Jana Veličová

Velicova

Bydlisko: Dukelská 972/7, Považská Bystrica
Vek: 42 rokov
Funkcia: poslankyňa za Lány
podpredsedníčka komisie pre kultúru, vzdelávanie a školstvo
predsedníčka výboru mestskej časti Lány
členka rady školy – ZŠ Nemocničná 987/2
členka rady školy – ZUŠ M.R. Štefánika 160/2
členka rady školy – MŠ Dukelská 977
členka dozornej rady Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o.
Povolaním: grafička , pracovník v reklame
E-mail: ja.velicova@gmail.com

Zásluhy:

Pre: Kultúrne akcie na Lánoch.

Proti: –


Údajné prezývky:

Údajné vlastnosti: 

Ostatné údaje: v roku 2014 kandidovala ako nezávislá, momentálne je skôr na strane K. Janasa, predtým dlho bola na strane J. Smatanu (spolukandidovala so Smatanom v roku 2010)

Tento obsah bol zaradený v Kto pre koho kope. Zálohujte si trvalý odkaz.

117 odpovedí na Jana Veličová

 1. Anonym povedal:

  Šak ste jej mohli dať krajšiu fotku. Jej kamarátke Bandúrovej ste vyhľadávali minimálne 3 dni, až by zapôsobila.

 2. Anonym povedal:

  co tam po xichce, aleco ta jej huba raz tam a druhy raz onam, jak ten vieter

 3. Anonym povedal:

  Niečo strašné. A ten veľky riť. Otrasné.

 4. Anonym povedal:

  Neriešiť riť, ale mozog a charakter.

 5. Anonym povedal:

  Všimnite si ako sa tvári a reaguje, keď niekto z opozičných diskutuje. Treba pozerať zastupiteľstvo na TV.

  • Danka povedal:

   Tak isto sa tvári na výbore ms časti. Jana už nie je bojovníčkou proti korupcii akou bola, zlákala ju vidina osobného prospechu ktorý jej ponúkol Janas. Razí politiku sama pre seba presne podľa Janasa a na občanov už kašle. Svedčia o tom jej reakcie na zastupiteľstve a ochotné hlasovanie za všetky janasove návrhy. Škoda verili sme jej.

   • našiel som na webe povedal:

    Krónerovské trhy v Považskej Bystrici

    Na úvod trochu nedávnej histórie. Meno pani Jany Veličovej sa mi spája s informáciou, že táto obyvateľka Mestskej časti Lány v Považskej Bystrici sa spolu s pani Ivou Posluchovou v januári 2011 rozhodla založiť a vydávať miestne periodikum Lánoviny. Na tom by nebolo nič mimoriadne, keby nešlo o noviny vydávané súkromnými osobami a na ich vlastné náklady. Pretože Lánoviny boli uvádzané ako príklad nezávislých novín, zaujímalo ma, ako veľmi sa líšia od našich Seredských noviniek, ktoré vydáva mesto. To, čo teraz napíšem, neuverí ten, kto si Lánoviny neprečíta. Asi na 90 % (podľa mňa) sú si Lánoviny a Seredské novinky obsahom a charakterom príspevkov veľmi podobné. Viac analytické a podrobné sú Lánoviny pri zverejňovaní názorov miestnych poslancov, alebo ľudí spojených s výkonom riadiacich pozícií v meste Považská Bystrica. Určite bohatšie sú na históriu nielen Mestskej časti Lány ale aj na popis historických daností ich okolia. V tomto sú pre prispievateľov Seredských noviniek určite dobrým príkladom.
    V záujme vzájomnej informovanosti som mailom nadviazal kontakt s pani Veličovou a nedávno som je poslal elektronickú formu našich novín. Recipročne, za čo som jej veľmi vďačný, mi zasa ona poslala elektronickú formu ich Lánovin. A na dôvažok aj pozvánku na akciu, ktorú občianske združenie Pandora ( Jana Veličová, Iva Posluchová a Monika Bandúrová) pripravovalo od decembra minulého roka. Pamätník Jozefa Krónera a aj celej jeho umeleckej rodiny. Plastika tváre tohto nezabudnuteľného herca bola slávnostne odhalená niečo po 17. hodine v slnečnom popoludní 6. septembra 2013 na námestí sídliska Lány. Niekoľko slov som si vymenil aj s autorkou plastiky pani Elenou Pätoprstou. Slová spokojnosti s vydarenou akciou však nemohli zakryť skutočnosť, že magistrát Považskej Bystrice „podporil“ akciu vyrubením poplatku zrejme za použitie verejného priestranstva na Krónerovské trhy, ktoré boli súčasťou odhalenia pamätníka. Keď som si spomenul, že v Seredi sme v tomto roku spolupracovali s OZ UN Veteran Slovakia pri osadení pamätníka účastníkom mierových misií, a nedávno mesto z vlastnej iniciatívy osadilo štyri pamätné tabule k štyrom unikátnym udalostiam a danostiam mesta, priznávam, že som smútku nad nepochopením cieľa akcie v P. Bystrici a jej nepodporením mestom rozumel. Druhou zaujímavou a dôležitou informáciou bolo, že na pomník sa poskladali obyvatelia Považskej Bystrice a štedrí sponzori z podnikateľského prostredia.
    Mám tričko s podobizňou pána Krónera. Bol som účastníkom udalosti, na ktorú sa nezabúda. Nič z toho, čo som v ten septembrový piatok zažil, by sa ale nestalo. Tento deň by bol zapadol do šedivosti priemerného mesiaca, či roka. Nič by sa nestalo, keby tri členky občianskeho združenia PANDORA nielenže nevymysleli ale najmä nespravili to, čo sa rozhodli urobiť. Združenie tvoria ľudia. V tomto prípade tri zanietené ženy, ktoré priamo ghándiovsky trpezlivým spôsobom ukázali, ako takéto spoločenstvo môže byť pre obyvateľov mestskej časti Považskej Bystrice Lány veľkým prínosom a zároveň pre mnohé iné občianske združenia vzorom.

    PS : Aké to kámošky Veličová a Bandúrová !!!

    • Anonym povedal:

     veličová má janasa na saláme,ved mu neodhlasovala plat…bandurova,ta ma na salame vsetkych,lebo zije v Brattislave

 6. Anonym povedal:

  Cieľ bol jasný – stať sa poslankyňami, teraz sa asi puto roztrhlo, to sa stáva a všade a stále. Nech hodí kameňom, každý kto sa hrabe do politiky, že len tak nezištne…a zostalo ticho, žiaden kameň, bohužiaľ.

 7. poradkyňa povedal:

  Takto skončili Lánoviny, poďakovaním.

  Veľké poďakovanie
  Redakcia Lánovín ďakuje Jane Veličovej za jej obetavú a profesionálnu prácu pre Lánoviny a Lánsku. Milá Jana, prajeme Ti, aby Ti Tvoja tvorivá energia a zanietenie, s ktorými si tvorila Lánoviny, vydržali v osobnom živote a v ďalších projektoch.

  IVA a MONIKA ( Bandúrová )

  Ako to prevzali – Iva a Monika – tak aj skončili…

  Asi je to úspešný projekt Bandúrovej
  Aj Budajovi radila a aj ten skončil vo funcii ako viceprimátor
  – veru to je úspešná poradkyňa,

  • Anonym povedal:

   A čo sl. Veličová? tak bojovala proti korupcii za Janasa až sa s ním teraz dala dokopy a hlasuje aj za také veci, s ktorými ešte pred rokom kategoricky nesúhlasila a písala o nich v Lánovinách. Sl. Bandúrová nech radila komu radila, ide si stále tou istou cesto, zato sl. Veličová je úspešná preliekačka kabátov a prospechárka. Presne takýchto Janas potrebuje a preto je z PB čím ďalej väčšia diera.

   • Anonym povedal:

    spýtajte sa sa Janky na jej žily…

   • Anonym povedal:

    Janka“ nezavislo “ spolu s “ nezavislým „Netušíkom skočili do dobre platených stoličiek Mestských lesov.
    Prečo asi, kde sa snaží dostať každý poslanec a ani samotným spolu kandidátom to Janas neumožnil.
    U Netušíka sa nečudujem, ale za čo sa tam dostala pani Jana?
    Určite si odpoveď poskladá každý súdny človek sám.

    • Anonym povedal:

     veď toto, „nezávislá“ Jana V. sklamala svojich voličov na Lánskej. Neprešiel tam ani jeden Janasov kôň zo strany Smer. Tento nedostatok krátko po voľbách napravila Jana V. Rýchlo zistila že z nezávislosti sa nenaje a šup ho do janasovského análu. Platený flek v mestských lesoch je toho dôkazom. Na zastupiteľstvách a výboroch ms častí naschvál rýpe do smatanovcov, aby ich oslabila. Je to na hanbu toto a do plaču Jana mi sme ti verili a ty si sa tomu transparetnému darebákovi sprosto zapredala.

  • Anonym povedal:

   A navyše, Veličovej musia Bandúrová a Semančíková zaplatiť nejaké prachy za to, že vytunelovali združenie, čo noviny vydávalo. Bez Veličovej dogazdovali. Aspoň vidno „šikovnosť“ Bandúrovej.

   • Mustafa Mohamed ze Papradna povedal:

    Nech sa slečny aj pozabíjajú mne je to úplne jedno, ani jedna nie je z kategórie génius, skôr opak je pravda. Ale keby som si mal vybrať, radšej by som si hodinku poležal v posteli s Bandúrkou ako Veličkou , Bandúrka má určité prednosti, ale tie sa hodia do postele a nie do politiky.

 8. Anonym povedal:

  a co ste cakali

 9. Anonym povedal:

  Ako sa z bojovníčky proti korupcii stane zapredaná bábka ukázala všetkým naivným lánštiarom dievka v stredných rokoch Veličová. Je to bývalá Smatanová suputníčka za Lány a od zvolenia za poslankyňu ostrá oponentka sl. Bandúrovej a tiež Smatanu. (obaja za Lány). Táto psychicky labilná dievka si momentálne užíva post hviezdy v janasovom tíme poslaneckých poskokov a odhlasuje všetko proti čomu kedysi bojovala.

  • Anonym povedal:

   Medzi “ hviezdy “ súčasného primátora, okrem donášačky, zbieračky najzáludnejších klebiet, ohováračiek špinavostí, najrýchlejšej prezliekačky kabátov a zároveň“najmúdrejšej“ osoby v mestskom parlamente Pani Poslankyne J.Veličovej patrí aj staronová šéfredaktorka Považskobystrických noviniek Miluše Kollárová(Javorská).

   • Anonym povedal:

    a čo robí Kováčik, už len novinárského poskoka?

   • Anonym povedal:

    Šéfredaktorka je hádam prehnané veď ich je tam 5 aj s počítačom a foťákom. Tie PB novinky sú obyčajná propaganda osoby transparetného zlodeja za naše dane.

   • Anonym povedal:

    tomu by som moc neverila lebo som bola pri tom a pocula ako v troch veziach sedela s panom viceprimatorom a este niekym a hlasno sa rozpravali o tom kto viac ma na spagatiku primatora a ze sa s nim da ked sa vie a ako s nim vedia zatocit ked by chceli. Pani velicovu poznam rozprava narovinu a ohovarat som ju teda nikdy nepocula .Ked vybavi na pre lansku co treba je mi jedno co o nej budete pisat a rozpravat ja viem svoje

    • Anonym povedal:

     Áno a vybavila vám aj nové stojiská pre separovaný zber a Lány budú na rozdiel od iných častí mesta platiť za komunálny odpad“ ďaleko“ menej, najmä keď to má teraz v kompetencii právnik p. primátora. Lebo však problematika sa rieši od r. 2009, primátor je na radnici od 2011, pred tým tam tiež niekoľko období a teraz píšeme 2015, tak predsa nech tu slávu zo zlacňovania poplatkov za KO zožne spomínaný právnik ako šéf kancelárie p. primátora. No to “ ďaleko“ chápte doslovne, lebo ak by sa to malo naplniť, tak by ste museli chodiť platiť tie poplatky za KO aspoň do Žiliny. No a sl. Veličová sa tiež vzdá svojho podielu na prínose pre Lány. Veď načo by sa pripojila k poslancom, ktorí interpelujú márne primátora v tejto veci keď drží basu s primátorom. Hádajte, ktorí sú to poslanci? Žeby to boli jej pôvodní súkmeňovci?

    • Anonym povedal:

     aj my vieme svoje čo vybavila tak je v provom rade fleka na meských lesoch, vopchala sa všade kde sa dalo a to isté platí aj o tých vice poskokoch, je to zapredanec ženská a oklamala všetkých lanštiarov

  • Anonym povedal:

   Totálne oddaná primátorovi. Keď bolo hlasovanie za odpredaj a či čo to bolo, nejakej schátranej stavby, o ktorú má záujem p. Smatana, tak všetci poslanci boli za. Čuduj sa svete sl. Veličová bola proti. Asi má zatiahnuté rolety, alebo si myslí, že každá nadpráca pre primátora sa bude počítať. Aj keď p. primátor to s férovosťou voči Smatanovi „ zbytočne“ nepreháňa a kde môže a aj nemôže používa podpásovky, nemyslím, že mu tento počin sl. Veličovej spravil krásny zážitok. Predsa je to vzdelanec a dá sa predpokladať u neho istá dávka nadhľadu a takéto trápnosti sa nerátajú, proste chce to niečo sofistikovanejšie a na to spomínaná sl. asi nemá.
   Čudujem sa Lanštiarom, že jej dali vraj najviac hlasov a zároveň upozorňujem, aby si na tu rekonštrukciu vnútroblokov z fondov EÚ dali pozor ak to chcú mať skutočne zrekonštruované.

 10. Anonym povedal:

  dnes na mestskom úrade bude vraj veľká slávnosť a prídu aj médiá lebo vraj bude ocenený víťaz súťaze intelektuálny počin za rok 2015 a už dnes je jasný víťaz usmievavé dúhové prasiatko . Dovody nominácie nie su zatiaľ známe.

 11. Omastili si brušiská za naše peniaze povedal:

  Zásady odmeňovania poslancov

  Schválené uznesením MZ č. 58/2015 z 26. 03. 2015
  Účinné od: 01. 04. 2015

  Poslancovi MZ patrí za výkon verejnej funkcie (poslaneckej práce) mesačná odmena vo
  výške 250 €.

 12. Anonym povedal:

  To ako chcete mi povedať že poslanci zarábajú 250?,tomu nikdy neuverim, možno na papieri, ale bokom isto cez 1000!a to je v hrubom či v čistom?

  • Anonym povedal:

   Poslanci si odhlasovali od 1. 4. 250, E – samozrejme v hrubom. V čistom im to vyjde tak asi 160 E.
   Predtým mali 138 E v hrubom čo bolo asi 96 v čistom.
   Pracujem v štátnej správe, ale rád prejdem pracovať pod toho chytráka – čo písal ten príspevok 04.2015 o 18:51 – keď si mysli že sa tam môžu točiť nejaké peniaze bokom a to až 1000 E.
   Totálna hlúposť. To by k tým peniazom prišlo mesto ako? Kto by ich pre tých poslancov tlačil?
   Scestná úvaha. No a nakoniec, myslite, že Smatana, ktorý sa venuje týmto agendám by o tom mlčal?
   Poslancom je síce iba druhé volebné obdobie t.j. 5 rokov, a na zasadnutia chodí min.15 rokov!

 13. Hanba poslancom Mogoňova povedal:

  Dajme si počty koľko nás bude stáť navýšenie peňazí pre tú poslaneckú bandu.
  Teraz 250 E
  Predtým 138 E
  Rozdiel 112 E/1 posalanec/1 mesiac
  Poslancov 25 25 x 112 = 2 800 E / mesiac
  Navýšenie za mesiac 2 800 E
  Rok 12 mesiacov x 2 800 E = 33 600 E
  Navýšenie za rok 33 600 E
  Ešte im zostáva cca 3,5 roka
  3,5 x 33 600 = 117 600 E
  Navýšenie do skončenia mandátu cca 117 600 Eur

  Položme si otázku, sme ozaj tak bohaté mesto že nemáme na iné účely použiť
  mestské – teda naše peniaze, máme všetko opravené ? , cesty, chodníky, školy, atď
  a vôbec zaslúžia si to naši poslanci to zvýšenie,, budú sa snažiť 0 81% viac ?, veru nie,
  kašlú na nás a smejú sa nám aké sme to ovce alebo barani.

  Do týchto počtov som nezahrnul zvýšenie pre mestskú radu a doslova zbytočné odmeny pre hlavného akože kontrolóra, ktorý nikdy nič nezistí, má bohovský plat a fakt tie odmeny pre neho sú zbytočné a nič si nezaslúži, jeho prínos pre mesto je takmer nulový.
  Kedy si sa takýto „odborníci“ nazvali že je to trúd alebo parazit, každý nech si vyberie čo mu je milšie.

  Hanba poslancom čo hlasovali za zvýšenie si svojich odmien.
  Všetci plačú že majú málo peňazí vo svojich MČ a takto ani mať nebudú.
  Podľa mňa cca 120 000 Eur je pekná kôpka peňazí čo by sa dala účelnejšie využiť.

  • Anonym povedal:

   Absolútny súhlas, ešte by som pripočítal zbytočné odmeny akože kontrolóra- 3322Eur za pol rok, to je viac ako 26500Eur za 4 roky a platy dvoch vicezbytočností, ktoré sú tak okolo 1500Eur za mesiac čo je 144000Eur. O plate transparentného baču už netreba ani písmeno. Každý si hladí len svoje a na občanov serú.

   • Anonym povedal:

    Jeho ročný plat je minimálne o tretinu väčší ako celoročné náklady na niektoré zariadenia MÚ a to nadáva na ne, že zaťažujú mestský rozpočet. Najradšej by ich hned zlikvidoval-aj s posádkou. Ja, ja , ja len mne treba…

 14. Anonym povedal:

  je po volbach tak drzte papule

 15. Anonym povedal:

  Ako hovorí Shakespeare/Šejkspír/šteká tu pes, iste je tu aj jeho pán.Vy ste z tej bandy-„vyhraj voľby a môžeš všetko“.Tá nenažratosť vás pochová.

 16. Anonym povedal:

  Pekne si poplacte ,ulavi sa vám… keď máš voľačo tak im to povedz do očí… ako sme si zvolili tak máme,teba nezvolili tak nariekas pri PC,tak plač!!

 17. Anonym povedal:

  Naozaj máte úplnú pravdu.Asi sme si naozaj zvolili zle.Preto treba skúsiť s tým niečo urobiť.Na Otvorene pb sa píše,že v Snine sú nespokojný s primátorom a realizaujú petičnú podpisovú akciu za vyhlásenie referenda na jeho odvolanie.Toto je skutočná pravda povedaná do očí.V Snine neplačú pri PC, ale konajú ,ako ste spomínali.A čo tu občania v našej rozhľadenej ,či rozladenej PB?

  • Anonym povedal:

   Ako že sme si zle zvolili?
   Ja si myslím, že dobre.
   Primas šetrí peniaze kde sa dá.
   Posledné jeho šetrenie je nasledovne.
   Koncom roka boli poslanci opakovane zvolávaní na schôdze aby hlasovali za pôžičku na vybudovanie kanalizácie v Pov. Teplej a Moštencoch.
   Videli sme to v telke, boli okolo toho nejaké kecy od opozičníkov, ale pôžička bola schválená – ako časť peňazí potrebných na spolufinancovanie fondov z EÚ, za ktoré sa mali obe diela stavať.
   No stavať sa nebude, Teplania a veľká časť Moštencov si bude musieť opraviť žumpy – za svoje.
   Fondy, ako to je v P.B. dobrým zvykom opäť prepadnú, a tak sa ušetrí aj tá pôžička.
   No nemyslí ten primátor na dobro občanov, a zdravú finančnú politiku mesta?
   Občania na čele s poslancami Panákom a Zvakom, – osobnými priateľmi primasa sa určite veľmi tešia z tejto situácie!

 18. Anonym povedal:

  Hľuza

 19. Anonym povedal:

  Človek tu nadobúda pocit,že toto mesto riadia intrigáni,konšpirátori a špekulanti.Ak je to naozaj tak, ďaleko to nedotiahneme.A propos pre istotu- eurofondy končia v roku 2020 a zatiaľ tomu moc nedali.Možno by už hadam aj načim bolo treba začať niečo robiť, či ani netreba?Alebo to vedenie mesta rozfofruje,če sa nebudeme stačiť čudovať!

 20. Anonym povedal:

  Slečinka jedna , ak budete toto čítať , tak si vstúpte do svedomia a chovajte sa normálne lebo kto Vás pozná sa čuduje ako ste sa zmenila na malého STALINA, ktorý by bol schopný poslať občanov mesta do GULAGOV, keď Vám nepritakávajú.
  Ma mestskom úrade Vás majú plné zuby, len sa Vám to boja povedať, prečo asi ???
  Váš STALINSKÝ komplex sa prejavuje všade.
  Toť ste lízala labu Smatanovi, teraz Janasovi a nabudúce možno budu labu lízať Vám.
  Píšem slovo labu ale myslím čosi iné.
  Mogonská politika je zákerná, falošná, farizejská, dalo by sa tu písať celé strany
  Ešte raz , vstúpte si do svedomia.

  • Anonym povedal:

   Riešenie je nevoliť ju.

  • Anonym povedal:

   Jana bola vždy egoistická hašterivá kača, lanoviny tiež robila zištne a keď sa jej nedostalo uznania akého chcela rozvadila sa so všetkými. Teraz je janasovým poskokom lebo má z toho osoh a môže sa hrať na šéfku galaxie. Presne takýto ľudia mestu škodia.

   • Anonym povedal:

    Nuž ,ale aj ten jej káčer nie je zlý.Keď som si prečítal tú demagogickú dvojstranu v jeho osobných novinkách, v súvislostiach je to totožné.Sedí i to , že drístami ukočiruje aj galaxiu,no ako sa hovorí neupasie štyri husy. Aj ten záver ,že títo ľudia tomuto mestu škodia pasuje.Kdesi píše -pre neho sú konšpiračné práce viac ako parlament.

   • Anonym povedal:

    členka dozornej rady Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. ,
    Ako ste písali skoro šéfka Galaxie , len tomu nerozumiem , akú má odbornosť že je v dozornej rade v mestských lesoch možno len takú že sa primášovi niekam pchá, alebo je drevo a to potom
    by aj spĺňala kritéria

 21. Anonym povedal:

  Ved ju ani nebudeme, radsej Smatanu

 22. Anonym povedal:

  Neviem preco,ale uroven vianocnych trhov klesla pod minimum, dovod neviem,chce to zmenu.

 23. Anonym povedal:

  Pravda,Lany tento rok nic moc..kapustnica nechutila a program nezazivny

  • Anonym povedal:

   Si poriadny magor.
   Kapustnica bola výborná , predávala sa lepšie ako po minulé roky ….
   Ľudia si pochvaľovali.
   Ak nemáš chuťové bunky tak žer len slamu a dobroty nechaj iným.

   • Anonym povedal:

    Neurážaj, možno mu naozaj nechutila a možno naozaj za veľa nestála, nebolo by to po prvý raz. Skôr sa treba pousmiať na fungovaním kapusnicovej súdružky či skôr oddanej mestskej slúžky Jany.

 24. Anonym povedal:

  TIETO TRHY NA LANSKEJ STALI ZA FIGU

 25. Anonym povedal:

  nechápem prečo nemôže mať PB poriadne trhy ako má TN Martin alebo Žilina. Máme málo obyvateľov? alebo nemám zopár tisíc? pravdou asi bude neschopnosť predstaviteľov mesta.

 26. Anonym povedal:

  Pani Veličova to zas natrela p. Smatanovi, v príprave príspevku ku rozpočtu na 2016 zistila, že hlavná príčina napĺňania, resp. nenapĺňania rozpočtu mesta je on, pretože má absencie na mestskej časti Lány a že hlasuje proti mestskému rozpočtu. To je postreh! Lány, závidím vám takéhoto konštruktívneho poslanca, teda poslankyňu, len som nejako nezaregistroval prínos jej príspevku ku skvalitneniu mestského rozpočtu.

  • Anonym povedal:

   ten prínos sa volá závisť a zakomplexovanosť

  • Anonym povedal:

   vie mi niekto vysvetlit preco starej dievke vadia absencie smatanu na akomsi vmc a nevadia je statisice euro na ktorchc sa ktosi nabalil pri komposteroch?

   • Anonym povedal:

    Je to tak ťažké pochopiť, že o cene za kompostéry nerozhodovalo mesto, ale oprávnená osoba t.j. obstarávateľ s ministerstvo ŽP.
    Tak poprosím – najskôr si zistite presné informácie a potom vypisujte.
    Tým samozrejme neobhajujem premrštené ceny za uvedený produkt, no iba si dovolím nasmerovať sťažovateľa na vinníka. Mesto a ani Janas to v tomto prípade nie sú!

    • Anonym povedal:

     Ked som spravne informovany, tak mestu PB boli k danemu projektu od EU pridelene dotacie vo vyske 2,5 Mio €. Ked dalej spravne logicky rozmyslam, mali tieto dotacie sluzit k „zveladnie mesta“, alebo inac povedane, mali prispiet k zlepseniu zivotneho prostredia, infrastruktury a p.!?! Pridelenim sa stali tie Euraciky vlastne majetkom mesta, za ktoreho optimalne vyuzitie nemoze niest nikto iny zodpovednost, nez vedenie mesta! Pytam sa, co podniklo vedenie mesta nato, aby aby bol tento ciel splneny a aby sa nepravom neobohacovali nejake “k…y” na ministerstve ZP??? Ked sa len na jednom poste presustrovalo cca. 480000 €, kolko sa „rozkvapkalo“ pri ostatnych polozkach projektu a kolko z celej dotacie mesto opravdu efektivne dostalo? Za toto tak ocividne rozkradanie predsa musi niekto niest zodpovednost!
     …..a primator dostal za „dobre vykonanu pracu“ este aj o viac nez 300 €/mesiac zvyseny plat. Pri zohladneni tychto nehoraznosti mi vychadza, ze v Kocurkove svojho casu pracovali sami korupcni amateri!

     • Anonym povedal:

      ono treba aj niečo do alobalu

     • Anonym povedal:

      Píšete nezmysly, peniaze pridelené z fondov a ministerstiev sú vždy určené na konkrétnu vec.
      To svedčí o vašej tuposti.
      Neobhajujem Janasa, ale systém na Slovensku je taký.
      Choďte na MZ a tam im to naneste!
      Tieto anonymné kecy sú iba hádzanie vody do mora – nič neporiešia!

    • Anonym povedal:

     Bez janasovho podpisu by sa nič nerobilo a obstarávateľ bolo mesto, tak nepíšte sprostosti, že janas a mesto sú bez viny. Keď ste taký chytrý napíšte koľko % z toho mali. Či aj tu sú bez viny?

     • Anonym povedal:

      Keby to *&Janas nepodpísal, hoci predražené – nebolo by potom vôbec NIČ, to by ste potom nadávali na koho.
      Janas šetrí, ale mesto nedostane NIČ.
      Radšej predražené – nešlo to z fondov mesta, ako byť najlepší a nemať nič.
      Mesto nemá páky meniť to.
      To musíte riešiť vyššie ako je level mesta!

     • Anonym povedal:

      Drískate, práve ten podpis pripravil ms rozpočet o pekných pár tisíc naviac a podľa vás je mať ruky zašpineného od takéhoto korupčnéo hnoja správne? Čo robila na zastupiteľstve Veličová? namiesto toho aby na takéto šafáranie upozornila, liečila si kompex špineným na smatanu, no typická stará dievka.

      • Anonym povedal:

       ..ktorá bola v mladosti hospitalizovaná v blázinci, ked si podrezala žily kvoli neštastnej láske..

       • Anonym povedal:

        Ten, kto toto svinstvo napisal, by u mna nemal miesto ani na hnojisku! Pani Velicovu ani nepoznam, ani neprechovavam ziadne sympatie pre jej spolocenskopoliticku cinnost! Aj napriek tomu som presvedceny, ze kazdy ma narok na ochranu osobnych udajov, a ten kto vytahuje taketo stare historky, nie je nicim inym, len jednym sprostym podliakom s IQ neprevysujucim uroven hupacieho konika.

        • Anonym povedal:

         súhlas, osobné veci sa sem nemajú ťahať aj keby boli pravdivé, na druhej strane počínanie slečny Jany je viac ako rozporuplné a za oné invektívy si môže sama svojim správaním a prezliekaním kabátov.

 27. Anonym povedal:

  Nie je to tak dávno čo táto persona nevedela Karolmanovi prísť na meno.A zrazu aký obrat.Spravodajsky povedané chytanie hada cudzími rukami.A pridaná hodnota?Hodená kosť na mestských lesoch problematika, ktorej rozumie ako hus pivu.Aj Smatana vie o nej svoje a čoho je schopná, nie odborne ale konšpiračne.Ono nie je nad odbornosť a profesionalitu.

  • Anonym povedal:

   Je mi šuma fuk Veličová aj Janas, no nedá i napísať poznámku.
   Okrem iného je napísané. — Hodená kosť na mestských lesoch problematika, ktorej rozumie ako hus pivu.
   No asi je to tým, že všetci tí super odborníci sú schovaný v pivnici a občas napíšu duchaplný príspevok ako hore.
   Samozrejme anonymne!
   No a to je dôsledok, odborníci sa skrývajú a tak kto ma byť potom namiesto nich v rôznych odborných komisiách?
   Musia – aspoň kôli obsadenosti tam byť aj laici, resp. ľudia ktorý danej problematike rozumejú ako hus pivu.
   Kde je teda a v kom chyba?
   Prečo sa vy perfektní odborníci skrývate?

   • Anonym povedal:

    No nie je vám to sa fuk a kde sú tí odborníci? No poctivo pracujú a platia dane, aby takýto darmozraci mohli okradat a odrbavat občanov, na ktoré oni nemajú žalúdok.

    • Anonym povedal:

     A prečo vám vadí ak ten príspevok odborníka, tak ste ho nazvali, má pravdivý, skontrolovateľný ,neosočujúci obsah,proste autor použije zdravý sedliacky rozum? Myslite, že trafená hus si ho neprečíta aj keď je podpísaný anonym?
     Na každom zasadaní MZ sa mate možnosť presvedčiť o transparentnosti vykonávanej činností primátora a company.Pani Veličovej vôbec nevadí, že primátor použije peniaze z účelového úveru na niečo iné, transparentne tú činnosť pre mesto ohraničí čiastkou 30 tis € a ide.Vyčerpá týmto spôsobom cca polovicu účelového úveru a ešte sa chváli koľko ušetri mestu pri splácaní, lebo medzičasom sa zmenila úroková miera.
     Teda aj anonymná pravdivá kritika primátora hlavne a aj poslancov je určite prospešná.

     • dedo povedal:

      Prečo,keď poctivo pracujete a platíte dane nepoznáte ako funguje samospráva,ako funguje štátna správa a Vaše diskusie sú len blbosti hodné absolventa pomocnej školy,alebo sfetovaného debila.Čítaje nielen bulvár,ale aj odborné publikácie a vzdelávajte sa až aj v mogoňove bude raz normálne vedenie a poslanci.To čo tu je teraz treba zmeniť,ale súčasné možnosti to neumožňujú.

      • Anonym povedal:

       Vy budete silno vzdelaný, okrem tej školy, ktorú tu popisujete máte absolvovanú minimálne nejakú vychytenú školu o štátnej správe a medializácií,najlepšie na Slovensku alebo také niečo. Zrejme ste pochytili niečo aj od najväčšieho učiteľa, ktorý povedal 3x učiť sa a vidíte ako to dopadlo.
       Ako Dedo viete, že k sedliackemu rozumu, ktorý je podporený krédom nekradni neklam a neboj sa niet čo dodať a tie imperatíva Vás v žiadnej škole nenaučia.

      • Anonym povedal:

       Tomu dedovi krátka anlýza.Určite máte aspoň PhD a siahate tak na úroveň vášho chlebodarcu.A vidno podľa slovníka vzdelaný a slušný….Ak je toto bulvár ,tak aj printové média píšu na takúto tématiku a volá sa to investigatívna žurnalistika ,ale taký osvietenec ako vy toto ovláda.No a že možnosti zmenu neumožňujú jasne svedčí o tom z akého košiara bľačíte.

     • Anonym povedal:

      Omyl transparenty anonym.
      Nič nie je ohraničené 30 tis. E, sú tam aj vyššie sumy .
      Je jedno aká je suma.
      Mesto ale robí výberové konania, takže vypisovať nezmysly – najskôr treba zistiť fakty.

      • Anonym povedal:

       Ak fakty nepoznáte Vy, tak si pozrite diskusiu k príjmaniu rozpočtu na 2016. 30 tis€ preto,lebo má také kompetencie primátor, nepotrebuje k rozhodnutiu kde to dá, žiadny poslanecký zbor a peniaze účelovo určené minie podľa svojho rozhodnutia. Ináč je to dobrá inovácia riadenia mesta. Nebudeme musieť voliť nejaký zbytočný papagajúci poslanecký zbor, veď primátor to zvládne sám a ešte aj ušetri.
       Predstavte si o akú asi ide súťaž aj o týchto 30 tis.€, keď v „najostrejšie“ sledovanom verejnom obstarávaní pre mesto boli vysuťažené niekoľkokrát predražené kompostéry. Predstavte si tu drzosť s akou to komentuje primátor, keď používa argument, že NKU ani po troch mesiacoch kontroly nezistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní.
       Slovensko je totálne právnickým štátom, všímajte si to ako poslanci a primátor úzkostlivo dbajú na neporušenie zákona. Teda zákon nebol porušený, tomu je jedno, či nakúpiš za primeranú cenu, alebo hoci akú cenu, len o ňu musíš vyvolať súťaž a potom je to už moucha tvrdiť, že zákon o verejnom obstarávaní nebol porušený.

 28. Anonym povedal:

  vsetko je ok,tak neplacte,plackovia,vadi vam janas??? velicova??tak chodte do volieb ,nech vas zvolia a ak ste boli a nepochodili ,tak placte dalej…tesim sa ako vsetko zmenite…aby vas ale kto zvolil..

 29. Anonym povedal:

  Chodili by sme s vami ale bolia nás nohy.Ano všetko je OK ale pre takých ako ste vy.Pre drvivú väčšinu občanov je situácia s riadením mesta neprijateľná.A všimnite si nehovorím o osobách ale o vedení.No a ak budete v tej organizovanej skupine skupovačov hlasov pri voľbách ,potom plačte vy čo to zase organizovane dovolím si povedať transparentne zvolíte.Ako sa hovorí aký pán taký krám.

  • Anonym povedal:

   Mne je ukradnutý Janas aj jeho poslanecký zbor, no musím iba súhlasiť s predposlednými dvoma názormi.
   Píšete pre drvivú väčšinu je riadenie mesta neprijateľne.
   Kto je to a kde boli keď boli voľby. Veď táto pesnička tu koluje min. 6 rokov!
   Asi ste nepostrehol ten fakt, že Jasas s výrazným náskokom vyhral voľby ako primátor a poslanci tiež zvíťazili – každý pred viacerými kandidátmi.
   Tak o čom tu točíte?

   • Anonym povedal:

    O čom točíme? o tom aká je šanca na zmenu. Aké mal možnosti Smatana na prezentáciu? Jedine to čo sa musí pustiť zo zastupiteľstva, inak ani smeť! Janas riadi Novinky v ktorých nedopustí jedinú kritiku na svoju osobu a rozhoduje čo bude a nebude v mestských médiach. Janas a jeho poslanci chodí na akcie dôchodcov voličov, ktoré sponzoruje mesto. Dá sa v takomto rozpoložení uspieť nezávislému kandidátovi, ktorý je síce poctivý a pracovitý ale nemá toľko peňazí a nezneužíva všetky ms média?

    • Anonym povedal:

     S tým sa dá súhlasiť iba čiastočne.
     Takto proste funguje.
     Nový kandidát musí občanov presvedčiť.
     Veď Lackovič mal aké možnosti a porazil ho Adame.
     No a Adameho zasa Janas.
     Vyhovárať sa na možnosti médií a pod. je málo.
     Ľudia sa musia presvedčiť argumentami a činnosťou, resp. nečinnosťou kandidátov.
     Zatiaľ to však vidím tak, že Janas bude pokračovať aj po budúcich voľbách. Iba útočiť na jeho osobu je málo – ľudí to po čase prestane baviť vôbec brať na zreteľ.

     • Anonym povedal:

      Dúfam, že sa s tým pokračovaním mýlite. K tým médiam, no verte alebo nie, ale ľudia iné informácie nemajú, iba z noviniek a televízii. Alebo si snáď myslíte, že Janas dovolí, aby sa v PB Novinkách písalo, ako sa na mimoriadnom zastupiteľstve prerokovával spackaný a predražený plán rozvoja mesta, ktorý ku všetkej tragédii obsahoval aj neexistujúce firmy akou bola Meď Povrly alebo že sa dal rovnaký komposter kúpiť 6x lacnejšie ako ho nakúpilo mesto?

      • Anonym povedal:

       Veď aj lackovič mal pod palcom media- novinky,Adame tiež a Janas ho porazil a Smatana mal pekné výtlačky na Janasa,ale ľud chce vidieť prácu a nie ohováranie ,či v schránkach kresby…ale Smatana so svojou skupinou zvolil takúto stratégiu a????. …. Dlhý nos…

       • Anonym povedal:

        mať výtlačky a mať zadarmo všetky ms média je kua rozdiel

        • Anonym povedal:

         Nevidím v tom žiaden rozdiel. Akurát, že tie výtlačky sú nákladnejšie.
         Naopak výtlačky má šancu dostať každá domácnosť, novinky si ľudia kupujú – neviem aký je náklad, ale určite ich nemajú v každej domácnosti.

         • Anonym povedal:

          vy v tom nevidíte rozdiel lebo nechcete ale je v tom rozdiel obrovský. To nie je iba o novinkách ale aj o televíziach a všetkých akciách platených mestom na ktorých predtŕčajú vagabundi z mesta.

 30. Anonym povedal:

  Prepáčne mi moju naivitu.Stále som si myslel že nejde o osobu ale o funkciu,čo je vlastne to isté.Či tam bude iné priezvisko alebo nie treba poukazovať na to ,že veci nejdú správnym smerom a toľko očakávané výsledky sa nedostavujú.No ak sa máme tváriť že je to inak ,tak je to čistý sebaklam.To máme blahosklonne prikyvovať, že je to tu raj na zemi?A keď vám už mladí hovoria čo sa niečo s týmto stavom nič nerobí?Dobre tak budeme klamať a presviedčať ich ,že lepšie to ani nemôže byť.Na tú smolu majú svoj zdravý úsudok a veľa cestujú.Takže aj porovnávajú.A treba s vami súhlasiť ,voliča treba presvedčiť činnosťou.A súhlasím aj s tým, že ľudí to už prestáva baviť.Je toto podľa vás útok na osobu?

 31. Anonym povedal:

  Tie dopisovačky sú iba ak na krátenie dlhých zimných večerov.
  Každý na všetko nadáva, samé komentáre, ale príde na lámanie palice -myslím voľby, sú 4 – ti kandidáti.
  Víťaz má cca 2 x tak hlasov ako druhý v poradí.
  Ostatní robili iba kulisu. Tak kde a ako sa prejavili tí nespokojenci?
  Nerozumiem tomu.

 32. Anonym povedal:

  Janás vyhráva aj vďaka tomu, že je „Smerák“. Adameho neporazil preto že je lepší, ale zákulisnými ťahmi ho vyhodil zo Smeru a tak Adame stratil šancu voľby vyhrať. A Lackovič skončil preto, lebo jeho rodné HZDS ho zavrhlo a to je už čo povedať. Pripomínam, že HZDS sa zgrupovalo väčšinou z tvorov zbohatnutých na štátnom majetku.

  • Anonym povedal:

   Podobný úskok spravila aj „mladšia“ pani Jana V. Najskôr veľká aktivistka spolu so Smatanom a teraz všetko proti nemu a tancuje ako jej Janas píska. No dostala fleka a kabát sa rýchlo prezliekol. To sa naučila od svojho vzoru Karolka.

   • Anonym povedal:

    No s tou Veličovou mi to nejako nejde.
    Aký jej dal Janas flek?
    Nemám úplne informácie, no pokiaľ viem tak kandidovala ako nezávislá, s nikým v koalícii a pred voľbami čo dostala?
    No a že je po voľbách v dozornej rade lesov – to nepovažujem za žiaden flek na ktorom zbohatne.
    Keby to bolo tak, tak sa tam v prvej rade budú drať Smeráci.

 33. Anonym povedal:

  Tak sa to tu politologicky pekne rozbehlo .Analyzuje sa historicky čo a prečo sa udialo,kto s kým,samozrejme bolo to tak.Ale čo súčasnosť.Nemali by sa veci už začať hýbať.Učitelia dali jasný signál ako sa to má robiť.Plač a nariekanie tu nepomôže.Toto mesto potrebuje zásadný manažersky ozdravný proces .

 34. Anonym povedal:

  ta mlada bandurova to spasi,co sa nevie ani podpisat,teliatko

  • Anonym povedal:

   Kedysi LÁNOVINY vydávalo občianske združenie PANDORA, Dukelská 972/7, 017 01 Považská Bystrica, všimnite si adresu z tej doby , adresa Veličovej.
   Zloženie redakcie :
   Ivana Poslúchová Semančíková
   Jana Veličová
   Monika Bandúrová
   v Lánovinách v každom čísle útočili / doslova ho jebali / Janasa
   najmä Veličová a teraz je Janasov obľúbený poslanec
   s Bandúrkou bola kámoška a teraz si nevedia prísť na meno a ako sa točila okolo Smatanu, tak teraz mu tiež nevie prísť na meno, také typické slovenské
   Čoho sa to v Mogoňove ešte dožijeme.

   • Anonym povedal:

    čím to asi bude? naša doživotná slečna Jana sa stala členkou dozornej rady mes Lesov, predsedníčkou VMČ, podpredsedníčkou kultúrnej komisie, po úrade chodí a mudruje do všetkého najme do čoho nerozumie, hmm no nie je to splnený sen starej dievky? ta tam je jej boj proti korupcii na úrade teraz prezliekla kabát a pchá sa do primátorského análu, voliči majú predsi krátku pamäť a na zapchatie huby pomôže též trapný jarmok s riedenú kapusnicu.

    • Anonym povedal:

     Všetko toto beriem, no pisateľ zabudol na jednu maličkosť.
     Skôr ako sa Veličová stala členkou dozornej rady, pred. VMČ, popdpr. komisie a mohla chodiť po úrade a mudrovať musela byť zvolená za poslankyňu MZ!
     To jej tiež zariadil Janas?
     Omyl preslávení mudrci!
     Najskôr ju museli zvoliť OBČANIA Lánov – a až potom prišlo to čo je hore popísané.
     Preto – kandidujte, buďte zvolení a potom urobte poriadok v meste!
     Veľa zdaru!

     • Anonym povedal:

      Mandát nikto nespochybnuje, debata je o chraktere, sľubom voličov ktorí je verili a prezlečení kabáta po zvolení.

   • Anonym povedal:

    to je adresa jej matere, ktorá je diagnostikova schizofrenička

 35. Anonym povedal:

  Pani Veličová má inú prácu a povinnosti.Robí pre svojho chlebodarcu a živiteľa KJ dvojitú agentku a mestskú SISku.V Lokalptriotoch rozložila čo sa dalo ,Lánoviny položila,masku z tváre zložila.Ako sa hovorí -koho chleba ješ toho pieseň spievaj.A je to odovzdaná speváčka.Má totiž dobrého učiteľa, horeuvedeného majstra konšpirácie a pretvárky.

 36. Anonym povedal:

  Velicova začala pracovať u p.Stacha,tak tomu už nerozumiem,, to že potrebujeme opraviť dlažbu na lanskej a iných sľúbených vecí,viem že sa nedočkáme,Smatana v Bratislave, Bamdurova tiež,Karas sa zaujíma iba o svoje a Kardoš robí s Drienikom Petropavlovske dožinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.