Ing. Peter Adam

alt

Bydlisko:   Lánska
Vek:   ??   rokov
Funkcia:   bývalý  vedúci Útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta a životného prostredia
Povolaním:   správa majetku a energií VOJUS

Zásluhy:

Pre:

Proti:

Kúpil si pozemky za viac ako 40 000 € – skadiaľ na to zobral?? Vybudovanie prístupovej cesty k týmto pozemkom, samozrejme za mestské peniaze. Spoluzadávateľ znaleckého posudku na predaj mestského pozemku Orlové za 2,16€. Stojí za väčšinou výberových konaní a elektornických aukcii na mestské zákazky.


Údajné prezývky: Balú.

Údajné vlastnosti: mám rád percentá, hlavne ak sú to percentá z mestskej zakázky.

Tento obsah bol zaradený v Kto pre koho kope. Zálohujte si trvalý odkaz.

76 odpovedí na Ing. Peter Adam

 1. Guest povedal:

  Kladivo na čarodejnice.
  Že je politika prehnitá vie snáď už ja malé dieťa. V Považskej Bystrici, v meste, ktorému sa už aj vrany vyhýbajú oblúkom, to platí dvojnásobne. Jeden by si myslel, že tam, kde nie je žiadny biznis a takmer žiadny priemysel, už sa nič ukradnúť nedá. Avšak pozor, toto veľmi krehké zdanie nesmierne klame. Keď nie je koryto, do ktorého sa stále leje, treba si nájsť iné zdroje. Šťastlivcami sú väčšinou „šikovní“ poslanci, ktorí by sa mali starať o naše mesto, aby sa sem konečne začal vracať život. Pokiaľ máte za to, že si aspoň jeden poslanec v mestskej rade „neprivylepšuje“, tak rovno prestaňte čítať.

  V dnešnom proti korupčnom boji by sme radi načrtli niektoré aktivity nášho vedúceho správy majetku, údržby a životného prostredia mesta Považská Bystrica Ing. Petra Adama. Ako je zrejmé z jeho funkcie, je zodpovedný za technický chod a údržbu mesta (údržba ciest, asfaltovanie, elektrické osvetlenie, drobné stavby a pod.). Či sú tieto aktivity zdrojom úplatkov a vedľajších príjmov necháme už na Vašom úsudku. I napriek svojmu len štandardnému príjmu vedúceho správy majetku si bol schopný 16. Júla 2009 zakúpiť dve parcely (KN-C 2832/82, 2832/83) a príjazdovú cestu (KN-C 2832/81) v Považskej Bystrici v časti Kvášov. Jedná sa o pozemky, ktoré sú charakterizované ako orná pôda, majú rozlohu 460 a 413 m2 plus prístupová cesta 2 x 40,4 m2. Tieto boli v danom čase ohodnotené na 44,81 EUR/m2 a prístupová cesta na 8,81 EUR/m2. Do vlastníctva ich nadobudol podpísaním dvoch kúpnych zmlúv vo výške 20 969,43 EUR a 18 863,28 EUR (v celkovej hodnote 1 200 000,- starej meny). Nevieme ako Vám, ale nám z toho vychádza poriadne drahá „švábka“. Je nutné podotknúť, že v tej dobe sa pohybovala priemerná cena za podobné pozemky vo výške 50 – 60 EUR/m2 čiže spomínané dve parcely nadobudol s výraznou zľavou až do výšky 10 000 EUR.

  Asi netreba pripomenúť na koho náklady sa dala upraviť už spomínaná prístupová cesta …. Bolo by zaujímavé sledovať ako by prebehlo zdokladovanie nadobudnutia majetku keby Ficovi prešiel ním navrhovaný zákon na takéto dokladovanie.

  Zdroj pb-fakty.sk

 2. Guest povedal:

  pokračovanie
  necháme už na Vašom úsudku. I napriek svojmu len štandardnému príjmu vedúceho správy majetku si bol schopný 16. Júla 2009 zakúpiť dve parcely (KN-C 2832/82, 2832/83) a príjazdovú cestu (KN-C 2832/81) v Považskej Bystrici v časti Kvášov. Jedná sa o pozemky, ktoré sú charakterizované ako orná pôda, majú rozlohu 460 a 413 m2 plus prístupová cesta 2 x 40,4 m2. Tieto boli v danom čase ohodnotené na 44,81 EUR/m2 a prístupová cesta na 8,81 EUR/m2. Do vlastníctva ich nadobudol podpísaním dvoch kúpnych zmlúv vo výške 20 969,43 EUR a 18 863,28 EUR (v celkovej hodnote 1 200 000,- starej meny). Nevieme ako Vám, ale nám z toho vychádza poriadne drahá „švábka“. Je nutné podotknúť, že v tej dobe sa pohybovala priemerná cena za podobné pozemky vo výške 50 – 60 EUR/m2 čiže spomínané dve parcely nadobudol s výraznou zľavou až do výšky 10 000 EUR.

  Asi netreba pripomenúť na koho náklady(mesta) sa dala upraviť už spomínaná prístupová cesta ….

 3. Guest povedal:

  to čo predvádza tento vypečený úplatkár z východu nemá široko ďaleko obdoby

 4. foter povedal:

  Spamätajte sa!
  Tú cestu beriem. Ale ak sa idete pokakať z toho, že 33 ročný chlap má 1200000 na pozemok, tak nepíšte a hybaj niečo robiť. Ak by som ja po 10 rokoch práce nemal na účte milión,tak sa budem fackovať pred zrkadlom.

  • Guest povedal:

   tu cestu beries? za 2a pol miliona z mestskych penazi si necha vybudovat cestu k svojim pozemkom a ty to beries? mesto nema na zakladny chod a musi si poziaciavat 120 mil a ty to beries? v kazdej inej civilizovanej krajine je to na basu zlaty moj a ked sme pri tych pozmekoch, no ovce sa mu tam past nebudu a chalupa nieco bude stat a iba 1200000 to nebude ty to beries ja mam 40 nezarabam malo mam 2 deti pozicku na byt obycajne auto a o niecom takom dom pozemky iba snivam tak sa zrealizuj a nezastavaj sa ho ak niesi sam Adam

  • Guest povedal:

   foter!!! si kompletný???? tochto primitíva hulváta a zlodeja sa zastávať????? preber sa pozemok za 1,2 ml Sk je iba špička ľadovca napr zhliadni najčítanejší článok ne-možné tunely

 5. Guest povedal:

  Je to doslovný zm*d
  intrigán a zároveň predajný ako štetka

 6. Guest povedal:

  To su nepodložené informácie, aj keď bez vetra sa ani lístok na strome nepohne

 7. Guest povedal:

  ach tak
  No akýmsi nedopatrením som si až teraz všimla, kde dotyčný „odborník“ pracoval predtým. Teraz mi je už všetko jasné, prečo v údržbe mesta nič nefunguje, okrem účtu vedúceho.
  VOJUS je už dávno v prdeli a teraz je tam už aj mesto. No ak to má na starosti tento ofučaný dement s infantilnými korálkami na krku, tak čo by sme chceli.

  • Nafrayo povedal:

   Lool peknych par rokov dozadu som chvilku na Vojuse robil a mal som tu cest, ze som sedel v kancelarii prave s tymto clovekom. Nechapem ako uz vtedy mohol mat taku funkciu aku mal, prislo mi doslova smiesne, ze prave ja som ho musel ucit ako sa pouziva word a excel 🙂 Uplny neschopak… Sranda je, ze uz vtedy tam snami robil aj jeden nevyrazny chalanisko, z ktoreho sa stal neskor Hovorca mesta Povazska Bystrica 🙂

 8. Guest povedal:

  peter,peter ,ale si dopadol,zabudol si ,ze si bol telatom!

 9. Guest povedal:

  ing. Adam
  Možno aj ing. Harvánek z Ravenu sa musí hambiť aký je trochár proti vedúvemu odboru Mestského úradu.
  Proste americký sen sa splnil chlapcovi v Pov. Bystrici !!

  • Guest povedal:

   Máte pravdu, ale rozdiel je v tom, že pán Harvánek má svoju firmu už dlhé roky a tak mu netreba nič závidieť, ale Ing. Adam je veľmi sebaveomý, a za pár rokov získal toho veľmi veľa.

   • Guest povedal:

    Nič proti, ale porovnávať polo*********o sopliaka z východu, ktorý okrem kopy úplatkov nič nedokázal, s Harvánkom je fakt silná káva.

    • Guest povedal:

     našim príspevkom sme sa nechceli dotknúť pána harvánka, ani ho s nikým neporovnávať – možno sme to zle napísali, ale skôr sme chceli vyjadriť sa k pisateľovi, ktorý napísal veľmi správne o Ing. Adamovi, týmto sa pánovi z Ravenu ospravedlňujeme

 10. Guest povedal:

  Dúfam, že ďalší na rade po Sádeckom je Adam, ktorý robí neskutočné špinavosti a zákulisné ťahy, tak ako aj cestu, ktorú si dal spraviť za mestské peniaze k vlastnému pozemku, takto sa nabaluje človek, ktorý má obhajovať záujmy tohto mesta a občanov, ale ako vidíme obhajuje len svoje záujmy a veci, z ktorých má prospech.

  • Guest povedal:

   súhlasíme vo všetkom s Vami a to čo robí ako pracovník MsÚ je čosi hrozné, ako je možné, že tam ešte pracuje. A to jeho sebavedomie a vystupovanie na zastupiteľstve je čosi neskutočné. Keby bol sebakritický tak už dávno sa vzdá svojej funkcie vedúceho na úrade.

 11. Guest povedal:

  no, pozemocky, pristupova cesticka, projekt na domcek v Surabovej :-)) ecka na uctoch… tusim sa oplati pracovat na MsÚ teda, po tomto tunelarovi len v minulom case… oplatilo sa
  a hadajte koho bude mat za susedu? nemenovanu sefredaktorku nemenovanych mestskych novin… manzelka bude rada

  • Guest povedal:

   nech bude mať suseku koho koľvek, tu je dôležitý jeho morálny profil a ak už nebude pracovať na mestskom úrade, tak aj tak dosť získal podľa toho čo píšete

 12. Guest povedal:

  slovo moralka by som do jeho profilu ani nepisal

  • Guest povedal:

   ten jeho morálny profil sme mali na mysli to- že aký je, podľa všetkého, čo čítame asi nie dobrý

 13. Guest povedal:

  Bože prestante používať slovo morálka u tohto nevychovaného spratka. Aj rumunský vreckový zlodej ju má vyššiu ako tento úplatný spratek.

  • Guest povedal:

   Ste zaspal dobu?? Asi si žijete so svojou morálkou niekde v starej garsónke na Lánoch!! Mladý ambiciozný vedúci odboru žije inak,a má iné názozory na súčasný stav !!!

 14. Guest povedal:

  Adam,si skorumpovaný skrz na skrz nikto nenažranejší na mestskom úrade ešte asi nebol,ako sa môžeš vôbec ukázaťmedzi ľudí,veľa ľudí to vie a nikto s tým nič nerobí… Hamba ti !!!…

  • Guest povedal:

   1OO% pravda!!!

  • Guest povedal:

   jemu to jedno a nikoho ho nezaujíma, keby bol on sám seriózny tak tam už dávno nepracuje a odíde

   • Guest povedal:

    Viete mi niekdo poradit,samozrejme za uplatok,ako by som sa na jeho miesto po volbách dostal.Každa rada dobrá a po obsadení miestečka odmena temer istá-Pozemoček,firmička,no vedel by som sa osmenit.Buduci spokojný občan.

 15. Guest povedal:

  dufam ze nove vedenie vsetko presetri a vyvodi pravne dosledky ,taky clovek nemoze pracovat v statnej sprave

 16. Guest povedal:

  no to mas pravdu tiez som stavbar ale co urobili s panom polickom s precina tak ti dobre vymietli adameho kaSAU

 17. Guest povedal:

  Peťko
  Peťko, môžeš baliť kufre. Na MsÚ si s definitívnou platnosťou skončil.

  • Guest povedal:

   Peťko
   len aby to tak bolo – ak tak už bude neskoro – čo vy všetci na to poviete – veď takýto mladý a ešte sa bude určite držať aby dostal odstupné, alebo si omotá okolo prsta nové vedenie a všetko bude po starom

   • Guest povedal:

    Adam
    Ak zostane tento pán vo svojej doterajšej funkcii, bude hádzať novému primátorovi polená pod nohy, tak ako to robil súčasnému, dosluhujúcemu primátorovi. Ak zostane tento pán vo svojej doterajšej funkcii, narobí novému primátorovi množstvo problémov, ktoré novému primátorovi v konečnom dôsledku politicky zlomia krk. Ak nechce pán Janas dopadnúť ako pán Adame, ľudí typu Adama by sa mal čo najrýchlejším spôsobom zbaviť.

 18. Guest povedal:

  suhlas
  PA = clovek s krivim charakterom.
  Zbohom Bystrica.

  • Guest povedal:

   Nezmysly
   Čo to tu vypisujete za nezmysly!!
   Je kúpený pozemoček, urobená prijazdová cesta – a čo ostatok?
   Chcú snáď hanliví prispievateľia urobiť zbierku? Veď vilu treba postaviť, zariadiť, potom nejaké nové autíčko – a z čoho?
   Kde inde by sa zarobili také pekné bubačiky – ak nie na MÚ!
   Tak sa spamätajte a dajte pokoj ešte aspoň jedno volebné obdobie a všetko bude OK !!

 19. Guest povedal:

  nezmysly
  Pán Ing. Adam ak máte charakter – dajte odpoveď, dokedy ešte budete na MsÚ?

 20. Guest povedal:

  Pokiaľ ho odtiaľ nevynesú tak NAVŽDY!!
  Kde by sa mal lepšie??
  A čo ste to myslel tým slovom “ charakter “ ? Menovaný určite nechápe jeho význam a ani kôli kšeftom nemá čas hľadať jeho význam v encyklopediach !!

 21. Guest povedal:

  Ing. Adam – dokety budete na MsÚ
  To je svätá pravda, kde by sa mal lepšie, ale prečo nepíše on a ak ho nové vedenie nedá preč, tak potom ako sa na to majú pozerať občania tohto mesta a on svojrázny pracovník bude mať naďalej dosť penazí. Čo môžeme spraviť – obyčajní ľudia tohto mesta.

 22. Guest povedal:

  Ing. Adam
  Oznámte občanom mesta koľko zarábate

  • Guest povedal:

   prachy, prachy, prašule
   Ja síce nie som Ing. Adam, ale aj tak sem napíšem.
   Myslím si, že platy všetkých vedúcich aj s odmenami by mali byť zverejnené na nete, aby národ mohol posúdiť, či si ich zaslúžia alebo nie. Plat radového úradníčka ma nezaujíma.

   • Guest povedal:

    Tento skorumpovaný smrad zarába 1400€. Nápodobne aj ostatní povalači na vedúcich postoch. Dôležitejší je ale príjem z úplatkov, lebo ako niekoľkokrát Adam vyhlásil, plat mu ledvi stačí na pokrytie výdavkov pre domácnosť. Blbec, ešte sa tým aj pochválil.

 23. Guest povedal:

  Ing. Adam – zárobok
  ďakujeme za informáciu a to čo hovorí Ing. Adam o tom, že mu jeho plat nestačí na pokrytie výdavkov pre domácnosť, tak on ani nevie ako je to žiť z minimálneho platu. je to jednoducho pán, ktorý už nevie čo má so sebou robiť, ale nech ide na úrad práce, alebo zarobiť minimálnu mzdu a potom uvidí. o jeho údajných financií naviac, tie by mohol dať na dobročinné účely

 24. Guest povedal:

  No vidíte – smiešný plat a čo by ste potom po pánovi vedúcom chceli. Pokiaľ myslí na rodinu a chce jej zabezpečiť čo najlepší život tak sa proste obracia!
  Nezáviďme a nech mu na MÚ ešte viac doprajú,!!
  Však keď sa na to poskladájú občania celého mesta a prímestských častí – na jednotlivca je to potom “ PAKATEL „!!

 25. Guest povedal:

  Uz hodinu sedím a čítam,čo sa tu píse je to neuveriteľné.Takýto človek sa nám predsa nemôže po tom všetkom smiať do očí!!!Kto môže preukázať alebo dosvedčiť skutok o zobraní úplatku pánom Adamom nech tak učiní aby sa mohli učiniť právne kroky!!!Potom sa uvidí,či jeho nástupcovia budú pokračovať podobným spôsobom v zastupovaní záujmov nášho mesta.

 26. Guest povedal:

  Niekomu musí riadne ležať v žalúdku pán Adam. Nepoznám ho osobne, videl som ho v TV Považie zopár krát, zaujímam sa skôr o politiku a chlieb môj každodenný, Ale ak je niečo na tom pravdy, tak to už by mal určite veľké problémy so zákonom. To ma nepresvedčíte ! Tak neočiernujte a nielen jeho ! Riešme čo ďalej v PB.

  • ronin povedal:

   Príspevok bol vymazaný, spomínaný pán nemá s príspevkami na pána Adama nič spoločné. Príspevky prichádzajú z rôznych IP z celej PB. Vážený pane, nikto Vás nepresviedča avšak nielen slovenské príslovie hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne. Možno prečítanie článku nemožné tunely Vám ružové okuliare trocha stmaví.

  • Guest povedal:

   …no keby si ty vedel… 🙂 ale ktovie, ci by si to pri svojej…no dajme tomu naivite, vobec stravil…

 27. Guest povedal:

  To chcem vidieť, kto by sa prihlásil, že poskytol nejakú “ pozornosť“ keď sám na tom zarobil,. a preto tu “ pozornosť “ -preda dál!
  To by bol sám proti sebe a musel by byť ešte aj prehlásený za idiota. Drísty o práve si treba nechať ako večerníčky pre deti:
  Veď aj predaj Povbytu bol “ právne vporiadku“, stavba “ krematoria“ – náč aj Troch veží – atď.
  Dalo by sa vymenovať aspoň 100 veci čo bolo “ právne “ vporiadku, no sedialckým rozumom to slušný človek nemôže predýchať!!!

 28. Guest povedal:

  adam
  skoda pisat o tomto prasatovi pokial ma janas za stipky rozumu nakope ho do rici aj s lakomym pohrebakom nemcikom z archy s ktorym sa furt oziera

 29. Guest povedal:

  Do zadnej časti je súcich na nakopnutie viacero aj vedúcich pracovníkov úradu.Dévušky z úradu často vidavať v supermarketoch dokonca som mal česť prizerať sa chichotaniu v predajni s oblečením.Dokázať úplatok je v dnešnej dobe ťažké.Čo si však pomyslíš keď dávnejšie v námorníku som odvedľa počul opitého Valáška ako krútili voľačo o parkovisku.Šokovala ma jedna veta.Zaplať Adamovi a ten to zariadi.Lieskové oriešky asi nemyslel.Korupcia je vážny problém a preto čakám ako sa tomuto fenoménu dnešnej doby postaví Janas.

  Miro

 30. Guest povedal:

  máte pravdu, len aby sa to dalo, uvidíme

 31. Guest povedal:

  Je to velice jednoduché: Porovnať približne oficiálne príjmy, odčítať od nich približne výdaje a máme nejakú približnú hodnotu – majetok, ktorý by ten ktorý človek mal mať. Keď to takto urobíme, zistíme že cca 10 % obyvateľstva by muselo mať funkcie generalných riaditeľov Orange , alebo podobných firiem . K tomu ale by museli mať fyzický vek 15o -300 rokov!! Zbytok občanov ledva prežíva!
  A tak som sa velice zasmial nad príspevkom ohľadne prihlásenia sa darcu a dokazovaia – ha ha ha – bolo to dobré!!
  Asi to písal niekto – kto sa môže radiť medzi tých 10 % !!

 32. vito povedal:

  Premazané.
  Bol premazany prispevok o urcitom podnikatelovi s pohrebnymi sluzbami, ktory rad zamiena blocky, bohuzial sa ozval a vyhrazal cloveku, navyse nie verejne cinnemu. Ktohovie ako by reagoval dotycny keby sa isli overit vsetky zmluvy a ako prebiehalo jeho vyberove konanie na pohrebne sluzby.

  Prestante uz konecne ohovarat a provokovat, su Vianoce dajte pokoj. Vydrzte ako sa zachova nove vedenie, ci dokaze zatocit s korupciou.

  • Guest povedal:

   …tak posledna veta aspiruje na vtip roka…urcite zatocia…pokladnicou 🙂 ono sa tazko toci, ked si pritom clovek s.rie, ked nie do vlastneho, tak minimalne do sponzorovho hniezda…ziadny politik nikdy s korupciou nezatoci, politika je na nej zalozena…

   • vito povedal:

    Preto tam je ta to carovne slovicko CI dokaze, lebo viem, ze je to takmer nemozne, korupcia je zakorene hlboko v nasej spolocnosti.

  • Guest povedal:

   Áno, zmluvy sa tu môžu hneď uverejniť. Dotyčný podnikateľ spravoval Mestské cintoríny za paušálny poplatok 5 000 SK ale nie eur!!! Len tak pre porovnanie: v správe má 17 cintorínov, 14 domou smútku, t. j. vyberá poplatky za 8 000 hrobových miest. Tieto poplatky každý mesiac odovzdáva do Mestskej pokladne… Za takýto paušál to robil 17 mesiacov, bez jednej oficiálnej sťažnosti na tieto služby. Okrem výnimky tejto stránky.
   VERSAČE ako človek ako ty, môže písať o pekných VIANOCIACH!!!

   • Guest povedal:

    Pán Nemčík ale skôr jeho pani. Tých sťažností bolo viac ako dosť, pani Vidová by vedela rozprávať, a neokydávajte ľudí, ktorí s príspevkami nemajú nič spoločné. Skôr sa treba pozrieť do zrkadla a prestať……, ale hej idú vianoce.

   • Guest povedal:

    Fakt sila, to máme ako priplatiť ešte? 5000 bolo málo? Aha preto to trez robí za 60000Sk. Slamka to robil 15 rokov zadarmo, pretože zarábal na pohreboch tak prečo ešte plundrovať mestskú pokladňu ako sa to deje teraz. Nenažranci

    • ronin povedal:

     Príspevok bol vymazaný. Žiadame majiteľa IP 213.151.218.138 , aby prestal s urážlivými komentármi.

 33. Guest povedal:

  Dnes odvolany

  • Guest povedal:

   To vážne ho odvoali? Neverím žeby sa to v tomto meste pohlo niekam dopredu?

   • Guest povedal:

    Aby teraz chlapec nezamestnaný hladom netrpel, každý občan PB ho povinne pozve na obed a na večeru 🙂 začína Kolónia, pokračuje Jelšové, sídlisko Stred, potom Rozvet, Lánska, SNP, Zakvašov a pridružené obce budú žrebovať.

    Otázka ale je – ak to je pravda, koho tam „nasadia“ miesto neho?

 34. Guest povedal:

  Dalšia topka odvolali aj Lichvára!!!

  • Guest povedal:

   Ich nevykopli? to hádam nie a ostatní čo? Šebák Apel Martaus, ktorý je teraz ako monoskop na TV Podpažie

 35. Guest povedal:

  kdze je ?
  Kdze sa chlopec z vyhodu podzel. Ak viece tak napíšce.

 36. Guest povedal:

  Nie som žiadny odborník na stavbarčinu, ale rosýpa sa Marianske námestie- ľudovo: buzerplac pre kostolom. Ešte nie je ani dokončený a už vidno kvalitnú prácu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.