo,môžeš si aj knihu prečítať a nielen www

       • Anonym povedal:

        Kotlebu som nevolil ale ako jediný pravdivo pomenúva čo sa deje v lokalitách SR kde žijú Cigáni.Zlodejina ,príživníctvo ,násilnosti na miestnych -aspoň občana vypočuje.Reálne pomenúva čo sa deje vo fabrikách na Slovensku kde sú majitelia Korejci,a iní iní…Panuje tam fakt feudalizmus a ponižovanie slovače.Má tvrdý postoj k utečencom a únii.Toto je fašizmus?No a z ich voličov robíte dementov a náckov.Doba ukáže či urobili dobre.V maďarskom parlamente sedí radikálny Jobbik a únia je ticho.Iný meter?

       • Anonym povedal:

        práve tie knihy čítam ale všetky a to by som odporúčal aj tebe, pravda nebýva iba čierna alebo biela, vieš multikulti chrústik?

        • Anonym povedal:

         takže suma sum. Čítaš to čo chceš , obľubuješ jednoduché a rýchle riešenia a teraz čakáš ako to Kotleba bleskovo vyrieši. Veď si Ťa vypočul s porozumením a ty si ho asi aj volil a nevolil si silný štát a sociálne istoty.Tie lichôtky si ponechaj pre seba budeš ich potrebovať kým sa nezorientuješ

         • Anonym povedal:

          Presne ako aj ty, tiež čítaš a hlavne počúvaš čo chceš a podľa toho vyzerá tvoje vyjadrovanie. Tiež si myslím, že si blb, ale rešpektujem to.

          • Anonym povedal:

           No vidíš, sám sa pasuješ za blba a ja to už nebudem komentovať

     • Anonym povedal:

      jasnačka, lepšie je uznávať demokratické počiny, napr. zničenie Lýbie, Jemenu, Sýrie, Afganistanu, Ukrajiny, údajné zbrane hromadného ničenia v Iraku, he nikto ich nikdy nenašiel, ale zahynulo milion ľudí a prečo? ale radšej nič, ešte by ma ten pravopisný trulo označil za fašouna. Ak ti to nedošlo, kvoli takýmto uderencom ako si ty rastú preferencie kotlebovcom.

     • Anonym povedal:

      ziram podla teba je lepsie kradnut klamat podvadzat korumpovat a kto povie pravdu a upozornuje na katastrofalny stav nasej spolocnosti je fasista kokso to ina logika

     • Nafrayo povedal:

      Fakt netusim preco kazdy idiot oznacuje Kotlebu za fasistu. Fasisti boli Taliani – zo Slovenskom toho nemaju moc spolocne, ked uz, tak nacista.

   • Anonym povedal:

    Som hrdý na to, že som Kisku NEVOLIL.

   • Anonym povedal:

    Už s tými nálepkamí fašistov, nacistov a extrémistov prestaňte. To každý kto má iný názor musí byť nejaký ista? toto je tá demokracia?

    • Anonym povedal:

     teraz vyjadrit svoj nazor je komlikovanejsie ako za totaca

     • Anonym povedal:

      Preto je to horšie,lebo máme od revolúcie len v parlamente len zlodejov čo umožňuje jeden volebný obvod.Kto sa neuplatní v našom parlamente ide za trest do europskeho a berie peniaze ďalej.Nám z toho ich biznisu ostanú len vysoké dane a odvody.Slovák vždy bude pod čižmou buď z východu,alebo západu.

    • Anonym povedal:

     Nálepky používa ten, kto nemá argumenty.

     • Anonym povedal:

      Ak hovoríte o rozkrádaní tohto mesta a štátu, to nie sú nálepky,ale došetriteľné škody ,ktoré sa isto iste budú vyšetrovať.A bude po nálepkách,no a tí dotyční defraudanti ich iste dostanú a to rovno na čello…Je to argument?

      • Anonym povedal:

       Mal som na mysli nálepkovanie Kotlebu ako nacistu a fašistu a neviem akého -istu ešte.
       Pritom si stačí vypočuť jeho názory, bez cenzúry a zostrihu, a je ťažké až nemožné nájsť niečo, s čím by rozumný človek nesúhlasil.

 7. Anonym povedal:

  Janasik to teraz budes mat tažje, dve strany ktreé mas su mimo NR SR,
  netreba prehodniť tvoju koaliciu, najma svatuskara a blbu blondku?

  • Anonym povedal:

   Koalície na úrovni komunálnej politiky nemajú absolútne nič spoločne s koalíciami v NR SR.
   To by si už mohol aspoň 15 rokov chápať.

  • Anonym povedal:

   no ani janaskova strana nedopadla bohvieako aj seba by mal prehodnotiť

   • Anonym povedal:

    Ty by si mal prehodnotiť či si mentálne chápať rozdiel medzi voľbami komunálnymi a do NR SR.
    Janasa volilo už si nepamätám cifru – asi 12 000 občanov, druhého Smatanu asi 6 500 takže tým je to vyjadrené.
    Tu v 2014 sa volili ľudia – nie strany – chápeš?

    • Anonym povedal:

     Janas získal cca 6300 a Smatana cca 3000, trocha rozdiel a Janas by nebol tam keby nemal za chrbátom Smer a to platí aj o ostatných poslančekov. V komunále je síce väčší vplyv samotnej osoby ale správna stranícka perina pomáha viac ako dosť a nielen finančne.

 8. Anonym povedal:

  možem sa spýtat, kto volil Poliacika? Ten bezdák, feták, ktorý nominoval tatka ako prednostu je teraz na tlacovke v SAS?
  kto ho volil? fetáci ci kokoci z bracislavy

  • Anonym povedal:

   teamlider pre školstvo?
   na PB gymnazium ho asi ucil Smatana, ked takeho chobota mohol niekto voliť

  • Tieňový primátor Zvědělík povedal:

   Pán/súdruh Poliačik má podporu extrémne ľavicových, neomarxistických spoluobčanov, ktorí sa sústreďujú v okolí tzv. Bratislavskej kaviarne.

  • Nafrayo povedal:

   https://www.youtube.com/watch?v=ZUGlEcktzR0

   Tak pri tom zavere som nevedel ci sa mam smiat alebo plakat. Co si myslite o Dr. Hranolovi? A co takeho spravil pre Slovensko?… hmmm nooo, tak to si neviem tak narychlo spomenut…ale bolo toho moc!!! …tak toto uz ano! Normalne by som zobral volebne pravo dochodcom a vsetkym ludom, ktori neboli volit dve obdobia po sebe. Myslim ze za 8 rokov si kazdy moze najst cas aby aspon raz odvolil.

 9. Anonym povedal:

  Vážení spoluobčania, vulgárne osočovanie oponentov vypovedá len o vašej inteligencii. Tu ale chceme riešiť niečo iné. Parlamentné voľby sú za nami, takáto diskusia mala prebehnúť pre nimi. Riešme čo vieme. Riešme (ne)riadenie nášho mesta Janásom, riadené úniky peňazí do súkromných vreciek v súlade s písanými zákonmi, ale v rozpore s morálnymi zákonmi. Sú rôzne formy riešenia, ale voči všetkým je ctihodný primátor imúnny. Preto aspoň upozorňujme okolie o prešľapoch a nenechávajme zabudnúť na jeho hrabanie peňazí do vlastnej peňaženky, aby to voliči mali stále pred očami. Hlavne pred voľbami, kde bude nenásytný Karol kandidovať.

 10. Anonym povedal:

  Slovensky vzaté člen bandy je bandita.Slovenský slovník má na toto slovo synonymum-zbojník,lúpežník,zlodej.Myslíte,že sa tam niekto z mesta nájde?Ministrom spravodlivosti sa má stať Lipšic a avizuje že si na takýchto poriadne posvieti…

 11. Anonym povedal:

  Tak nakoniec asi naozaj vyhrajú prachy, Smer a SNS sú už spolu, zachvílu sa pridá Béla a možno aj Kollár so sieťkarmi, no naparádu. Ten Kotleba robí divy. A že pravica a ľavica, ha ha.

  • Anonym povedal:

   Iste si nepostrehol ten fakt, že vo vyspevších štátoch ako je SK už škatuľkovanie pravica – ľavica je dávno prekonané.
   Viď Rakúsko, Nemecko a iné.
   Tam im to funguje pri serióznej spolupráci – a škodí to tamojším občanom?

   • Anonym povedal:

    to je to isté ako zmiešať hokej s futbalom, škodí to fanúšikom? Tak načo to divadlo, zrušme voľby, rozdeľme korytá a je vybavené. ľavica a pravica je ako čierna a biela a to že sa spoja vypovedá o zhovadilosti systému. A či škodí? To je vec názoru a to sa treba opýtať občanov Rakúska a Nemecka a nie Slovákov. Myslím, že už dnes odpoveď z Nemecka zaznie, sú tam krajinské voľby.

    • Anonym povedal:

     Takže,na Slovensku nie je to čierna a biela, obe politiky sa prispôsobujú verejnej mienke voličov so snahou, získať čo najviac voličov. Fico nie je žiadny SD, prečo sa vystatuje drahými cibuľami na ruke, prečo dovolí svojím ministrom zarábať v podnikaní ďaleko viac ako zarobia ako ministri a tisíc ďalších veci, prečo nezrušil rovnú daň, prečo neznížil DPH z benzínu,…. Pravica, kto je to? Figel, Prochádzka, nebodaj Matovič ? Sulík je populistický liberál, ktorý ťaží z Bratislavských voličov, inač ukázal Kotlebovi a Kolarovi ako to treba v kampani robiť virtuálne a teraz chce silou mocou dokázať, že sa zmenil, no Matoviča nikto nezmení a tzv. pravicová vláda bude mať polčas rozpadu polroka. No a slovenský volič sa chce mať dobré a preto volí ponúkané sociálne istoty no nie dosť razantne, hoci lieder to presvedčivo v kampani dokumentuje aj číslami čo dosiahol a čo môže ešte dosiahnúť. Tak si volič vyberá vo voľbách aj z ďalšej ponuky a dosahuje toho, čo asi priamo nechcel a je mu jedno, či to bude pravica alebo ľavica, on sa chce mať dobre a ešte lepšie.

   • Anonym povedal:

    a davno je prekonane aj madari a slovaci? ved to bola ich agenda ty trulo preto ich volili a oni ich teraz zapredali je to na smiech

 12. Anonym povedal:

  Bilbord MOSTU kde sa ukazovali ŽItňanská a Bugár: Rozhoduje charakter. Jo tak ten teda rozhodol. Ďalší charakter Sieť. So Smerom nepôjdeme, chceme pravicovú vládu. Ten charakter má asi fakt len ten Kotleba. Tak tu netrepte o ľavici a pravici aké je to prekonané. Samotní politici nás presviedčajú že sú pravicoví a ľavicoví. Och bože.

 13. Anonym povedal:

  Príde návšteva na BBSK.
  Župan sa predstavuje – som Kotleba.
  Pre koktavých Marián.

 14. Anonym povedal:

  PETER PELLEGRINI (Smer) – člen vlády SR a vicepremiér pre investície SR

  Peter Pellegrini sa narodil 6. októbra 1975 v Banskej Bystrici. Je absolventom Ekonomickej fakulty banskobystrickej Univerzity Mateja Bela (UMB) – odbor financie, bankovníctvo, investovanie a Ekonomickej fakulty Vysokej školy technickej v Košiciach. V období od roku 1998 do roku 2002 bol samostatne činnou osobou. V rokoch 2002-2006 pôsobil ako asistent poslanca NR SR. V roku 2006 bol prvýkrát zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) a v období rokov 2006-2010 pracoval vo funkcii predsedu Komisie pre dopravu, pošty, komunikácie a informatizáciu spoločnosti pri Výbore pre hospodársku politiku NR SR, ktorého bol členom. Zároveň bol členom Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a členom Mandátového a imunitného výboru NR SR. Poslancom NR SR sa stal aj v roku 2010 a pôsobil ako člen v parlamentom Výbore pre financie a rozpočet a člen Výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Do tretice bol zvolený za člena slovenského parlamentu aj v predčasných parlamentných voľbách 2012 a stal sa štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR. Tento post zastával do roku 2014. Prezident SR Andrej Kiska prijal 3. júla 2014 demisiu ministra Dušana Čaploviča a do funkcie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR zároveň vymenoval Petra Pellegriniho, ktorý na tento post rezignoval, aby od 25. novembra 2014 zastával funkciu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Peter Pellegrini je podpredsedom strany Smer a okresným šéfom strany v Banskobystrickom kraji.
  ROBERT KALIŇÁK (Smer) – člen vlády SR a minister vnútra SR

  Robert Kaliňák sa narodil 11. mája 1971 v Bratislave. V roku 1995 ukončil Právnickú fakultu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave, kde absolvoval aj postgraduálne štúdium. Je členom Slovenskej advokátskej komory. V roku 1991 pracoval ako manažér vo vydavateľstve právnickej literatúry ACE Press. V rokoch 1992-1995 bol asistentom v Komerčno-právnej kancelárii, v rokoch 1995-2002 sa venoval advokátskej praxi. Najprv ako koncipient v advokátskej kancelárii Majeríková and Partners (1995-1999), potom ako advokát v advokátskej kancelária MKKT (1999-2002). Robert Kaliňák je jedným zo zakladajúcich členov strany SMER – sociálna demokracia (Smer). Od jej vzniku prešiel rôznymi straníckymi funkciami. Od roku 2001 je členom jej predstavenstva a od roku 2004 jej podpredsedom. V parlamentných voľbách v roku 2002 bol zvolený za poslanca NR SR a predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. V rokoch 2006-2010 pôsobil ako podpredseda vlády a minister vnútra SR. V rokoch 2010-2012 bol členom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, predsedom Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti SIS a členom Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia NATO. Od predčasných parlamentných volieb v apríli 2012 zastával post podpredsedu vlády a ministra vnútra SR.
  PETER KAŽIMÍR (Smer) – člen vlády SR a minister financií SR

  Peter Kažimír sa narodil 18. júna 1968 v Košiciach. Vyštudoval Obchodnú fakultu na Vysokej škole ekonomickej, odbor ekonomika zahraničného obchodu. Je podpredsedom strany Smer. Vo funkcii asistenta daňového poradcu pracoval v rokoch 1993-1995, od roku 1995 do roku 2006 bol predsedom dozornej rady a členom predstavenstva rôznych súkromných firiem. V rokoch 2006-2010 pôsobil ako štátny tajomník na Ministerstve financií SR. Po voľbách v roku 2010 sa stal poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) za stranu Smer, ktorá bola v tom období v opozícii. Pôsobil ako tieňový minister financií. Vo volebnom období 2012-2016 pôsobil v jednofarebnej vláde premiéra Roberta Fica (Smer) vo funkcii podpredsedu vlády a ministra financií SR
  MIROSLAV LAJČÁK (nominant Smer) – člen vlády SR a minister zahraničných vecí SR

  Miroslav Lajčák sa narodil 20. marca 1963 v Poprade. Absolvoval štúdium práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Ďalej študoval na Štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov v Moskve (Rusko). Vzdelanie si doplnil aj v Európskom Centre pre bezpečnostné štúdie G. Marshalla v Garmisch-Partenkirchene (Nemecko). V roku 1988 začal Miroslav Lajčák pracovať na Ministerstve zahraničných vecí ČSFR v Prahe. Diplomatickú kariéru odštartoval na zastupiteľskom úrade v Moskve (1991-1993). Po návrate domov pôsobil ako riaditeľ Kancelárie ministra zahraničných vecí SR (1993) a riaditeľ Kancelárie predsedu vlády SR (1994). V rokoch 1994-1998 bol mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom SR v Japonsku. V rokoch 1998-2001 bol opäť riaditeľom Kancelárie ministra zahraničných vecí SR a osobitným asistentom ministra zahraničných vecí SR Eduarda Kukana pri výkone funkcie zvláštneho splnomocnenca generálneho tajomníka OSN pre Balkán. V rokoch 2001-2005 pôsobil ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR pre Juhosláviu, (neskôr Srbsko a Čiernu Horu), Macedónsko a Albánsko so sídlom v Belehrade. V roku 2005 bol Miroslav Lajčák vedúcim Stáleho sekretariátu pre prípravu stretnutia prezidentov Ruskej federácie a USA Vladimira Putina a Georgea Busha. V rokoch 2005-2007 pôsobil ako generálny riaditeľ pre politické záležitosti MZV SR. V roku 2006 sa stal osobným vyslancom Vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ Javiera Solanu pre referendum v Čiernej Hore. Od 1. júla 2007 pôsobil ako vysoký predstaviteľ medzinárodného spoločenstva a ako zvláštny predstaviteľ Európskej únie v Bosne a Hercegovine (BaH). Dňa 26. marca 2007 odovzdal Miroslav Lajčák oficiálne mandát vysokého predstaviteľa medzinárodného spoločenstva svojmu nástupcovi v tejto funkcii, rakúskemu veľvyslancovi Valentinovi Inzkovi. Prezident SR Ivan Gašparovič vymenoval Miroslava Lajčáka 26. januára 2009 za ministra zahraničných vecí SR. V tejto funkcii zotrval do konca volebného obdobia vlády SR v roku 2010. Slovenského diplomata v decembri 2010 vymenovala vtedajšia šéfka európskej diplomacie Catherine Ashtonová za výkonného riaditeľa diplomatických zborov pre Rusko, Východné partnerstvo a západný Balkán. Od roku 2011 bol generálnym riaditeľom Európskej služby pre vonkajšiu činnosť pre Európu a strednú Áziu. Nie je členom strany Smer. Od 4. apríla 2012 zastával v druhej vláde Roberta Fica funkciu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí SR.
  JÁN RICHTER (Smer – člen vlády SR a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR

  Ján Richter sa narodil 5. októbra 1956 v Zlatých Moravciach. Svoje pracovné pôsobenie začal v CALEXE v Zlatých Moravciach. Stredoškolské štúdium si rozšíril štúdiom Strojníckeho inštitútu pri Výrobno-hospodárskej jednotke (VHJ) Strojárne. Neskôr začal podnikať, riadiť združenie podnikateľov v Mojmírovciach a viesť obchodnú spoločnosť. Od roku 1993 bol manažérom Združenia podnikateľov. V roku 1998 sa stal ústredným tajomníkom Strany demokratickej ľavice (SDĽ). SDĽ, SDA a SDSS ukončili k 1. januáru 2005 svoju činnosť na slovenskej politickej scéne a zlúčili sa so stranou Smer, ktorej názov sa zmenil na Smer. Vzdelanie si doplnil štúdiom na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Od roku 2006 bol poslancom NR SR, podpredsedom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Bol overovateľom v Osobitnom kontrolnom výbore na kontrolu SIS v NR SR a pôsobil aj v kontrolnom výbore pre Vojenské obranné spravodajstvo (VOS). V strane Smer pôsobil v rokoch 2005-2006 ako politický tajomník, od 2006 až do súčasnosti zastáva post generálneho manažéra strany. Od predčasných parlamentných volieb v apríli 2012 zastával post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
  MAREK MAĎARIČ (Smer) – člen vlády a minister kultúry SR

  Marek Maďarič sa narodil 23. marca 1966 v Bratislave. Vyštudoval Vysokú školu múzických umení (VŠMU) v Bratislave, odbor filmová a televízna dramaturgia a scenáristika. Pracoval v Slovenskej televízii ako dramaturg v redakcii literárno-dramatického vysielania, v rokoch 1996-1997 bol jej šéfredaktorom a zástupcom šéfredaktora. V roku 2002 sa stal členom Rady STV a jej podpredsedom. Je autorom viacerých realizovaných televíznych scenárov hraných filmov a inscenácií, rozhlasových hier a ako autor spolupracoval aj s divadlami – Divadlo Andreja Bagara (DAB) Nitra a Astorka Korzo’90 v Bratislave. Od roku 2000 pôsobí v strane Smer, postupne ako hovorca, vedúci mediálneho a tlačového oddelenia a v roku 2006 bol šéfom jej volebného tímu a v súčasnosti je jedným z podpredsedov strany. V parlamentných voľbách v roku 2006 bol zvolený za poslanca NR SR a stranou Smer bol nominovaný do vlády SR na post ministra kultúry SR, vo svojej funkcii zostal do konca volebného obdobia vlády SR v roku 2010. V parlamentných voľbách v roku 2010 sa stal poslancom NR SR, strana Smer bola v tom období v opozícii. Od predčasných parlamentných volieb v apríli 2012 zastával post ministra kultúry Slovenskej republiky.
  PETER ŽIGA (Smer) – člen vlády SR a minister hospodárstva SR

  Peter Žiga sa narodil 27. júla 1972 v Košiciach. V rokoch 1990-1995 vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, Podnikovohospodársku fakultu v Košiciach. Počas štúdia v roku 1991 absolvoval kurz pre študentov z východnej Európy pod záštitou Union Bank of Switzerland vo švajčiarskom St. Gallene. V rokoch 1991-1996 bol zástupcom dvoch spoločností s r.o. v Spolkovej republike Nemecko. Od roku 1998 do 2006 bol riaditeľom a konateľom spoločnosti Taper, spol. s r.o. v Košiciach s ročnou prestávkou v roku 1997, kedy zastával post poradcu viceprezidenta, riaditeľa odboru pre styk s verejnosťou VÚB, a.s., Bratislava. V období rokov 2003-2004 bol poradcom generálneho riaditeľa SARIO. V roku 2006 ho zvolili za poslanca NR SR za stranu Smer. Od 19. júla 2006 vykonával funkciu štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR. Po parlamentných voľbách v roku 2010 sa stal poslancom NR SR, strana Smer bola v tom období v opozícii. Od predčasných parlamentných volieb v apríli 2012 zastával post ministra životného prostredia SR.
  TOMÁŠ DRUCKER (nominant strany Smer) – člen vlády a minister zdravotníctva SR

  Tomáš Drucker sa narodil 20. júla 1978 v Bratislave. Vyštudoval Právnickú fakultu Trnavskej univerzity a odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave. Pôsobil na konzultantských a manažérskych postoch vo viacerých spoločnostiach. Od roku 2012 je generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty.
  PETER GAJDOŠ (nominant strany SNS) – člen vlády SR a minister obrany SR

  Peter Gajdoš sa narodil 9. apríla 1959 v Nitre. Vyštudoval vojenské gymnázium SNP v Banskej Bystrici (1974), Vysokú vojenskú školu pozemného vojska vo Vyškove (1978), Vojenskú akadémiu M.V. Frunzeho v ruskej Moskve (1990). Absolvoval aj vojenský kurz anglického jazyka v kanadskom Toronte (1994), Medzinárodný orientačný kurz štábnych dôstojníkov v Holandsku (1998), kurz dôstojníkov NATO v Oberammargau (1999) a štúdium na Vojenskej kráľovskej akadémii v Londýne (2002) v Spojenom kráľovstve. Vojenskú kariéru začínal v roku 1982 vo funkcii veliteľa roty 8. mechanizovaného pluku v Bratislave. Odvtedy prešiel mnohými vojenskými riadiacimi funkciami. Okrem iného pôsobil ako vedúci starší dôstojník – inšpektor Slovenského verifikačného centra MO SR (1999-2001), náčelník kancelárie Generálneho štábu Armády SR (2000-2002), zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) (2005-2010), vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO v belgickom Bruseli (2010-2013). V roku 2013 sa generálporučík Peter Gajdoš stal 1. zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR.
  PETER PLAVČAN (nominant SNS) – člen vlády SR a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

  Peter Plavčan sa narodil 22. júna 1960. Absolvoval štúdium na Fakulte riadenia Vysokej školy ekonomickej, pedagogické vzdelanie nadobudol na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave, pôsobil na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici a na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Bol zamestnaný v Ústave informácií a prognóz školstva a na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR. V súčasnosti je generálnym riaditeľom Sekcie vysokých škôl, vedy a výskumu na ministerstve školstva. Vo svojej práci sa zaoberá koordinovaním a usmerňovaním vysokých škôl v oblasti riadenia a podieľa sa na formovaní vysokoškolskej politiky v SR. Dlhodobo (od roku 1993) sa podieľa na formovaní európskej vysokoškolskej politiky v rôznych medzinárodných orgánoch na európskej úrovni. Venoval sa výskumu v oblasti riadenia a ekonomiky vzdelávania, prednáša na vysokých školách v tejto a príbuzných oblastiach a školí doktorandov ako budúcich vedeckých pracovníkov. Pôsobí ako člen vedeckej rady na Fakulte managementu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Bol členom rady Študentského pôžičkového fondu.
  GABRIELA MATEČNÁ (nominantka SNS) – členka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

  Gabriela Matečná sa narodila 28. novembra 1964. Absolvovala Poľnohospodársku univerzitu v Nitre, odbor fytotechnický na Agronomickej fakulte. Pracovala v niekoľkých súkromných firmách, na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) a v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. V súčasnosti je generálnou riaditeľkou Slovenského pozemkového fondu. Má skúsenosti s riadením a poradenstvom vo viacerých druhoch poľnohospodárskych podnikov. Niekoľko rokov bola súdnou znalkyňou v odbore poľnohospodárstvo.
  LUCIA ŽITŇANSKÁ (Most-Híd) – členka vlády a ministerka spravodlivosti SR

  Lucia Žitňanská sa narodila 3. júna 1964 v Bratislave. V roku 1983 absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. V období 1993-1995 absolvovala doktorandské štúdium a habilitačnú prednášku v roku 2001. Zúčastnila sa na študijných pobytoch v rakúskej Viedni a v nemeckom Berlíne. Počas svojej právnickej praxe (1987-2002) pôsobila na Protimonopolnom úrade SR, bola podnikovou právničkou Vydavateľstva Práca a právničkou Vodohospodárskej výstavby Bratislava. Miesto odbornej asistentky zastávala na Katedre obchodného, hospodárskeho a finančného práva na Právnickej fakulte UK v Bratislave. V roku 2000 bola národným poradcom projektu PHARE Supervision and Legal Issues pre novelizáciu právnych predpisov v oblasti kapitálového trhu. Od februára 2002 je docentkou na Katedre obchodného, hospodárskeho a finančného práva na Právnickej fakulte UK v Bratislave. V roku 2002 bola zapísaná do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory. Za štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR bola vymenovaná v októbri 2002 ako nominantka Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Od februára 2006 bola ministerkou spravodlivosti v druhej vláde Mikuláša Dzurindu (SDKÚ-DS) až do predčasných parlamentných volieb v júni 2006. V parlamentných voľbách 2006 získala ako nestraníčka mandát poslanca NR SR za SDKÚ-DS. Do SDKÚ-DS vstúpila v marci 2007. Po parlamentných voľbách v júni 2010 zastávala Lucia Žitňanská v koaličnej vláde premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS, SaS, KDH, Most-Híd) post ministerky spravodlivosti SR. V predčasných parlamentných voľbách v marci 2012 Žitňanská získala poslanecký mandát a stala sa členkou poslaneckého klubu SDKÚ-DS. Pracovala v Ústavnoprávnom výbore NR SR. V decembri 2013 vystúpila z SDKÚ-DS, v parlamente zostala pôsobiť ako nezaradená. V apríli 2014 vstúpila do strany Most-Híd, v septembri 2014 ju zvolili za podpredsedníčku strany.
  LÁSZLÓ SOLYMOS (Most-Híd)) – člen vlády SR a minister životného prostredia SR

  László Solymos sa narodil 16. novembra 1968 v Bratislave. Po ukončení základnej školy a gymnázia na Dunajskej ulici v Bratislave študoval na Strojníckej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej (SVŠT, dnes STU) v Bratislave. Bol predsedom okresnej organizácie Strana maďarskej koalície (SMK) v Bratislave a členom jej Republikovej rady. Od roku 2009 je zakladajúcim členom strany Most-Híd a členom jej Republikového predsedníctva. Od roku 2010 je poslancom NR SR a predsedom poslaneckého klubu Most-Híd.
  ROMAN BRECELY (nominant strany Sieť) – člen vlády SR a minister dopravy SR

  Roman Brecely sa narodil 26. júla 1966 v Zálesí. Vyštudoval fakultu technológie na bratislavskej Slovenskej technickej univerzite (STU) v Trnave a skončil City University, Seattle, Washington v USA, v špecializácii marketing a ekonomika. Počas rokov 1991-1993 pôsobil ako manažér nákupu, neskôr manažér marketingu v Slovnafte, medzi rokmi 1994 a 1996 bol zamestnaný v reklamnej agentúre DORLAND/B.M.A., do ktorej vo februári 1996 majetkovo vstúpil Ivan Kmotrík (firma sa dnes volá Euro Artmedia). Funkciu riaditeľa marketingu a konateľa spoločnosti Hilti zastával v rokoch 1996 až 1998. V rokoch 1998 až 2008 bol riaditeľom a podpredsedom predstavenstva spoločnosti Smurfit Kappa Obaly Štúrovo. Vo funkcii generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Grotto a.s bol v roku 2009. Roky zastával posty na významných manažérskych pozíciách nadnárodných spoločností v priemysle a energetike na Slovensku a v Českej republike (ČR). V rokoch 2009 až 2014 bol v spoločnosti ČEZ a.s. zodpovedný za riadenie investičných procesov a vecné riadenie dcérskych spoločností vrátane ČEZ Bohunice, Jadrová energetická spoločnosť Slovensko (JESS) a iné. V súčasnosti je vedúcim stálej pracovnej skupiny pre energetiku za stranu Sieť a do NR SR kandidoval za túto stranu.

  • Anonym povedal:

   Čo chcel autor s tými životopismi povedať?
   Však to sú notorický známe veci – x krát už publikované.
   Nechápem zmysel jeho snahy.
   Inak s takto zloženou vládou nemám žiaden problém.

 15. Anonym povedal:

  No, zjavne s ňou má problém konšpirátor Smatana, ktorý si snáď myslel /a určite je o tom presvedčený/ že „zmena zdola“ a jedine „on“ to tu dá doporiadku……. he he he

 16. Anonym povedal:

  Kedy sú voľby primátora a do zastupiteľstva?
  Sú nejakí noví horúci kandidáti?

  • Tieňový primátor Zvědělík povedal:

   (Som) Pripravený pre Považskú Bystricu! Považskobystričania si zaslúžia istoty!

 17. Anonym povedal:

  Voľby koncom roka 2018
  O nových sa zatiaľ nevie – ale určite budú kandidovať všetci tí čo sú tam teraz .
  Tak to býva vždy.

 18. Anonym povedal:

  Vyzerá to tak, že nám v Mogoňove vyrastá nová mediálna hviezda. Ten chlapec čo maľuje na farebno mosty cez Domanižanku. Za posledných pár týždňov asi tretí alebo štvrtý článok o ňom v novinkách. Neviete niekto niečo kto je za ním, že ho tak zviditeľňujú?

  • Anonym povedal:

   Ten chlapec nebude kandidovať, nie je nikým platený, má dve vysoké školy, podniká a vo voľnom čase sa venuje niečomu čo by sme sa mali venovať s ním tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.