Ing. Peter Adam

alt

Bydlisko:   Lánska
Vek:   ??   rokov
Funkcia:   bývalý  vedúci Útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta a životného prostredia
Povolaním:   správa majetku a energií VOJUS

Zásluhy:

Pre:

Proti:

Kúpil si pozemky za viac ako 40 000 € – skadiaľ na to zobral?? Vybudovanie prístupovej cesty k týmto pozemkom, samozrejme za mestské peniaze. Spoluzadávateľ znaleckého posudku na predaj mestského pozemku Orlové za 2,16€. Stojí za väčšinou výberových konaní a elektornických aukcii na mestské zákazky.


Údajné prezývky: Balú.

Údajné vlastnosti: mám rád percentá, hlavne ak sú to percentá z mestskej zakázky.

Tento obsah bol zaradený v Kto pre koho kope. Zálohujte si trvalý odkaz.

76 odpovedí na Ing. Peter Adam

 1. Guest povedal:

  Kladivo na čarodejnice.
  Že je politika prehnitá vie snáď už ja malé dieťa. V Považskej Bystrici, v meste, ktorému sa už aj vrany vyhýbajú oblúkom, to platí dvojnásobne. Jeden by si myslel, že tam, kde nie je žiadny biznis a takmer žiadny priemysel, už sa nič ukradnúť nedá. Avšak pozor, toto veľmi krehké zdanie nesmierne klame. Keď nie je koryto, do ktorého sa stále leje, treba si nájsť iné zdroje. Šťastlivcami sú väčšinou „šikovní“ poslanci, ktorí by sa mali starať o naše mesto, aby sa sem konečne začal vracať život. Pokiaľ máte za to, že si aspoň jeden poslanec v mestskej rade „neprivylepšuje“, tak rovno prestaňte čítať.

  V dnešnom proti korupčnom boji by sme radi načrtli niektoré aktivity nášho vedúceho správy majetku, údržby a životného prostredia mesta Považská Bystrica Ing. Petra Adama. Ako je zrejmé z jeho funkcie, je zodpovedný za technický chod a údržbu mesta (údržba ciest, asfaltovanie, elektrické osvetlenie, drobné stavby a pod.). Či sú tieto aktivity zdrojom úplatkov a vedľajších príjmov necháme už na Vašom úsudku. I napriek svojmu len štandardnému príjmu vedúceho správy majetku si bol schopný 16. Júla 2009 zakúpiť dve parcely (KN-C 2832/82, 2832/83) a príjazdovú cestu (KN-C 2832/81) v Považskej Bystrici v časti Kvášov. Jedná sa o pozemky, ktoré sú charakterizované ako orná pôda, majú rozlohu 460 a 413 m2 plus prístupová cesta 2 x 40,4 m2. Tieto boli v danom čase ohodnotené na 44,81 EUR/m2 a prístupová cesta na 8,81 EUR/m2. Do vlastníctva ich nadobudol podpísaním dvoch kúpnych zmlúv vo výške 20 969,43 EUR a 18 863,28 EUR (v celkovej hodnote 1 200 000,- starej meny). Nevieme ako Vám, ale nám z toho vychádza poriadne drahá „švábka“. Je nutné podotknúť, že v tej dobe sa pohybovala priemerná cena za podobné pozemky vo výške 50 – 60 EUR/m2 čiže spomínané dve parcely nadobudol s výraznou zľavou až do výšky 10 000 EUR.

  Asi netreba pripomenúť na koho náklady sa dala upraviť už spomínaná prístupová cesta …. Bolo by zaujímavé sledovať ako by prebehlo zdokladovanie nadobudnutia majetku keby Ficovi prešiel ním navrhovaný zákon na takéto dokladovanie.

  Zdroj pb-fakty.sk

 2. Guest povedal:

  pokračovanie
  necháme už na Vašom úsudku. I napriek svojmu len štandardnému príjmu vedúceho správy majetku si bol schopný 16. Júla 2009 zakúpiť dve parcely (KN-C 2832/82, 2832/83) a príjazdovú cestu (KN-C 2832/81) v Považskej Bystrici v časti Kvášov. Jedná sa o pozemky, ktoré sú charakterizované ako orná pôda, majú rozlohu 460 a 413 m2 plus prístupová cesta 2 x 40,4 m2. Tieto boli v danom čase ohodnotené na 44,81 EUR/m2 a prístupová cesta na 8,81 EUR/m2. Do vlastníctva ich nadobudol podpísaním dvoch kúpnych zmlúv vo výške 20 969,43 EUR a 18 863,28 EUR (v celkovej hodnote 1 200 000,- starej meny). Nevieme ako Vám, ale nám z toho vychádza poriadne drahá „švábka“. Je nutné podotknúť, že v tej dobe sa pohybovala priemerná cena za podobné pozemky vo výške 50 – 60 EUR/m2 čiže spomínané dve parcely nadobudol s výraznou zľavou až do výšky 10 000 EUR.

  Asi netreba pripomenúť na koho náklady(mesta) sa dala upraviť už spomínaná prístupová cesta ….

 3. Guest povedal:

  to čo predvádza tento vypečený úplatkár z východu nemá široko ďaleko obdoby

 4. foter povedal:

  Spamätajte sa!
  Tú cestu beriem. Ale ak sa idete pokakať z toho, že 33 ročný chlap má 1200000 na pozemok, tak nepíšte a hybaj niečo robiť. Ak by som ja po 10 rokoch práce nemal na účte milión,tak sa budem fackovať pred zrkadlom.

  • Guest povedal:

   tu cestu beries? za 2a pol miliona z mestskych penazi si necha vybudovat cestu k svojim pozemkom a ty to beries? mesto nema na zakladny chod a musi si poziaciavat 120 mil a ty to beries? v kazdej inej civilizovanej krajine je to na basu zlaty moj a ked sme pri tych pozmekoch, no ovce sa mu tam past nebudu a chalupa nieco bude stat a iba 1200000 to nebude ty to beries ja mam 40 nezarabam malo mam 2 deti pozicku na byt obycajne auto a o niecom takom dom pozemky iba snivam tak sa zrealizuj a nezastavaj sa ho ak niesi sam Adam

  • Guest povedal:

   foter!!! si kompletný???? tochto primitíva hulváta a zlodeja sa zastávať????? preber sa pozemok za 1,2 ml Sk je iba špička ľadovca napr zhliadni najčítanejší článok ne-možné tunely

 5. Guest povedal:

  Je to doslovný zm*d
  intrigán a zároveň predajný ako štetka

 6. Guest povedal:

  To su nepodložené informácie, aj keď bez vetra sa ani lístok na strome nepohne

 7. Guest povedal:

  ach tak
  No akýmsi nedopatrením som si až teraz všimla, kde dotyčný „odborník“ pracoval predtým. Teraz mi je už všetko jasné, prečo v údržbe mesta nič nefunguje, okrem účtu vedúceho.
  VOJUS je už dávno v prdeli a teraz je tam už aj mesto. No ak to má na starosti tento ofučaný dement s infantilnými korálkami na krku, tak čo by sme chceli.

  • Nafrayo povedal:

   Lool peknych par rokov dozadu som chvilku na Vojuse robil a mal som tu cest, ze som sedel v kancelarii prave s tymto clovekom. Nechapem ako uz vtedy mohol mat taku funkciu aku mal, prislo mi doslova smiesne, ze prave ja som ho musel ucit ako sa pouziva word a excel 🙂 Uplny neschopak… Sranda je, ze uz vtedy tam snami robil aj jeden nevyrazny chalanisko, z ktoreho sa stal neskor Hovorca mesta Povazska Bystrica 🙂

 8. Guest povedal:

  peter,peter ,ale si dopadol,zabudol si ,ze si bol telatom!

 9. Guest povedal:

  ing. Adam
  Možno aj ing. Harvánek z Ravenu sa musí hambiť aký je trochár proti vedúvemu odboru Mestského úradu.
  Proste americký sen sa splnil chlapcovi v Pov. Bystrici !!

  • Guest povedal: