Všetci európania sme rovnakí alebo všetko naj v roku 2016

V tomto článku si trocha odskočíme od transparentnosti mogoňského dubaja a dáme prednosť niečomu, na prvý pohľad vznešenejšiemu. Konkrétne európskej rovnosti, veselým správam a radosti z bruselského RVHP.

hqdefault

Pred časom som si vypočul zaujímavú debatu, v ktorej stredoškoláci drškovali na postup ich učiteľky. Problémom bolo ich vyjadrovanie sa o utečencoch, ktoré nekorešpondovalo s mediálnym názorom a podľa debaty ani s myšlienkovým pochodom samotnej pani učiteľky. Pindali na jej autoritatívny prístup a nedemokratické potláčanie ich názoru so snahou označiť ich vyjadrenia extrémisticko-rasistickými nálepkami. Taktiež pomerne expresívne komentovali jej názor, že všetci sme rovnakí lebo šak sme Európania.

Na ich debatu som si znova spomenul v momente, keď som asi po stoosemdesiatyštvrtý raz počul, videl a čítal reklamu na Sovietsky Zväz Bruselský, v ktorej dospelý hlas spolu s naivnými detičkami dáva zadubeným Slovákom na známosť, že všetci Európania sú rovnakí, máme sa radovať a vďaka Európskej únii sa stávame modernou krajinou.

Nuž, ťažká téma takto na začiatok roka, ale nedá sa mi nevyjadriť. Tieto sladké európske drísty v médiach majú totiž príčinu aj v inom ako len v oživení podpory zdochýňajúceho bruselského koňa.

Začnime ale samotnou bruselskou reklamou a pozrime sa na vec s trocha menej ružovou optikou. Je pravdou, že EU fondy prispievajú k rozvoju našej krajiny. Tiež je ale pravdou, že EU fondy sú aj neuveriteľnou korupčnou dierou, ktorá sa neustále prehlbuje a dotuje veľké množstvo rôznych darebákov. Pre dôkaz nemusíme ísť ďaleko. A k tej rovnosti. Európania nikdy neboli rovnakí, nie sú a ani nikdy nebudú. Pomerne dosť po Európe cestujem, a tak sa s tou „rovnosťou“ stretávam často.

Začať môžem kvalitou potravín, o ktorej už bolo popísané kvantá informácií. Mnohé testy odhalili, že v našich obchodoch sa neraz predávajú srajdy, ktoré by v Nemecku nedali ani azbuku kodkodákajúcej sliepke. Čo potom, že nemecké alebo rakúske dršky jedia kvalitnejšie žrádlo, dôležitý je predsa obal a ten je rovnaký, presne podľa infantilného bruselského hesla.

Na vetu, že všetci Európania sú rovnakí si vždy spomeniem, keď stretnem nemeckých alebo rakúskych dôchodcov a porovnám ich „živorenie“ s našimi babkami a dedkami. Tá rovnakosť vynikne najmä pri návšteve nejakého európskeho hotelového komplexu, v ktorom nechýba welnes, sauny, fitko, bary a podobne. Kde prídem, tam sú ich mraky a plnými dúškami si užívajú dôchodcovský život, aký by im závidel nejeden dobre zarábajúci Slovák. Čo tam potom, že slovenský dôchodca musí  z pár stovák, ktoré šnicel minie na pár dní vyžiť celý mesiac. Predsa všetci Európania sú rovnakí. Samozrejme, niekto by namietal, ale oni inak zarábali, platili si iné odvody a podobne. Fajn, ale prečo potom rozprávka o európskej rovnakosti.

Keď sme pri tých platoch, oficiálne štatistiky hovoria, že produktivita pracujúcich Slovákov sa v súčastnosti pohybuje na úrovni 81% priemeru EÚ, platy na úrovni 37% EÚ. No rovnosť ako vyšitá, čo poviete?

Na rovnosť si spomeniem aj v prístupe občanov echt časti Európy, k nám, predsa rovnakým Európanom z východnejšej časti. Viem, že mnohí tiež občania narobili zlé meno našej republike, ale aj tak sa ten dešpekt  kombinovaný s pohŕdaním nedá prepáčiť, hlavne ak stále počúvame, že všetci Európania sú rovnakí.

Európska rovnosť bije do očí aj pri rozdeľovaní rôznych dotácii, napr. do poľnohospodárstva. Sme v EÚ už takmer 12 rokov (1. 5. 2004) a stále nedosahujeme priemer dotácii napr. francúzskeho, nemeckého alebo talianskeho farmára. Ale hlavne, že všetci Európania sú rovnakí.

Pri európskej rovnosti si spomeniem aj toľko omieľané sankcie proti Rusku. Na jednej strane sú mediálne okýdavaní všetci, čo tieto sankcie spochybnia, na druhej strane je úplne v pohode projekt, kde sa Nemecko dohaduje poza chrbát EÚ priamo s Ruskom na novej vetve plynovodu, ktorá by ekonomicky poškodila nielen Slovensko, ale aj demokraciou toľko obohatenú či rozumej zúboženú Ukrajinu. Presne podľa rovnosti, čo je dovolené šprechujúcemu bohovi, to nie je dovolené tvrdo pracujúcemu volovi.

V písaní rovností by sa dalo pokračovať ešte na niekoľko strán, avšak s rovnakým výsledkom. Európania nie sú rovnakí a všetko je to len sladučké zavádzanie a klamstvo. Proste klame mogoňský superman, klamú jeho poslanecký poskokovia, klame sused, klamú politici, klame vláda a klame aj európska únia. V tom sme si naozaj rovnakí.

Postupne sme sa prepracovali aj k druhej časti, prečo je to vôbec možné, že každý tu beztrestne klame a zavádza a my teliatka tomuto nechutnému divadlu neraz oduševnene čapkáme.

Už dlhšiu dobu okolo seba pozorujem, že ľudia sú čoraz častejšie nesamostatnejší, prestávajú byť autentickí a sú čím ďalej viac závislí na rôznych autoritách, či už životného alebo neživotného skupenstva. Stačí si spomenúť na politických lídrov, ktorí sú prezentovaní ako tí jediní správni vodcovia slovenského národa, rôznych mediálnych kreatúrach typu Rytmus, Plačková, atď. alebo všakovakých rádoby odborníkov honosne nazývaných analytici.

V neživotnom skupenstve mnohí z nás podľahli opičiemu šialenstvu menom Apple, Redbull, kapucňa, to správne pivo, whisky či vodka z reklamy, značkové handry a spol. Takýto ľudia sa poľahky nechávajú vťahovať do rôznych hier, kde vlastné presvedčenie vymieňajú za falošnú zodpovednosť za „spoločné záujmy“ či „zdieľanú spoluvinu“.

Prečo sú ľudia stále také ovce a nechávajú sa do takýchto hier naviezť a prečo sa nechávajú zneužívať kvôli záujmom a profitu iných ľudí? Odpoveď je jednoduchá, no predsa čo by na mňa povedalo okolie. Mám obyčajný mobil, nechlastám redbull alebo značkový alkohol, nepijem to správne pivo, neobliekam sa ako kapucňový dement alebo silikónová cundra, netlačím hambáč v mekáči, chodím na obyčajné dovolenky, varím si bylinkový čaj… no proste nie som ako prípal z farmy či superstár, a tak som spoločenský lúzer. Teda okolie si to bude isto myslieť.

Je pritom nad slnko jasnejšie, že ani jednému človeku, ktorý je v pozícii čapkajúcej ovce, takéto správanie nikdy neprinieslo veľké peniaze, šťastie, rešpekt, proste skoro nič. Naopak takéto správanie často prinieslo len krátkodobé falošné uspokojenie a hromadu problémov (leasing, dlhy, exekúcie a pod.), ktoré si musela čapkajúca ovečka vyriešiť sama.

Nuž, bolo by načase začať robiť veci po svojom.

Napr. V pravidelných intervaloch počúvame, že komunisti prenasledovali ľudí, nebolo možné cestovať, posielali ľudí do lágrov a bolo to proste hrozné. Iste, od ideálu mali komunisti naozaj ďaleko, ale nech nám tieto veci neustále nepripomínajú ľudia, ktorí boli v tom čase vzornými papalášmi a mali sa ako prasce v žite. Že väčšina týchto bývalých červených sráčov je dotovaná rôznymi neziskovkami je akiste iba náhoda.

Riešením je kašlať na ich názor a riešiť veci po svojom. V tomto prípade môžem spomenúť pozeranie kvalitných za komunizmu natočených filmov a rozprávok počas vianočných sviatkov, bez ohľadu na to, čo kto hovorí alebo píše. Ako povedal jeden starší známy, keby tí komanči nič nenatočili, pozeráme cez Vianoce na jedno veľké a farbami hýriace LED hovno.

Komunisti vybudovali totalitu s pomerne strikne fungujúcimi pravidlami. Kto sa od nich odchyľoval alebo nedajbože chcel ich porušovať, bol nejakou formou potrestaný. V médiach nám je predkladané, že dnes sa nič také nedeje, lebo je demokracia. A v tom je ten zásadný omyl. Totalita je tu naďalej, rozdiel je len v argumentácii nedodržovania pravidiel a v sofistikovanejších metódach a slovníku.

Kedysi papaláš ukradol pár kusov nábytku, záclon či tehál, dnes ukradne či skôr vytuneluje celú fabriku alebo stavbu. Kedysi sa za iný názor označoval človek nálepkami nepriateľ štátu alebo socializmu, dnes sa označuje nálepkami rasista, extrémista, separatista, nacista atď.

Cenzúra médii bola kedysi a je aj dnes. Dôkazom sú napríklad aj naše populárne Novinky, v ktorý je toľko demokracie, koľko sa v tej chvíli ráči súdruhovi primátorovi. A koľko sa mu ráči sa všetci presviedčame v každom čísle. Inými slovami, vládnu nám skoro tie isté ku.vy, len sú inak oblečené a na dosiahnutie svojich cieľov používajú sofistikovanejšie metódy. Občan je naďalej naivná nula, tentoraz ale v darčekovom európskom balení.

Či už sa nám to páči alebo nie, v našej ale aj európskej spoločnosti neustále prebieha riadená osobnostná, právna ale aj ekonomická deštrukcia, ktorá vo výsledku nemôže skončiť inak ako zle. Dôvodom je skutočnosť, že momentálne neexistuje človek alebo vodca, ktorý by spoločnosť z tohto hnoja vyviedol.

Predvolebné sľuby sú absolútne nanič, pretože všetci súčasní politici sú iba bábky svojich chlebodarcov. Ich primárnou úlohou je neustále oblbovať svoje ovečky pre bezproblémové zvyšovanie daní a obmedzovanie občianskych práv, aby sa mohlo ešte viac a lepšie ovládať a kradnúť. Obzvlášť v kradnutí treba udržiavať čo najrýchlejšie tempo, keďže hrozí riziko, že bude zvolená iná bábka, alebo sa nejaká nadnárodná korporácia rozhodne zrealizovať v neposlušnom štáte nejakú oranžovú revolúciu či arabskú jar.

Mnohí si myslia, že problém sa medzigeneračne akosi sám vyrieši. Nuž, myslím, že také rýchle to nebude. Pozrime sa poriadne okolo seba a vidíme, že celý tento spoločenský problém sa úspešne prenáša z jednej generácie na druhú prostredníctvom výchovy mladých ľudí, pričom rodičovskú výchovu čím ďalej viac dopĺňa výchova pomocou médií. A práve tie sa snažia popisované vlastnosti v ľuďoch ešte viac podporovať.

Napriek mediálnemu a spoločenskému tlaku je v posledných rokoch možné pozorovať, že čím ďalej viac ľudí začína mať toho všetkého okolo seba plné cvičky. Občas to síce rezultuje do nejakého odporu, bohužiaľ, zmenu ale neurobí nejaký lokálny štrajk či demonštrácia. Súčasnú situáciu vyrieši len poriadny tresk, ku ktorému to všetko pomaly ale iste speje. Či to bude tresk v podobe vojny, prírodnej katastrofy alebo stredovekého moru bude asi z výsledného hľadiska jedno.

Neteší ma, že nepíšem pozitívne ako je tomu v spomínaných radostných správach európskej únie, v každom prípade ale prajem veľa zdravia, šťastia a spokojnosti v roku 2016. Vo veľa ukazovateľoch bude totiž pre náš ďalší vývoj kľúčový.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 odpovede na Všetci európania sme rovnakí alebo všetko naj v roku 2016

 1. tvojtatko povedal:

  „Mám obyčajný mobil, nechlastám redbull alebo značkový alkohol, nepijem to správne pivo, neobliekam sa ako kapucňový dement alebo silikónová cundra, netlačím hambáč v mekáči, chodím na obyčajné dovolenky, varím si bylinkový čaj… no proste nie som ako prípal z farmy či superstár, a tak som spoločenský lúzer. Teda okolie si to bude isto myslieť.“

  lol, si lúzer preto lebo si to o sebe myslíš, okolie na teba kašle..

 2. Anonym povedal:

  sak sa skus ozvat , hned uvydis ako sa rozbehne masineria proti tebe

 3. Anonym povedal:

  Takže treba pustiť do gatí a trpieť tento bordel či ako.Toto by presne takí potrebovali.Ak ste to nepostrehli ,existuje už sloboda prejavu.Každý má právo slobodne prejaviť svoj názor,rovnako ako počúvať názory ostatných.Sloboda myslenia.V PB nežiadúce.A mašinéria už beží ,ale tá volebná, takže podľa vás treba voliť opatrne, či neslobodne?

 4. Anonym povedal:

  to nie ale podpis sa a uvydis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.