Mgr. Marián Sopčák

alt

Bydlisko:   SNP 1426/5-13, Považská Bystrica
Vek:   37 rokov
Funkcia:   viceprimátor mesta Považská Bystrica
    predseda okresnej organizácie KDH
    člen Mestskej rady
    člen komisie pre financovanie a hospodárenie
    člen komisie pre dopravu a životné prostredie
    bývalý prednosta obvodného úradu (odvolaný 20. 1. 2011)
    kandidát na poslanca TSK
Povolaním:   pracovník v banke, bývalý policajt na obvodnom oddelení

Zásluhy:  

Pre:

Proti:

Sedel v komisií, ktorá odporučila odpredaj mestského pozemku v Orlovom za smiešne nízku cenu.


Údajné prezývky:

Údajné vlastnosti:

Tento obsah bol zaradený v Kto pre koho kope. Zálohujte si trvalý odkaz.

251 odpovedí na Mgr. Marián Sopčák

 1. Guest povedal:

  Sklamali ste ma pán Sopčák, že idete do komunálnych volieb s Janasom. Zámerne nepíšem so Smerom, pretože to nemyslím stranícky. Tiež si myslím, že vysoká politika do komunálu nepatrí. Ale nechápem, že vy idete spolu s ľuďmi, ktorí tu takmer štyri roky podporovali návrhy pána primátora, hlasovali za ne,a ukázalo sa, že boli škodlivé, brali predražené zákazky od mesta (Janasovi poslanci a členovia okresného predsedníctva Smeru) a pod. Veď pán Janas tiež nesie diel zodpovednosti za tento marazmus, ktorý na meste je, darmo sa teraz pár mesiacov pred voľbami vyviňuje.

  • Guest povedal:

   Prečo sa spojili? Doteraz nehralo KDH žiadne husle v komunále preto Sopčák dúfa, že teraz konečne zaprší a bude vládnuť aj KDH

  • Guest povedal:

   Súhlasím s Vami. Ako môže človek, ktorý sa hrá na veriacieho ako je pán Sopčák pôvodným vzdelaním maliar natierač slizko skrývať za vieru, keď sám má ******* a praktizuje ******* *****. To sa mi zdá byť dosť husté a zvrhlé. Obvodný úrad v PB bude "veľmi kvalitne prosperovať" keď ho vedie takýto človek bez chrbtovej kosti. Je mi tu s toho na vracanie. Najlpešie asi ísť preč s tohto mesta.

   • vito povedal:

    Zahviezdičkované
    Myslíme si, že sexualita je každého osobná vec. Ak by to nejako ohrozovalo výkon jeho funkcie, prípadne dané veci robil počas pracovnej doby, potom môžete o tom písať.

 2. Guest povedal:

  To mal podpísať koaliciu so SaS, Most Híd a SZ? Alebo s HZDS ĽS a SNS? Pán Sopčák pôsobí na mňa ako slušný a poctivý človek a nie ako gauner z uvedených politických strán.

 3. Guest povedal:

  Aj ja som to počula a už len preto že je KDH mu neverím.Je slizký sľubuje machruje a je vtieravý a za všetko 5x ďakuje bŕŕŕ

 4. Guest povedal:

  Prepáčte, vážení spolupíšuci, vy ste ma nepochopili. Otázka nestojí či má ísť s HZDS alebo Most – Híd. Principiálne predsa nemôžem ísť s tými ľuďmi (nech sú odkiaľ sú), ktorí nesú za súčasný zlý stav mesta zodpovednosť. Keby s týmito stranami, prípadne ľuďmi nechcel ísť a bol by principiálny, tak by on aj jeho strana mohla ísť samostatne. Ale to by zrejme KDH veľké šance na úspech nemalo a o to asi ide. Mať väčšiu šancu získať moc hoci aj za každú cenu.

  • Guest povedal:

   Vystihol si to úplne presne. Majko Sopčák zacítil, že sa jemu môže ujsť zo šťavnatého koláča, na ktorý sa doteraz iba so slinkami v ústach pozeral. Ten koláč sa volá mestské prašule.

   • Guest povedal:

    Som zvedavý, ako bude tento ľavicovo-pravicový zlepenec riešiť konkrétne veci na meste. Napríklad, keď budú musieť riešiť ako naplniť mestskú kasu. Sopko ako pravičiar bude chcieť zvýšiť dane (po vzore svojich lídrov vo vláde) a Karol ako správny ľavičiar a populista (po vzore svojho lídra) to bude odmietať. To je záprah – jeden čihí, druhý haťá! Fyzika nepustí – záprah bude stáť a kone budú zmätené. „Ideálna“ budúcnosť nášho mesta!

  • Filip A. M. Zvědělík povedal:

   Moc
   O moc v tomto prípade rozhodne nejde. Ide o snahu pomôcť mestu z ťažkej situácie, do ktorej ju dostali nezávislí komunálni politici bez akejkoľvek straníckej príslušnosti a politickej zodpovednosti na straníckej úrovni.

 5. Guest povedal:

  Utajené stretnutie …
  Neviem či to patrí sem , ale musím sa svami podeliť o informáciu, o ktorej by mala verejnosť vedieť.
  Bol som dnes t.j. nedeľu na kupalisku v Rajeckých Tepliciach, a ked som si išiel do reštiky na poschodí čosi zobnúť, neveril som vlastným očiam, ktože to ide spoločne hore schodmi a aj si spolu sadá za stôl, naša Miladka Belásová, pani Dr. Gregušováa čuduj sa svete pán Sopčák, ak sa nemýlim miestny boss KDH, že až tak daleko si zašli ako priatelia na obed, alebo si mysleli že si ich na kupku v inom meste nikto nevšimne ???, o čom tak asi sa rozprávali ???, o počasi asi ťažko…, nechám to na Vaše úvahy ….

  • Guest povedal:

   prečo ste sem tento príspevok prekopírovali, veď originál tohoto príspevku ju niekde inde. Dádum príspevku máte zo dňa 6.11.2010. keď si to niekto prečíta, tak si bude o pisateľovi myslieť svoje, čítajte – .. „bol som dnes t.j. nedeľu na kúpalisku…“ veď dnes je sobota a asi ťažko by bol niekto na kúpalisku. Druhýkrát si asi rozmyslite čo idete napísať – malo by to mať hlavu aj pätu a nie len Váš zámer niekomu robiť zle a ohovárať. Ja pána Sopčáka vôbec nepoznám, ale myslím si, že to sem nepatrí.

   • Guest povedal:

    pravda, od leta kedy sa popísané divadielko udialo bola Vasilisa Premúdra Belasovová ešte poslankyňou NRSR a vyučený maliar natierač Sopčak marketingovým poradcom.

 6. Guest povedal:

  No a ty si bol a stále si ko…Vráť sa na na odpad otvorene. sk

  • Guest povedal:

   Tento človek kandidoval za poslanca….!!! To je nehoráznosť. Ako pracovník v Tatra banke priviedol , /takými rečičkami o investovaní a zámerne kalkuloval ako z toho vyťažiť,/ niekolko občanov o velke peniaze. Navrhoval investície do fondov, ale vedel, ze trhy padnu, len aby on mal z toho prospech. Konkretne mna pripravil o 3000 Eur.!! Vsak potom aj z Tatrabanky zdupkal. Neferový človek. Hanba. Už ako policajt stál za ho…o.

   • Guest povedal:

    zdupkal do VUB a potom na obvodny urad, este ho chvilu nechajme a zdupka mozno az do vlady, asi sa dobre modli, vyzera tak „nevinne“

   • Guest povedal:

    Nepoznám Sopčáka,ale viem,že teba nepripravil o nič. Ty si hlupák sám pre seba.Všetky info sú na nete.Ako si môžeš nechať radiť v investovaní od človeka bez vzdelania,skúseností a voziacom sa v poplnici.

   • Guest povedal:

    Ak ťa Sopčák takto obral jako píšeš mal_a si podať sťažnosť podpísal_a si to či?
    Uvádzam jeho pravdivý životopis
    ZŠ SNP jeho žiacku knižku plnili striedavo trojky štvorky
    stredné odborné učilište obor maliar natierač
    dvojročná maturitná nadstavba
    práca na obvodnom oddelení policajného zboru ako radový policajt
    bakalárske štúdium v Dubnici,neskôr pokračovanie na Prešovskej uni podobné štúdium absolvovali 3/4 policajtov a hasičov
    neúspešné podnikanie firma DAMS
    práca v banke
    začlenenie do radov KDH
    prednosta obvodný úrad

    Julka

 7. Guest povedal:

  a veru že zdupká ale na mestský úrad ako viceprimátor

  • Guest povedal:

   Počula som to aj ja, vraj to mal pán Sobčák sľúbené ak uspeje ako poslanec sebavedome zaznelo z jeho úst. Tak sa nám to mení, po prvom nomenklatúrnom kádry UV KSS a nedávno odvolanom druhom dôvernikovi štb zasadne na viceprimátorsku stoličku vyučený maliar natierač. Prosto Mogoňov.

 8. Guest povedal:

  Vy Ste ale chytrá panička,to ak je vyučený maliar natierač,už nemože robit nič inšie,iba čakat na smrt.Som presvedčený,že nie len Vám,ale aj tým ostataným ta tkz.demokracia lezie na m o z o k.Prajem príjemný den,aj ked neviem aké máte vzdelanie-no skuste uviest a ja Vám ho tiež skomentujem a budete sa čudovat,lebo určite nie Ste až taká ideálna.No ved uvidíme,čo z Vás vyjde.PS-asi nemal takých vplyvných rodičov na uplácanie dostat sa na študia.

  • Guest povedal:

   Počuj panáčik,pani nechcela Sopčáka uraziť,len komentovala že IQ klobáskovými školami nezlepšíš.Ja mam deti podobného veku, peňazí som nikdy nemal na rozdávanie ale učili sa mi fajn a bez akéhokoľvek uplácania ako píšeš sa presadili.Určito je ďalších 12 do tucta inteligentnejších ale neobliekli stranícke tričko a nelezú do spravnej prdele.V tom je jediná šikovnosť Sopčáka a ďalších.Kapišto?

 9. Guest povedal:

  To je v poriadku, čo píšete, ale prečo pán Sopčák nie je na tom mieste, kde ho dali nadeávno – prednosta obvodného úradu. A kto pôjde na jeho miesto a ako to všetko bude. Veď už mohli vydržať do volieb – pán Janas na obvodnom úrade a po skončení volieb sa to mohlo všetko zrealizovať.

 10. Guest povedal:

  Ty si ozaj chytrák,len si zabudol,že to je moj názor a ten mi nezoberieš-p a n á č i k a to čo si napísal Ty je bohužial Tvoj a ja Ti ho neberiem,ale dufam že si si prečítal aj nasledujuci text a čo odpovieš nan,no skus…..

 11. Guest povedal:

  …a nebol náhodou pán Sopčák aj policajt?

 12. Guest povedal:

  re – anonymný
  P. Sopčák bol policajt a to veľmi dobrý !!

  • Guest povedal:

   jjj a dotiahol to až na radového pochôdzkára bývalí kolegovia by porozprávali aký bol cc dobrý

 13. Guest povedal:

  Máte zlé informácie – p. Sopčák odchádzal z polície ako kriminalista!!Začínal na Obvodnom, potom pracoval na kriminálke!!

  • Guest povedal:

   Nepíš hlúposti pracoval iba na skrátenom a ? odišiel prečo? Z polície sa iba tak neodchádza po toĽkých rokoch a bez výsluhového. Ako maliar nestál za nič jeho rozum ani na šuchtácku políciu nestačil svoje uplatnenie Maroško S. hľadá v politike. Boh nás ochraňuj

 14. Guest povedal:

  ..a čo mohol to zbabral-vyslovili sa o nom kolegovia.

 15. Guest povedal:

  Do sekcie údajné prezývky môže redakcia vložiť : NATIERAČ

 16. Guest povedal:

  Mečiar začínal ako robotník v hutiach a kam to dotiaho l!! 3 x preseda vlády, doživotný predserda strany a jeden z najbohatších slovákov.
  Takže – iba tupec pozerá dozadu kto čím bol, a on potom aj tým ostatne – múdrejší pozerá dopredu – ako kto skončil, resp. môže skončiť !!!

 17. Guest povedal:

  Čítam túto diskusiu a nenachádzam slov. Porovnávať Sopčáka s Mečiarom pche, to niekomu stúplo sebavedomie natoľko aby mu úplne zatemnilo mozog. Mečiar rád používal na mítingoch pre naivné babičky príhodu ako zlí komunisti mu blížili a on musel ťažko pracovať. Jeden fakt nemožno poprieť, do politiky na slovensku veľmi zriedka vstupujú skutočne šikovní ľudia. Pre považskú platí to na sto percent.

 18. Guest povedal:

  Po dlhej dobe som sa dostal k tejto stránke a nestačím sa čudovať. Ale… vlastne pre PB normálka. Všetci tu len kritizujte, ohovárate, čo bráni Vám keď nie ste spokojní aj niečo robiť ako p. Sobčák. To že je vyučený maliar nie je prekážkou, svojou snahou a obetovaním vyštudoval VŠ / ten čo ich hodnotí ako klobáskové nech nehodnotí spoza PC ale ide tiež študovať a zistí o čom to je / že je mladý, ctižiadostivý a pod. mali by ste byť radi že aspoň niketo sa pokúsi o zmenu v tejto diere, ktorá je rovnaká už asi 30 rokov!!!!! To je realita / mimo cca. 4 bytoviek, 3 veží a dialnice za 30 rokov 0-to je výsledok Vašich kritík ale aj Vašj NEČINNOSTI,tak pekne sedkajte za PC a kritizujte ďalej. PB je nasmiech celej SR, kuknite PÚ, IL za pár rokov kam sa dostali a ako vyzerajú?

  • Guest povedal:

   juj tak on sa obetoval, zlatúšik v prvom rade pre seba nie pre nás, lebo okrem predtŕčania v médiach som nič hmatateľné nepocítila, ako za tých 30 rokov, ale aby som nebola zlá, počkám si na skutky tohto ako píšeš praxou a vedomosťami nadupaného borca

   • Guest povedal:

    Ej, zlatá moja. Isto musíte mať osobné skúsenosti s p. Sopčákom, keď ste tak vyprskli. Ale pravdu máte – počkáme si na skutky.

  • Guest povedal:

   Po veľmi dlhej dobe si sa dostal k týmto stránkam a nestačíš sa čudovať čo si zvolil za volov, tak sa potom za 4 roky znovu nečuduj, že sa tu nič nezmenilo len ďalší ctižiadostiví zbojníci sa zo zdochliny nažrali.

 19. Guest povedal:

  A čo takého by sa v PB podľa Vás môhlo zmeniť tak podstatného? Ja poznám PB 56 tokov a zmenila sa aj za posledných 30 rokov a zmenila sa aj za posledné 4 roky dosť podstatne – Ďiaľnica, kruhové objazdy, veľa ciest sa porobilo aj chodníkov. Máme Hypernovu, Tesco, Nay dom, potom ten nový obchoď pri Tescu. To že sa môhlo spraviť ešte viac, tak to sa nedá poprieť, ale ja mám PB rád a kto píše takéto dehonestujúce veci tak prepáčte serie si do vlastného hniezda.

  • Guest povedal:

   Pravdu máte priateľko. Veľa sa vybudovalo za 30 rokov. Čo ste vymenovali je fakt. Ale skúsme si spolu položiť otázku. Akú veľkú zásluhu má na tejto výstavbe mesto a teda radní páni?
   – Diaľnica – verejný záujem Slovenska.
   – Kruhové objazdy – robené za posledné 3 roky a sú financované z projektu Diaľnica.
   – Hypernova, Tesco, Nay, nový obchod pri Tescu – záujem obchodných reťazcov. Mesto dalo len povolenie. Vlastná iniciatíva mesta skoro žiadna.
   – Cesty a chodníky. Akurát okružná cesta poza Stred. Chodník popri Domanižanke. Je problém pustiť dieťa, aby ho nezrazil cyklista alebo niekto na motorke. Plus niekoľko chodníkov, z ktorých mnohé sú nedokončené.
   Aj ja mám rád Bystricu. Dokonca sme skoro rovestníci. No ja to vidím situáciu tak, ako som napísal. A o sraní do vlastného hniezda to nemá nič spoločné.

   • Guest povedal:

    Posledný príspevok je veľmi pravdivý !Keby sa nebudovalo pre rozvoj SR, resp. súkromné spoločnosti – nebolo by tu nič iba veľká diera!!
    A kto poukazuje na nedostatky – si rozhodne neserie do svojho hniezda. Serú si doň skôr tí / Málo informonaní,/ ktorí nemajú porehľad, kto má zásluhu na budovaní mesta.
    Ale im asi takýto stav vyhovuje, pretoiže sedia doma a nemajú prehľad ako P.B. uteká svet okolo !!!!

 20. Guest povedal:

  Posledný príspevok
  Vidím, že sem chodia aj rozumní a hlavne informovaní ľudia, a posledný príspevok je 100% pravda- nemiešajme tu Hypernovu, Tesco apod, to majú aj Turzovke ……. a iných oveľa menších mestách, kruháče, dialnica… s tým nemá mesto absolútne nič, takže pravda je taká že sa tu teda okrem „pár“ chodníkov nevybudovalo zhola NIČ, nič iné nezostáva, len počkať aké bude nové vedenie.

  • Guest povedal:

   Píšete: „…že počkať, aké bude nové vedenie.“
   Nuž, čo Vám na to povedať? Nebude to mať ľahké. Nekonečných diskusií na zasadnutiach a smiešností si zase užijeme neúrekom. Nie som presvedčený, že pán Janas dokáže ukočírovať rokovanie zastupiteľstva. Nepoznám ho osobne, len z predvolebných časov. A verím, že sa nemýlim. Zloženie staronového zastupiteľstva sľubuje estrádnu vložku na každom stretnutí. Viem si živo predstaviť, keď sa do primátora a ostatného vedenia obujú takí rečníci ako Matušík a Keruľ. Tí budú povestným kamienkom, ktorý spustí lavínu. A potom začne zábava, keď sa pridajú tí správni rétorici. Nezávidim pánovi primátorovi pracovať s takým „materiálom“, aký mu dala väčšina voličov vo voľbách.
   Dovoľte mi parafrázovať Angličanov: „Boh ochraňuj nášho primátora.“ A ja dodávam:.. aj naše mesto a nás občanov.

  • dezko povedal:

   a co
   a krematorium v c entre mesta to je nic?

 21. Guest povedal:

  Predtým kým bola spojazdnená dialnica, aké kvantum prispievateľov doslova sa odbavovalo na príspevkoch s obsaho čo nečgatívne nás šaká – hluk, prašnosť a už si nespomeniem čo za nezmysly popísali. To bežalo ba P.B – otvorene. Teraz dialnica beží – nikto nezomrel na zaprašené pľúca, na nikoho nič nespadlo a zrazu je pokoj!
  Večer keď je most nasvietený – niet krajšieho objektu v meste!!
  To už nespomýnam, že vo svete je bežné keď ponad mesto idú aj tri dialnice a nikto sa nad tým nevzrušuje. No naši svetoobčania s akčným rádiusom cesovania Púchov až Bytča si melú svoje!!
  Obdobný prehľad majú aj o budovaní mesta a zásluch jeho vedenia !!

  • Guest povedal:

   zrazu že je pokoj?
   Diaľnica beží? a cesty sú furt zapchaté. Každé ráno si to môžeš pozreť na vlastné oči.
   Diaľnicu potrebovali ostatní, Považskej moc nepomohla.

   • Guest povedal:

    asi jediné riešenie
    Tie zápchy vznkajú hlavne v smere z Kolónie na SNP ráno a popoludní, keď sa ide do roboty a z roboty, hoci na MRŠke trvajú skoro celý deň. Počas dňa je niekedy problém prejsť aj na Lánskej z jednej strany cesty na druhú, a to aj po prechode.
    Cesty nie je kam a ako rozširovať, lebo PB je napchatá v úzkej doline, a pritom áut stále pribúda. Jediným riešením asi bude tlak na vodičov, aby sa presunuli na MDH, na bicykle alebo boli ochotní prejsť raz za deň 2 km peši. Tým by aj výrazne prospeli svojmu zdraviu.

  • Guest povedal:

   Uplne s Tebou suhlasím,bude o dominanta mesta.

 22. Guest povedal:

  Máš pravu vedenie mesta a Smeru – Adame & Janas majú nemalé zásluhy na stave mesta za posledné 4 roky. Je jasné, že HZDS & SNS za predchádzajúcich 12 rokov v meste asi nikto neprekoná.

  • Guest povedal:

   Čo pletieš dve na tri. Aké SNS ? Lackovič predsa nebol v koalícii so SNS. Kandidoval za HZDS. Keď sa už chceš fundovane vyjadrovať, tak si to aspoň naštuduj a nezavádzaj .

 23. Guest povedal:

  Dialnica určite pomohla,spýtajte sa ľudí v bytoch okolo cesty 1/61!! Tiež to mám stopnuté, aj keď sú kolóny zo SNP na Štefanikovú -momentálne sú cca 60 % času čo boli predtým.
  A to je teda riadný kladný posun, lebo sa ušetrili časy z kolón 1/61. Tiež zabúdate, že predtým nebola tak uzavretá cesta pri Policií ako je teraz!! Keď sa dobuduje kruháč pri Policií bude to OK!!
  Samozrejme treba tiež brať do úvahy – neustále pribudajúce vozidlá medzi ľudmi!!

 24. Guest povedal:

  Veľké veci vedia spraviť len veĺkí ľudia, nemyslím vzrastom, ale osobnosťou. Uvidíme. Naše mesto potrebuje veĺkú osobnosť, alebo aspoň primátora, ktorý bude nesmierne makať pre mesto.

 25. Guest povedal:

  Náš nový pán primátor, tak ako sa hovorí sa obkopuje ľudmi, ktorí vidia iba seba samého a vôbec nie mesto a obyvateľov. nový pán primátor už ani neodpovedá na otázky, ktoré mu tu ľudia kladú, pred voľbami robil on a jeho poradcovia všetko, odpovedali a teraz je už po voľbách, tak na čo by to robili, ľudia sú im ukradnutí, a tomu si hovorí spravodlivý primátor.

 26. Guest povedal:

  je to pravda p.Sopcak ze sa rijete do kazdej funkcie????toto krestania nerobia!ci ste iba ako ze krestan?pazravost,chamtivost,nikomu nic,iba samemu??co na to poviete?ako ste vystrelil,tak aj …nech vam pan boh da zdravie…p.korektny..

  • Guest povedal:

   Vyučený maliar Sopčák si berie príklad zo svojho učiteľa Janasa. Janas je preceda Smeru, poslanec TSK, primátor, krajský rozhodca, učiteľ a chce byť aj poslancom parlamentu. Nenažranosť na večné veky súdruzi.

   • Guest povedal:

    ako to chce všetko stihnúť aby všetko bolo k spokojnosti občanov a aby sa všetko spravilo pre mesto a jeho obyvateľov. Možno stihne, možno nie, ale hlavná vec že za všetko bude mať eurá a čo obyčajný človek?

    • Guest povedal:

     nebud debil ten nič nechce stihnúť jediné čo ho zaujíma sú prachy a spokojnosť sponzorov ako janasa

   • Guest povedal:

    Ešte sa stal aj predsedom Zväzu protifašistických bojovníkov v našom okrese. Myslím tým Janasa.

 27. COMESS povedal:

  nový prednosta prednosta obvodného úradu ???
  Že vraj by mal Sopčák končiť vo funkcii prednostu obvodného úradu-mal by byť odvolaný, aby sa stal viceprimátor Považskej Bystrice. Jeho nástupca by mal byť Ing. Hrenák – ex starosta obce SLOPNÁ kde kandidoval za KDH.

  • Guest povedal:

   No to je uplne v prdeli,začali tu vládnut KDH-ci-podrazáci,uteč,kto možeš…..

  • Guest povedal:

   prednosta
   V Slopnej sa SLOPE ???

  • Guest povedal:

   Dobrý zdroj !
   Vidím že ste to vedeli v predstihu kto bude nový prednosta obvodného úradu a ako sa to udeje , Sopčák víceprimátor a Hrenák prednosta obv. úradu, nuž KDH sa posiluje v – okrem štátnej správy tak aj samospráva, uvidíme čo dokážu, len sa treba zamyslieť, ked niekto neuspeje za starostu tak asi nie je ideál, tak prečo ho dosadzujú za prednostu ???, u Sopčáka to je iné, ten na rozdiel od Hrenáka aspoň uspel v komunálnych volbách. Mám slogan :KDH všetkých krajín spojte sa !!!

   • Guest povedal:

    To potrebovali Hrenáka niekde zašiť a teraz má teplé miestečko na obvodnom úrade, cez pracovnú dobu zaoráva zemiaky a v služobnom aute vyváža svoju sekretárku a neohovoriac o ďalších jeho praktikách a neschopnostiach, takého prednostu vraj ešte na úrade nezažili!!!

 28. Guest povedal:

  ano je to pravda a Anton Martaus, ktorý je brat Františka Martausa, ktorý kandidoval tiež za KDH, má sa stat šéfom finančného na meste. V mene otca i syna i……………..už sa začínam aj ja modliť.

 29. Guest povedal:

  Pán Sopčák akurát teraz som sa dozvedela že bývate v Prosnom kde máte postavenú novú chalupu. Prečo ste teda kandidovali za SNP a hrabete sa vraj dokonca za viceprimátora? Samozrejme si viem predstaviť tie vaše úlisné rečičky ako sa budete vzorne starať o občanov sídliska a také niečo. Fakt ja nechápem tento systém. Po odivších blbcoch mám pocit prišli ešte väčší blbci, ktorí klamú ešte ani nezačali. Pán Sopčák. Keď uvediete že bývate v Bystrici, znamená to že aj v Bystrici žijete a nie len dochádzate do práce. Ak vás to v maliarskom kurze nenaučili, tak to nie je to isté, tak ako nie je zelená farba rovnaká ako je červená farba. Ach podvodníci a že kresťania.

 30. Guest povedal:

  V Prosnom iba stavia – ale býva určite v Bystrici !!

  • Guest povedal:

   Bol si v tom prosnom? čo iba stavia? psiu búdu? je to hotový bungalov, cenu odhadujem tak na 2,5-3,5 miliona korún neviem akú ma vybavenie. Stavebný materiál dodával samozrejme Havran. Ochraňuj nás kto môžeš.

 31. Nemogoň povedal:

  Mgr. Sopčák
  Zas realita, závisť a jič iné, čo je to dnes 2,5-3,5 mil SK!!!! je to normálna ba až nízka cena za RD, veď ešte nedávno ste mogoni predávali na Rozkvete byty za 2mil sk, to že si postaví RD neznamená že sa nebude starať o to o čo má, ešte namal ani čas sa „rozkukať“a už samé osočovania, v diere ako PB je to asi takto: pokiaľ nič nemáš-si blb, keď niečo máš si-zlodej a blb, viete Vy vôbec čo chcete?

 32. Guest povedal:

  Nikto nezávidí, si úplne mimo. Pointa je v tom, že keď bývaš v Prosnom staraj sa o Prosné a o prosňanov. Uvedom si, doma je raz len doma. Bystrica bude pre takého človeka iba zdroj príjmov, nech si hovorí čo chce. Samozrejme, oficiálne bude pán Sopčák naďalej občanom PB. Ja som pôvodom z PU, mám tam brata, dochádzam za prácou. Ale bývam v PB. Chápeš?

  • Guest povedal:

   Súhlasím s predposledným názorom! Stavba za 3 milióny je podpriemer na rodinný dom!
   Ato že Sopčák stavia v Prosnom ešte neznamená, že tam hneď pobeži bývať! Kopu ľudí v produktivnom veku si takto pripravuje miesto na dôstojnu starobu a byt potom nechavajú deťom, predsa pre rodiny s malými deťmi je mesto lepšie!

   • Guest povedal:

    Pán Sopčák, už keď sa takto sprosto obhajujete, tak pamätajte na vaše náboženstvo. Ste teda veľmi márnotratný nechať chátrať 3 miónový dom len tak 20 rokov pre deti. To nemyslíte vážne? Naozaj nepíšte sprostosti, ja aj s manželkou máme čo robiť až utiahneme 3 izbový byt a školu s krúžkami pre decká, tak ma tu nedráždite s podpriemerným víkendovým domčekom za 3 mióny vy akože kresťan.

    • Guest povedal:

     Prečo urážate p. Sopčáka?? Nie je na tom až tak zle aby sa takto anonymne obhajoval!
     Trepete nezmysly o 3 milionoch ! Áno je to na dnešné pomery podpriemerný dom!!
     Ľudia ktorí pracujú a majú väčšie príjmy si to môžu dovoliť.
     Podľa Vašej logiky by na Slovensku nikto nič nepostavil – PRTOŽE VY MÁTE PROBLÉM PREŽIŤ V TROJIZBOVOM BYTE !!
     Uvedomte si, že podľa Vášho príjmu sa nenastavujú príjmy ostatných ľudí!!
     P. Sopčáka poznám veľmi dobre, hoci nie sme žiadný kamaráti, ale viem, že vždy dobre pracoval a v každom zamestnaní okrem platu mal aj ďalšie možné výhody a odmeny. To jeho príjmy zvyšuje. Jeho manželka taktierž dobre zarobí!
     Preto ma môžu maximálne ns….ť takéto dementné príspevky: Každý by chcel mať všetko, ale bez práve!
     Tiež sa treba zamyslieť, kto koľko spoptrebuje! Pán Sopčáka nefajčí, nepije, necestuje – žije striedmo a teda zákonite ušetrí!
     Tažke Vaš kresťansvo si strčte za klobúk a radšej sa venujte viac práci ako závideniu !!

     • Guest povedal:

      Takže je svätý.Iba taký nefajčí, nepije,necestuje ešteže si nenapísal neje.Žije skromne.Boha ja som sa skoro posral.Koľko ludí si taký podpriemerný dom dovolí.Nech je sopčak aky chce ale ty už netrep a nepi.

      • Guest povedal:

       Reagujem na dementa – preto posledný raz!
       Pán Sopčák bol veľmi dobrý policajt. Od ostatných postavených na jeho úrovni mal viac financií, pretože mal plat + sem tam odmenu. Potom robil v banke managera pre osobitných klientov / veľké firmy, veľa financií/ Tomu zodpovedal aj jeho plat, mal ho podstatne väčší, ako majú ženy za priehradkou!
       Jeho manželka tiež dobre zarobí – takže suma sumárum, možno zarobili mesačner 3 x viac ako Ty!! Potom si spočítaj či si môže dovoliť stavať!
       Ešte dodávam, že má iba 35 rokov a a takýmto osobám banky doslova vnucuju hypotéky – lebo to nie je rizikový klient!!
       Na ten dom má samozrejme aj hypotéku – ale to asi nevieš čo je !!
       A na jedle sa dajú ušetriť obrovské financie, je rozdiel ako a čo sa stravuje. Či sa využíva strava urobená doma, resp. bezpracne pon reštauráciach, ale podstatne drahšie.
       Obyčajná bageta: Je rozdiel vo financiach – či si ju urobím doma, alebo si ju kúpim hotovu !! A tak každý deň, korunka ku korunke a na výsledku je to poznať. Toto píšem z vlastnej skusenosti!
       Mam kamarátov, ktorí ako rodiny maju podstatne väčší príjem ako moja, no v konečnom dôsledku, moja rodina má podstatne lepšiu životnú úroveň ako tie s väčšími príjmami!!!!!!

       • Guest povedal:

        ale ale pán Sopčák nenadávajte a nerozčulujte sa, my vieme zle sa to číta, ale zvyknite si, za úspech sa platíi bude ešte horšie

        • Guest povedal:

         Treba kritozovaž keď to bude horšie, nie vopred osočovať!!
         Ale človek, ktorý v živote nič nedokázal asi nemá iné východisko iba štekať na úspech druhých.
         Majo Sopčák ako ho poznám, pri jeho mimoriadne kľudnej povahe by mal “ v paži „strácať čas s odpovedaním na takéto tupiny.
         Ja to rád robím zaň, pretože ho poznám a moja povaha je diametrálne rozdielná od neho!!

       • Guest povedal:

        héj soploš kroť sa, nenadávaj tu, prečo sa Sopčák serie do politiky keď je taký dokonalý ako píšeš a strieda roboty len taký fukot. ak sa ti nepáči nepíš a nereaguj nás nezaujmajú báchorky z banky o hypotékach pravda móže byť úplne inde a je to jedno a jeho vec

        • Guest povedal:

         Sopčák sa nehrnie do politiky, jeho práca v politike je už dlhodobá – a toto je iba výsledkom jeho predošlej práce. Práve preto že je p. Sopčák “ taký dokonalý “ je potreba aby sa na miesta, z ktorých sa dá niečo ovplyvniť dostali schopní ľudia. Blbci spoločnosť nepotiahnú!
         Tá poznámka o hypotékach – bola napísaná na to, že pri stavbe je to vec ktorá sa mormálne používa!

   • Guest povedal:

    že by konečene niekto normálny?
    Máte úplnú pravdu, je mnoho ľudí, ktorí dochádzajú denne do práce do BA a bývajú v PB a nie je to problém, skúste opustiť aspoň nachvíľu PB trebárs Anglicko,kde je bežné 2-3 hod dochádzať za prácou a nie je s tým žiadny problém, tu……

    • Guest povedal:


     Veď preto aj majú „vyspelé“ veľkomestá také dopravé zápchy.

     Koľko benzínu by sa ušetrilo, keby každý našiel robotu v mieste svojho bydliska…
     Ja si myslím, že robota by mala prichádzať za ľuďmi, a nie aby sa celé Slovensko muselo sťahovať kvôli robote do BA, takto sa celé dediny vyľudňujú a v mestách vzniká bytová kríza. A ak chcete, vynadajte mi.

     • Guest povedal:

      Nemám dôvod niekomu nadávať, je to o diskusii, a musím uznať že máte úplnú pravu, nie je riešením že „všetko“ napchali do BA, ale to asi my nevyriešime, kompetentní sa už od roku cca. 1993 venujú iným záležitostiam, máte 100% pravdu, že by sa mali snažiť vytvárať pracovné miesta v mieste bydliska, ale bohužiaľ realita je úplne iná

     • Guest povedal:

      Kúpte si zo 10 ovečiek, páste si ich na stráni, žite v kolibke a nebudete mať problémy s dochádzkou, benzínom a pod!!

    • Guest povedal:

     och ty hlupák, ale tam si za priemerný plat kúpia 3000 litrov benzínu a u nás sotva 400, psrosím ťa porovnávaj porovnateľné a to nepočítam náklady na prevádzku a kúpu vozidla v pomere k platu. Radšej sa stiahni a netrep, iba ukazuješ aký si mimo.

 33. Guest povedal:

  zas jeden „ty hlupák“ ja nikomu nenadávam to po prvé, po druhé nemám finančný problém, a je mi ukradnuté za koľko si kúpia benzín, ak som mimo ja tak mi povedz „vševed“ náklady na bývanie? stravu? choď v Londíne do obnchodu na potraviny, ubytuj sa a potom sa zapájaj,Ty porovnávaš neporovnateľné, ale tu je škoda diskutovať o reálnych veciach, tu sa tak vedia vybúriť „úspešní“… MOGONI a preto máte čo si zaslúžite, hahahahaha

 34. Guest povedal:

  setci ty rypete do kerula ale aky ma plat sopcak? karolko ma poriadny a kolko ma jeho podskok? urcite viacej ako ma kerul

 35. Guest povedal:

  re
  Zástupca – resp. viceprimátor takého mesta ako je P.B. s platom 2500 je primeraný, skôr na spodnej hranici.
  No na druhej strane je treba počkať aspoň obligátných 100 dní a potom sa pýtať, čo za tento plat odviedol.
  Určite však urobí viac ako referent na plesy Haststando!
  Predsa človek na takomto poste nebude brať plat 500 – 800 eur. To tam potom môže isť niekto rovno z úradu práce a nerobiť súťaže, voľby, a získavať si v nich občanov!
  Pretože už to, že človek v doterajšom živote niečo dosiahol, posúval sa v zamestnaiach smerom hore a ostatné aktivity svedčia o činnosti naviac od ostatných!
  A to samozrejme musí byť aj finančne ohodnotené, lebo by sa tam nik kvaliktný neťahal.
  Je otázkou už na samotných občanoch – voličoch, koho si za svojích zastupcov vyberú.
  No doposiaľ ako voľby nebolo nič lepšie vymyslené!!

  • Guest povedal:

   Naozaj ste ma pobavili milý pane. Mesto ide prepúšťať dlhodobých úradníkov trápiacich sa za 500€ a vy tvrdíte o mzde 2500€ pre zástupcu pofidérnych expolicajných kvalít je primerané? Toľko zarába ku porovnaniu banskobystrický primátor. Tento človek niečo dosiahol. Dovolíte mi opýtať sa čo konkrétne? Okrem krátkej kariéry sbskára v závode, dobrovoľne nasilu odídeného policajta pre rôzne machinácie, priemerného bankového pracovníka až po dvojmesačného obvodného prednostu, ktorý ukončil svoju kariéru vzápätí ako sa blysol lepší job. Naozaj kariéra ako hrom, hodná 2500€, ľutujem že som deti nedal rovnako do učenia za maliarskych učňov. Pripomínam urážať pána Haviara titulom referent na plesy si môžete dovoliť vtedy keď bude spomínaný pán Sopčák odlišný. Nemám ten pocit, pretože som nezachytil informáciu aby dotyčný pán vynechal i len jednu príležitosť sa zadarmo ponapchávať. Veľmi mu chutí ak tieto hostiny dotujú zámožní podnikatelia.

 36. Guest povedal:

  re
  Opäť naša „pekná“ slovenská vlastnosť – závisť!
  Je zbytočne opnovať argumentom inteligenta s IQ húpacieho koníka!
  Iba jedná prostá otázka.
  Čo Vám bráni, resp. bránilo v tom, aby ste bol na jeho mieste??
  Všetci máme rovnaké možnosti!
  A že mu chutí, no – je aj postavou primerane veľký chlap – ako ja, a teda sa ľúbim najesť.
  Že ho pozývajú – a tam sa naje,aspoň ušetrí rodinný rozpočet – čo sa odzrkadlí na jeho iných osobných aktitách, no a samozrejme potom vude opäť dôvod na ďalšíe útoky a dôvody závisti!!

  • Guest povedal:

   re
   „závisť“ PERFEKNTE vystihnúté, radšej nejdem ďalej komentovať, lebo podľa príspevkov je v PB min. 2000 lepších, len ich nejako vidno len v príspevkoch od PC, chichichi

 37. Guest povedal:

  zabávajúci referent
  Si vtipálek velký chlap je pekné slovo ešte si mal napísať velké činy. Nabudúce dodaj dopísať ako mu chutilo práve na akciách organizovaných strachovičom a železiarom. Neviem ako predchádzajúci diskutujúci ale ja miláčik nezávidím len uvádzam zdroj príjmu potravy na správnu mieru. Nezriedka sa prezentujú v televízi a pozrite sa aj na seba a nie len na p.Haviara.

 38. Guest povedal:

  Možno neviete, ale skvelá osoba a ešte lepšia odborníčka na sociálnu problematiku pani Dudoňová odišla len kvôli Mgr. Maliarovi. Vraj pomsta z minulosti keď bol ešte „poctivý“poliš.

 39. Guest povedal:

  Vraj odborníčka! Tá osoba doj…a všetko čo chytila do rúk. Afektovaná samoľúba neschopáčka. Vďaka nej tu máme kopu cigáňov z Púchova a krízové centrum pre celý kraj, ktoré musí mesto financovať. Pritom sú tam ubytované väčšinou ženy mimo nášho mesta. Totoje výsledok jej „super“ práce.

  • Guest povedal:

   Toto môže napísať len blbec, ktorý ju z mestského úradu vyštval. Jej jediná nevýhoda bola, že sa nevie správať ako typické farizejské prasa, ktorému ide len o válov. Je to citlivá a rozumná žena, ktorá rozumela ľudskej povahe a vedela s ľudmi pracovať.

  • Guest povedal:

   No to je úroveň. Takéto čosi môže napísať len arogantné kresťansky sa tváriace hoviadko. !krízové centrum pre celý kraj, ktoré musí mesto financovať! Keď pojdem do nemocnice do TN alebo ZA kde miestny zafinancovali špičkový prístroj, tak sa mám hanbiť že som z PB? Si fakt primitív, buďme radi, že tu také niečo máme, veď sa nejedná o zvery, ale o týran ženy ty truľo sprostý. Pani Dudoňovej vyjadrujem veľký obdiv a ty jej nesiahaš ani po podrážku. Takýto ošpiňujúci hnus mohol napísať len niekto, kto sa podielal na jej prepustení.

 40. Guest povedal:

  Pani Dudoňová, prestante sa tu obhajovať. My zainetresovaní dobre vieme o čo ide. Darmo tu budete oponovať. Choďte sa radšej pozrieť, ako to vaše centrum funguje na čele s tým vašim nominantom – riaditeľom.

  • Guest povedal:

   Ale ale pan krestan sudruh katolik. Takto dodrziavate Bozie prikazania? Ze ohovarate a spinite kade chodite?

  • Guest povedal:

   promovaný blb
   Ale sa nám vyfarbil tento náš promovaný maliar z dubnickej sorbone. Máte síce rovnaký titul ako pani Dudoňová, ale nesiahate jej ani po päty. Radšej napíšte, že ste ju museli vykopnúť, lebo prišla s vami niekoľko krát do konfliktu počas vašej super policajnej kariére. A riziko vyliatia špiny bolo priveľké na dokonalého kresťankého viceprimitíva. pfuj Ale aj to je politikačím väčšia hnusoba si, tým sa vyššie vydriapeš. Ach keby len kresťania vedeli, kto ich zastupuje. Zaručene by sa do hodiny na moslimov obrátili.

 41. Guest povedal:

  re
  Ako mohla prísť pani Dudoňová do konfliktu so Sopčákom keď bol plicajt a prečo?
  Veď polícia s jej odborom nemá absolútne nič spoločné!
  Resp. štátna polícia s Mestským, úradom nemá nič spoločné!
  Snáď iba nejaký vyšetrovateľ a to posudky, ale tým Sopčák určite nebol!
  Tak sa v tomto píše trocha z cesty!
  Skôr by som bral hocijakú inú informáciu, napr. že mu nedala a podobne blbosti, ale určite nie pracovné konflikty !

 42. Guest povedal:

  Sopčák nemá nič s vyhodením Dudońovej. Viem to..a punktum. Niekto iní ťahá s figurkami na šachovnici, na to je on malý pán.

 43. Guest povedal:

  Ty vieš málo alebo vieš a schválne mlžíš. Pani Dudoňová pracovala v čase keď mal Skopčák nazelenalý mozog ako vedúca sociálneho odboru na úrade práce sociálnych vecí a rodiny a nie na mestskom úrade. Do konfliktu so Skopčákom prišiel jej brat a samozrejme aj ona, keď pravda bola na ich strane. Skopčák si dal podmienku jej odstránenia to viem zase ja….a punktum. Hadam nás tu nejdeš presviedčať, že ten kto nosí kresťnaské tričko a chvásta sa rozprávkovým lesom pre deti nemôže byť obyčajný falošný hajzlík?

 44. Guest povedal:

  re
  No to ste úplne dorazili!
  “ Keď bol podľa Vás “ nazelenalý “ to už vôbec s pani nemohol prísť pracovne do styku!
  Jedine, že by ju kontroloval na ceste keď šoferovala!
  A to pokiaľ by ju nejako šikanoval, by veľmi rýchlo vyriešila jej sťažnosť na jeho postup !
  !

 45. Guest povedal:

  Ach Sopčák Sopčák, dokonca neviete ani čítať. Raz vyjde pravda najavo a nebude moc príjemná. Vraj kresťan, dlho som sa smiala. Keby ľudia vedeli čo ich pán predstavený vystrájal a vystrája…..radšej čušte a užívajte si trojtisícového platu a zo stachovho zadku už nevystrkujte ani prst.

 46. XXXX povedal:

  Pán Sopčák aj ďalšieho kresťana dosadil na obvodný úrad – Hrenáka, ktorý sa zatvára so sekretárkou v kancelárii, bývalou ….. z mestského úradu a vystrájajú a užívajú si, to sú naši kresťania!!!

  • Guest povedal:

   re
   No a čo keď sa zatvárajú- čo na tom je nekrestanské?
   Či sa nehovorí, myluj bližného svojho ?
   Iný citát- mylujte sa a množte sa a pod.
   Všetko je to OK, a v zmysle kresťanských prikazaní!
   / A dodatkom – keby ste mali takú možnosť, tiež by ste si nenechali utrhnúť rukáv a vrzli by ste si radi tiež!
   No keď nemáte možnosť, tak Vás to serie a závidite!/

   • Guest povedal:

    Trafená hus zagágala! My nezávidíme, len ťa ľutujeme, že za akú cenú to musíš robiť a sú to naše dane, pfuj

  • Guest povedal:

   Najlepšia je kombinácia kresťan a Štbák!!!! Kresťan skáče ako mu štbák nariadi.

 47. Guest povedal:

  Aby som to spestril, tak samozrejme to tvrdé “ y „je napísané schválne z recesie ako pôvodný článok!
  To akože k tomu milovasniu treba niečo tvrdé – aby sa niekto nepohoršoval nad pravidlami slov. paravopisu!

  • Guest povedal:

   rob si prdel, nech si vrznu,ale nie na pracovisku a v pracovnej dobe. O krestanskej moralke takeho vrzu pomlcim. Asi je to v tom kadeha akesi moderne. Svoje by vedeli porozpravat aj dalsi „krestania“ veduci Majko S a Ferko M.

 48. Guest povedal:

  To akože Sopčák a &Fero Martauz? Porozprávaj za nich…

 49. Guest povedal:

  A čo takto zamerať sa radšej na stav.úrad-na stachovu riťolezku a špinavú blondínu???

 50. Guest povedal:

  Tento kresťanský všadebol má po úrade novú prezývku. Vraj —-kytička—. Kde sa objaví, rozdáva kytičky. Samozrejme za mestské. Za 3000 eurový plat dobrý výkon. Kua, takýchto sráčov nám bol čert dlžen. Babky takto poosierajú, tie im dajú hlas a my sa môžme aj potento. Tá marikovská kotlina je naozaj zakliata.

 51. Guest povedal:

  Jak kytička, vešd vyzerá ako poručík Hurka z Profesionálov. Ešte aj také vyjadrovanie ma, no proste HURKA

 52. Guest povedal:

  Mogonov má len poslancov vypotených zo svojich dutých hláv,asi neviete prečo máte prezývku mogoni.

 53. Guest povedal:

  je pravda ze mestske lesy maju noveho konatela

 54. Guest povedal:

  mogoni dajte marikovcom pokoj ved vdaka drevu z h marikovej si zaliepate financne rany a im zostavaju len rozjebane cesty

  • Guest povedal:

   Sopčák už rozumie aj drevu? s bohom

  • Guest povedal:

   Teraz si potešil aj nášho starostu, ten sa za tie „rozjebané“ cesty s nimi dohaduje už od leta. A ako ho poznám, tak to „rozjebávanie“ im nejakým spôsobom zatrhne, len potom sa všeumelcom skomplikuje život.

 55. Guest povedal:

  No dnes sa náš Mgr.maliar zase predviedol v televízii Markíza. Naozaj profesionálne odvolali Pruskaya. Ó bože chlapče, keby ti namiesto tej prílišnej horlivosti pán boh trocha mozgu nalial. Naozaj daj blbcovi lopatu a…..Chyby nemal ani blbečkový úsmev Janáska. Konečne sa Smatana prebral a čosik robí lebo toto. Ach bože, toto nám vládne.

 56. Guest povedal:

  re
  ANKETA!!

  Ktorí doposiaľ zvolení primátori a dosadení viceprimátori boli najneschopnejší??

  /Osobne som si doposiaľ myslel, že MUDr. čo niektorých v mladosti liečil.!
  No myslím, že dnes bol prekonaný úsmevným d…ntom.
  No a vicesvätuškár svojím blabotaním NESIAHA ani po členky Standovi- plesovému organizatorovi.
  Ten vedel aspoň kecať oničom.
  Títo dvaja sa nezmôžu ani na to!
  Je to katastrófa, čo čokáže časť dementného obyvateľstva zvoliť za vedenie mesta a poslancov!!

  • Guest povedal:

   katastrófa
   Vieš, problém je v tom, že vo voľbách nie je z čoho vyberať. Ak sa aj ktosi schopnejší NÁHODOU vyskytne, netrvá dlho a prispôsobí sa, inak by tam nevydržal.

  • Guest povedal:

   Iba tak. Volal mi dnes priateľ z Košíc a povedal, že keď počuje o Považskej vždy sa smeje. Raz vraj falšujeme, potom protestujeme a teraz nevieme odvolávať. Čo to máte za hlupákov tam u vás? Vraj aj u nás sa kradne, falšuje a odvoláva a nikto o nás nevie. Vyprávam mu, to by si tu musel bývať aby si to pochopil. Ale čo chceme. Bývalý maliar ešte sopliak predsedom dozornej rady od lesov, ktorý sa hrá na viceprimátora,odvoláva odborníka s vyše 30 ročnou praxou. Ako to môže dopadnúť? Celoslovenskou Hanbou.

 57. Guest povedal:

  Vaša diskusia je poučná na úrovni dementov mogoňov

  • Guest povedal:

   Neurážaj, dement(ti) je ten koho obhajuješ. Takto zbabrané odvolanie mogoňský svet ešče nevidel. Jananás sa choval ako blbeček ale aspoň držal hubu. To isté mal spraviť aj viceblbeček. DRŽAŤ HUBU. Fakt ako biedne je rozumovovybavený je nad mogoňské slnko jasný dávno. Je to obyčajná štetka mocných, nič viac. Ale prečo nás o tom každý deň presviedča? Pruskay isteže kradol ako každý na Slovensku, ale svoje práci rozumel,a niečo aj nechal, určite viac a lepšie ako tí dementi čo ho takto primitívne odvolali. A ešte napíš že som dement ty poslušníček boží.

 58. Guest povedal:

  mariana p asi polozila na lopatky tazba ktoru vykonala v hornej marikovej firma z cadce musel to byt dobry kseft

 59. Guest povedal:

  zbohatnutie
  V Amerike keď človek zrazu príde k nejakým väčším peniazom – väčšinou pri výhrach, tak to dostava po častiasch a musí byť pod dozorom psychologóga, aby to uniesol !
  Škoda, že to aj u nás nefunguje!
  Potom by napr. naši mestskí vedúci funcionári sa určite slušnejšie správali a bol by kľudnejší život v meste.
  Určite by sa potom asi viac robilo pre mesto – proste by viac venovali tomu, za čo berú nie malý plat a nenáhaňali si osobné kšefty v snahe čo najviac a najrýchlejšie nahrabať.
  Lebo si asi uvedomujú, že v budúcom volebnom období tam už nemusia byť, a príjmy by im tým rapídne padli !!

  A oni si predsa tak rýchlo zvykli na momentalný blahobyt!

  Škoda, že nie sme v Amerike. Tam sa musí preukazovať pôvod a zdroje výšky osobných majetkov!
  V SR by s tým malo problém dosť ľudí, ale určite VŠETCI čo pôsobili, resp. ešte pôsobia v politike!
  V SR politika je lepší byznis, ako roba v Arabií !!

  • Guest povedal:

   Mariana S. som poznal ako feroveho chlapa a nevadilo mi ani jeho simplexnejsie myslenie. Po nedavnom stretnuti svoj názor opravujem na moralnu trosku spiniacu meno krestanov. Podobne su natom aj jeho dalsi kolegovia z riadenia mesta.

 60. Guest povedal:

  Janas bol aspoň ticho… No samozrejme, pretože prikázal viceprimátorovi, aby špinavú robotu urobil za neho. Typický náš Karoľko – ja nič ja muizikant, presne ako kedysi na tej bilbordovej karikatúre .

 61. Guest povedal:

  re
  Marián S. bol môj bývali kolega u polície.
  Vtedy to bol seriozný človek, čo sa rozumel práci a mal maximálnú snahu robiť niečo aj navyše, hlavne v protidrogovej oblasti a ochrane deti pred touto piagou dneška.
  No v súčasnosti je to už nafúkaný panák, ktorý hľadí iba na to, kde by niečo zarobil pre seba!
  Peniaze kazia osobnosti !!

 62. Guest povedal:

  Vraj sa bol mgr.maliar zabávať na silvestra v rusku? Povbyt sa predal tak asi si zaslúžil odmenu. Mesto ako sponzor hradilo cestovné a diéty. A my chudoba sme sa zabávali pri Hadranke na námestí Boha jeho

  • Guest povedal:

   Keď si mogoň,tak stačí aj Hadranka.

   • Guest povedal:

    Silvester bol ubohý a Sopčák trpí schizofréniou alebo je tak blbý že nevie čo robí a hovorí? Nie tak dávno obhajoval na FB vraj strašlivo zničeného kubánskeho disidenta v tisíc eurovom obleku a teraz sa silvestruje v Rusku? takto jeb…tý nebol ani plesman HAStando

  • Guest povedal:

   Anonym
   Nebol v Rusku ale v Las Vegas

 63. Guest povedal:

  zabíjačka
  Dnes boli v Hornej Maríkovej zabíjačka – organizoval to majiteľ
  strediska Miklóš pre návštevníkov.
  Bola na to dojednaná aj Markíza a tak aj číste náhodou sa tam objavil
  aj služobník boží pre občanov Sopčák!
  Veď to bola ideálna možnosť zadarmo sa navaliť a potom ešte svoju ovarovú hlavičku vopchať do kamery!
  A možno Miklóš ešte niečo aj zabalil ako výslužku!!

  • Guest povedal:

   No niet sa čo čudovať. Lyžujúci Mikloš je rodina s jeho ženou. Idú voľby a Sopčák sa trasie za teplou parlamentnou stoličkou. Škoda, že na Markíze neukážu aj skoro doatiahnutý kšeft s mestskými pozemkami na Portáši, kde práve pán lyžiar a mäsiar v jednej osobe mal výhodne kúpiť pozemky. Závisť či skôr triezvy rozum tento kšeft služobníka božieho a lyžiara prekazil.

  • Guest povedal:

   Presne takto to funguje !
   Lenže naše červené ošípané hlavy na „radnici“ toto nechápu – je to totiž nad ich mozgový potenciál.
   Je predsa pohodlnejšie isť niekde na recepciu k nejakému podnikateľovi zadarmo sa navaliť, ako niečo vymýšľať a realizovať. Veď plat majú istí či niečo pre občanov a mesto robia, alebo nie!
   Tiež som začiatkom mesiaca spomínal viceprimátora na zabíjačke v Hor. Maríkovej.
   Už vtedy som napísal, že určite 19.2. pri Repete v kine Mier sa bude pred osadenstvom tváriť, že tú akciu platil on a Kardošovci.
   Kardošovci – boli OK, správali sa normálne, tak sa im týmto ospravedlňujem!
   No pán viceprimátor si dal rezervovať miesta v strede sály – aby bol lepšie vidieť a viac krát moderátorkou osloviť, aby diváci vedeli, kto je a čo je!
   No kto je – je viceprimátor a ďalej neuvádzam, lebo by to bolo žalovateľné!!
   A čo je – tiež sa nejdem vyjadriť, lebo na stránku môžu chodiť aj deti a nemusia tu čítať vulgarizmy.
   Súdny človek ktorý používa mozog na rozmýšľanie si už úsudok určite urobil sám!
   Takéto kreatúry môže voliť do funkcií iba duševne narušený občan, takže potom sa nedivme, že mesto je v takom srabe ako je momentálne!
   Samozrejme primátor je takí istý, akurát ináč stranícky vyfarbený!

 64. Guest povedal:

  Regionalky Markizy, ci Jojky potrebuju zaplnit 2×30 minut, takze kazda tema pride vhod. Aj prasacina.

  • Guest povedal:

   Začína to prácou, bože Majo, ty si predsa nikdy nepracoval, vždy si sa len komusi pchal do zadku, to sa posmievaš či čo? vždy ti šlo len o samého seba, načo sa tu hráš? koho tu odrbávaš?ach bože, keby tí naivní voliči vedeli čo si ty v skutočnosti zač, Majo Majo

   • Guest povedal:

    Maliar Majko bol strááášne nasraný keď mu Lipšic na poslednú chvílu odmietol účasť. Takýto oný kandiduje do parlamentu, och joj. Majko to aj v parlamente všecko dojebeš ako si dojebkal odvolávanie Pruzskaya? a neháš si vyplatiť tisícky eurí ? že sa nehanbíš, pri tebe som sa naučil, že kresťan je nadávka.

 65. Guest povedal:

  Náhodou pekné bilbordy, ja ho budem voliť. Nech má Bystrica poslanca. Asi bude aj Poliačik. No a čo.

  • Guest povedal:

   Jéjo no naozaj krásne, ako z kresťanskej rozprávky, škoda že to nie jepravda, žialbohu je to presný opak, ja ho voliť nikdy nebudem býv kolega

  • Guest povedal:

   re
   No a na takýchto dementných voličochn dopláca PB!
   Aj keš debil , ale náš! Tak volí prevažná časť PB!
   Potom sa nedivne, že to tu tak vyzerá!
   Radšej budem voliť Eskimáka, ale o ktorom viem, že niečo dokázal a teda môže dokázať aj ďalej!

   • Guest povedal:

    Začína to prácou a končí plačom. Toto heslo by bolo oveľa výstižnejšie za doterajšiu činnosť KDH vrátane nášho maliara-natierača.

 66. Guest povedal:

  volte KDH ,dostanete KDH
  ***** DO HUBY

  • Guest povedal:

   KDH som nikdy nevolila a voliť nebudem. Chodím pravidelne do kostola a snažím sa žiť podľa božích prikázaní. KDh sa správa presne naopak, vodu kážu a víno pijú, mali by sa premenovať na farizejskú stranu. Ide im len o peniaze a moc a na skutočné hodnoty kašlú. Miestny predstavitelia sú toho dôkazom. A pánovi Sopčákovi len odkážem. Podávanie ručičiek deťom a starkým je ubohá prezentácia. Prezentovať sa mohol radšej prácou ako im to káže plagát a nie fotkami kde všade bol. Precestoval kopu peňazí, popodával ruky a pre bystricu nespravil nič. Len sa chvásta.

 67. Guest povedal:

  Čarnogurský
  Dobrý článok na nete: Odkaz na zdroj.

  http://www.aktuality.sk/clanok/203647/carnogursky-vedenie-kdh-je-slabe/

  Čarnogurský: Vedenie KDH je slabé

  KDH je príliš v zajatí médií a nevie robiť samostatnú politiku. Vo vedení by mali by osobnosti, ktoré majú čo povedať a svoje názory publikujú. Takáto zmena je podľa bývalého šéfa kresťanských demokratov Jána Čarnogurského možná aj pod vedením Jána Figeľa.
  Počas parlamentných volieb som vás po dlhom čase videl v širšom okruhu ľudí z KDH, na volebnom štábe. Ako vás prijali?
  Správali sa ku mne dobre, sem-tam ma pozývali na rôzne akcie. No ale odkedy som odišiel z vedenia KDH, som osamelý bojovník.
  To je pravda. Pred voľbami ste mali predstavu o koalícii KDH so Smerom, no u kresťanských demokratov to nenašlo podporu. Prečo medzi vami a vedením KDH nie je zhoda?
  Základná zhoda je. Možno sú členovia vedenia KDH príliš v zajatí toho, čo letí v médiách. Pred minulými voľbami v roku 2010 Iveta Radičová vyzvala, aby sa každá pravicová strana vyjadrila, či pôjde s Ficom, alebo nie. KDH sklaplo a povedalo, že nepôjde. Pred týmito voľbami to už bolo lepšie, lebo KDH nevylučovalo, že podľa volebných výsledkov pôjde prípadne aj s Ficom, ale len keď pôjde aj ďalšia pravicová strana. Ak by KDH zostalo pri tomto tvrdení, tak by nejakej inej strane dalo do rúk svoj osud. Preto som niekedy v novembri uverejnil blog, že toto by KDH nemalo hovoriť, pretože dáva iným do rúk rozhodovanie o svojej politike. Potom to KDH zmenilo. Fakt je, že po voľbách a volebnom výsledku bola už koalícia neaktuálna, pretože Fico je schopný vytvoriť dostatočne stabilnú vládu sám. Ja som vždy odôvodňoval odporúčania ísť s Ficom do vlády tým, že doteraz vlastne žiadna strana ani pravá, ani ľavá nebola schopná vytvoriť stabilnú vládu. A vychádzal som z toho, že Slovensko potrebuje stabilnú vládu.
  Ak KDH podlieha tlakom médií a aj politickým, nie je to dôsledok slabého vedenia?
  Je to slabosť vedenia.
  Jána Figeľa?
  Širšieho vedenia. Keby povedzme prichádzali odporúčania, širšie vedenie by publikovalo v tlači, že trebárs KDH by malo ísť do koalície pri určitých volebných výsledkoch s Ficom, no tak by malo ísť. Vedenie KDH by to mohlo prijať za svoju politiku.
  Má Ján Figeľ potenciál zmeniť to a aj slabé vedenie?
  Prečo nie? Ale to chce rozhodnejšie a sebavedomejšie širšie vedenie KDH. To znamená, ktoré nebude preberať politiku SDKÚ ako doteraz, ale bude si ju tvoriť samo.
  No teraz už nemusí preberať politiku SDKÚ, Dzurinda je na odchode a jeho strana pohorela vo voľbách..
  Áno teraz nemusí. Ale KDH by malo vedieť dostatočne sformulovať svoju vlastnú politiku v prvom rade ako politicky správnu. A aby si ju vedelo obhájiť najmä proti hlasom toho tzv. pravicového tábora. To je výzva pre KDH ako taká. Ako to urobí, to ja neviem povedať, ale ani ma to až tak ďaleko nezaujíma.
  Očakávania boli, že KDH dosiahne vo voľbách dvojciferné číslo. Nestalo sa tak. To sa nedá nazvať úspechom. Ako hodnotíte ten výsledok vy?
  No, že KDH zostali jeho kmeňoví voliči, ale nezískalo ďalších.
  Nie je to limit predsedu, nie je práve to dôvod, že KDH nevie získať lepší výsledok?
  Neviem vám povedať. Prečo by to mal byť limit zrovna predsedu? To je problém širšieho vedenia KDH. Podľa môjho názoru v širšom vedení KDH by malo byť 5 – 10 ľudí, ktorí pravidelne publikujú v mienkotvorných médiách. A to preto, že majú čo povedať spoločnosti.
  A nie sú tam?
  Ja sa nepustím do známkovania KDH, ani funkcionárov. Každá strana, ktorá má ambíciu viesť túto krajinu, nielen KDH, by mala mať 5 až 10 ľudí, ktorí pravidelne publikujú v mienkotvorných médiách, pretože majú čo povedať o riadení štátu.
  Doteraz ste mali zásadu, že sa ku KDH nevyjadrujete. Prečo ste to zmenili a vyjadrujete sa?
  Pretože doterajšie nevyjadrovanie ku KDH sa ukázalo ako neužitočné. Inými slovami, chcem sa zapojiť do vnútrostraníckej diskusie, ktorá bude provokovať ľudí, aby sa vyjadrovali k základným otázkam politiky a k rôznym aspektom politiky. Takým spôsobom sa tieto otázky a stanovisko k takýmto otázkam vykryštalizujú priebežne, a nie iba tesne pred voľbami, alebo dokonca po voľbách.
  Nedosiahlo by KDH s novým vedením, napríklad ak by bol predsedom Daniel Lipšic, lepší výsledok?
  S takýmito vyjadreniami budem a som opatrný. Pamätám si a pamätajú si mnohí, keď som bol ja predsedom KDH, mnohí aj viacerí funkcionári KDH predovšetkým z prešovského okresu hovorili, že keď Čarnogurský odíde z vedenia KDH, tak KDH bude dosahovať lepšie výsledky. No a skutočnosť je taká, že zatiaľ KDH po tom, čo som odišiel, nikdy nedosiahlo taký volebný výsledok, aký som dosahoval ja.
  Prihovárali ste sa za stabilnú vládu. Je pre vás sklamaním, že iba Smer vytvorí vládu, alebo ste rád?
  V tomto smere to nie je žiadne sklamanie. Strana s 83 poslancami je schopná vytvoriť stabilnú vládu, a z toho hľadiska želám Smeru, aby takú vládu vytvoril.
  A to že je červená, to vám neprekáža?
  To sú reči niektorých publicistov. Ale teraz som vyslovene provokujúci. No aký rozdiel je medzi Ficom a SDKÚ? Nejaké dve percentá hore – dole pri DPH, povedzme, že Fico sa snažil znovu zrušiť zisk zdravotných poisťovní. Ja nie som advokátom zdravotných poisťovní, či majú zisk, alebo nie, nijak zvlášť ma to netrápi. V takých zahraničných otázkach bol Fico lepší ako Dzurinda. Okrem toho, že nespochybňoval naše zaradenie na západe, chcel budovať aj dobré vzťahy s Ruskom, čo Slovensko potrebuje. Radičová tomu vyslovene amatérsky škodila. V eticko – kultúrnych otázkach, tam by SaS bola ďaleko horším partnerom pre KDH ako je Smer. Ale táto tzv. pravica tlačili KDH do vlády s SaS.
  Momentálne má líderstvo pravice v rukách KDH a Ján Figeľ. Má šancu udržať si ho?
  Nejaký čas, možno že celé volebné obdobie, jednoznačný líder pravice nebude. A bude to tak dobre. Proste strany budú robiť svoju politiku, budú súťažiť aj medzi sebou. No a veď to stačí.
  Do parlamentu sa dostal aj Igor Matovič. Čo na neho hovoríte?
  Svedčí to o tom, že vyslovene pravicová politika sa na Slovensku veľmi neuživí. To znamená, že pravicové strany budú musieť modifikovať svoju politiku. No, ale veď uvidí sa.
  Vy ste s Mikulášom Dzuridnom začínali v KDH, potom založil v SDKÚ, teraz odchádza z predsedníckeho postu. Myslíte, že sa už nevráti?
  V politike to nie je zas až také výnimočné. Pozrite sa, ako skončil Mečiar. Ešte horšie. Dzurinda je ďaleko mladší ako ja.(smiech). Teraz by potreboval pár rokov pauzu od líderstva, nie od politiky. Od líderstva, a potom môže znovu začať.
  Vy si naozaj myslíte, že sa môže vrátiť?
  Nevylučujem to. Totiž v SDKÚ žiadny iný schopný politik nie je.
  Lucia Žitňanská nebude adekvátnou náhradou?
  Nebudem to komentovať.
  Pred voľbami ste pripustili záujem o kandidovanie na prezidenta. Ešte to platí?
  Ako som už povedal, dôležité je, či to nájde spoločenskú odozvu ľudí, ktorí ma v tom budú povzbudzovať. Vyjadrím to trochu obrazne. Po zvolení disidenta Gaucka za nemeckého prezidenta, možno prídu do módy disidenti ako prezidenti.
  Už ste vyslali signál. Hovorili ste o tom s niekým z KDH?
  Nie, nehovoril.
  Podporovali ste koalíciu Smer – KDH, neuvažovali ste tak aj kvôli svojej kandidatúre, že by vás Smer mohol podporiť?
  (smiech) Teraz zase trochu z boku. Na diskusii o vnútornej politike na Slovensku mi vadí, že diskusia sa vedie okolo strán, prípadne osôb, ale veľmi málo o Slovensku. Pozrite sa, keď bola kríza vlády pred pár mesiacmi, no veď práve prezident je ústavou predurčený na to, aby spájal Slovensko, teda politické kruhy a zároveň, aby bol stĺpom celkovej stability. Keď rozmýšľam o svojej prípadnej kandidatúre, tak rozmýšľam čisto z tohto zorného uhla, či by som bol schopný spájať Slovensko, keby sa vyskytla kríza vnútorná alebo zahraničná a bolo by treba spájať Slovensko.
  No a vy sa ako vidíte?
  Trúfal by som si na to.
  Daniel Lipšic po voľbách zopakoval, že je potrebná generačná výmena. Mal viac preferenčných hlasov ako Ján Figeľ . Oznámil aj záujem uchádzať sa o predsednícky post. Je po voľbách, vieme ako KDH dopadlo. Je dôvod na výmenu vedenia?
  V posledných rokoch od môjho predsedovania sa stále hovorilo a hovorí o generačnej výmene v KDH. To už je asi tak 15 rokov a generačné výmeny aj boli. Hrušovský bol generačnou výmenou proti mne, Figeľ bol generačnou výmenou oproti Hrušovskému. Doteraz žiadna takáto generačná výmena nedosiahla ten volebný výsledok, aký KDH dosahovalo, keď som bol predsedom. Tak aký zmysel majú takéto reči o generačnej výmene?
  Nemali by ste sa potom vrátiť ?
  Ja som spokojný s advokáciou a vedením Paneurópskej vysokej školy.

 68. Guest povedal:

  z kaluže do blata, kdh sa hra na krestanov a medzi svojimi ma naj zlodejov, lipsic nech drzi klapacku, vykrikoval ako sa nabalili na predaji paroplynu a sam ho vo vlade odhlasoval a kadh v pb? skoda reci, jednym slovom karastrofa.

 69. Guest povedal:

  Pán Sopčák si dnes spolu s pánom Janasom vyšli na týždňovú dovolenku do Bruselu. Komuže je lepšie?

  • Guest povedal:

   Len nechápem čo tam robí janas keď to oslavuje KDH, alebo že by už sa stával nestranným?

  • Guest povedal:

   A nezobrali náhodou do Bruselu aj p.Pilečkovú?

   • Guest povedal:

    Oni ju bravaju na inakšie žure, nielen do BRUSELU.

   • anonymny povedal:

    A tá by tam čo robila tá má robotu sama so sebou. Vôbec neviem ako mohli takúto osobu dať za vedúcu sociálneho oddelenia. Nerozumie problematike a koná hystericky. Treba sa opýtať občanov ktorí u nej niečo vybavovali a odchádzali od nej sklamaní a pohoršení. Treba si len sadnúť na chodbu za jej dverami a budete vedieť ako táto osoba jedná, len krik a hysterické kvílenie a potom sa modlí aby mala odpustky. Veď mala problémy vo všetkých predchádzajúcich zamestnaniach a každý bol rád že sa jej zbavil. Stále sa len vychvaľuje, že má za sebou p. viceprimátora a ona môže všetko.

    • Guest povedal:

     ZLATA JANKA DUDONOVA…

     • Guest povedal:

      Pilečková nesiaha pani Dudoňovej ani po členky. Škoda jej, fakt skvelá odborníčka, ktorá musela odísť.

      • Guest povedal:

       Nemôže sa porovnávať Pilečková s Dudoňovou, nakoľko Dudoňová pracovala dlhé roky v štátnej správe a mala skúsenosti teoretické aj praktické,rozumela zákonom, ale hlavne mala prístup k ľuďom.Pilečková prišla z nemocnice, kde robila sestričku na príjmovej ambulancií-tam som ju videl,alebo sa mýlim?Ani tam sa nevedela správať…Takže kde by zobrala vedomosti ohľadne fungovania samosprávy a sociálneho?Je iba nejaká malá vedúca,ale najradšej by vymenila aj primátora.Škoda, že sú to politické nominácie bez overenia charakteru a spôsobilosti človeka na výkon určenej funkcie.

       • Guest povedal:

        Za odstranenie skutočnej odborničky,skveleho človeka na spravnom mieste trval podly a zakerny poslanec MATUSIK.

        • Guest povedal:

         Tak to je nezmysel, je za tým Sopčák, lebo tam chcel mať odborníčku a manažérku Pilečkovú!!

    • Guest povedal:

     Pilečková je úplne mimo, má síce spravenú VŠ, ale podobnej kvality ako Sopčák, preto sa nečudujte, že nezvláda svoju prácu. Proste nanňu nemá. Ryba smrdí od hlavy a keď ju nominoval Sopčák, nečakať žiadnu odborníčku. Je to smutné že takto dopadol ms úrad.

   • Guest povedal:

    jedine ako vankúš

  • Guest povedal:

   Kajko a Majko
   Kajko a Majko sú záchrancovia nášho mesta, tak nechápem, prečo vám tak vadí, že ho idú zachraňovať do Bruselu. S Bruselom na večné veky a nikdy viac.

 70. Guest povedal:

  Pán Sopčák je jeden priíjemný a vrúcny politik, bodaj by takých bolo na našej mestskej scéne viacej. A nech kľudne ide do Brusselu, jasne že je mu fajn, on predsa nemôže za to že nemá na to aby to zaplatil aj 45 000 spoluobčanom, alebo máte pocit že by v rámci svojho mandátu nejaké zájazdy organizovať?

  • Guest povedal:

   kolko poldeci si dostal? chod sa liecit bud ti z jeho zadku ani prst netrci alebo ho nepoznas, na takyto prispevok skoda reci Ja tvoj nazor nezdielam a rozhodne nie som sama, ze skopcak je jeden slizky a simplexny farizej

   • Guest povedal:

    Nie si náhodou stará zakomlexovaná,nepretiahnutá štruktúra bez budúcnosti,keď tak zaujato hodnoťíš

  • anonymný povedal:

   Ty chuj ako si prišiel k takej chvále , tomu farizejovi bude za chvíľu padať hlava na bok ako fííígel , kradol všade kde sa objavil a to hovoria ľudia čo s ním robili

   • Guest povedal:

    Hej a ktorý? Ja som s ním robil a bol to čestný chlap.

    • Guest povedal:

     áno BOL, správne si napísal

     • Guest povedal:

      Pokiaľ viem aj stále je, len ľudia chcú po ňom rôzne … a keď im nevyhovie tak už je darebák atď. A keby im vyhovel, tak sa zase nájde iný čo mu to bude vyčítať.

      • Guest povedal:

       Majko samochvála smrdí, tých prešlapov si narobil viac ako dosť nech ti je útechou to vaše úplatkárske KDH. Nesnaž sa, je ti to platné ako mŕtvemu zimník. Si obyčajné hlúpe teliatko.

       • Guest povedal:

        Ja nie som Majko. Akých prešlapov? Daj. Nielen domienky, fakty ktoré vieš podložiť. Aké úplatkárske KDH? Ja ich teda moc nemusím, ale o úplatkoch v KDH nejako neviem nič, na rozdiel od Smeru. Na tie tvoje invektíva reagovať netreba, to hovorí o tebe samo za seba.

        • Guest povedal:

         tak si precitaj kauzu Kocur a uvidis ako KDHaci kradnu, len to by si nesmel mat klapky na ociach

        • Guest povedal:

         Akých prešlapov? to hadam ani nemyslíš vážne keď sa toto pýtaš, počuť o nich každý deň a všade, to už nie sú prešlapy ale bohapustá zlodejina

 71. Guest povedal:

  Janas Sopčak Pilečkova-jeden smradlavy hnoj.

 72. Guest povedal:

  tak to by som túžil vidieť nejaké dôkazy, dovtedy to budem považovať iba za internetové diskuzie… samozrejme môj názor zdielať nemusíš, veď to je super, nie ?

 73. Guest povedal:

  majko, majo ze ta KDHaci vymenili? smutne! aspon oni dostali rozum ked uz janosko nie!

 74. Guest povedal:

  Ja si myslím, že by mal vo voľbách oveľa viac hlasov, len nemal kandidovať za KDH, ktoré má v PB dosť nízku podporu. Prečo má KDH nízku podporu nielen v PB ale aj na Slovensku si odpovedzte sami, veď 60-70% chodí do kostola…

  • Guest povedal:

   pretože väčšina členov je takých „svatých“ ako náš Majko a myslí si, že voliči sú takí jeb….tí, že im nato skočia

 75. Guest povedal:

  Keď nemáš argumentáciu prečo a začo KDH, tak sklzávaš k svatým a iným hovadinám, len aby si pošpinil človeka, alebo veriacich.

 76. Izidor povedal:

  pokrok
  p.Doc.Janas a p.Sopcak su jedini v meste co nieco urobili pre mesto a odlahle primestske casti,napr.opravili dlazbu pred uradom a celu pesiu zonu financne podporuju talentovane deti v meste stale prispievaju,pecu kolace pre ludi v meste ked su akcie ako napr.p.Mgr.Sopcak staraju sa o to aby stale boli v meste zaujimave kulturne akcie pre obcanov,v meste je cistota,nie ako kedysi,v strojarenskej stvrti je ticho mladez uz nerobi take vylomeniny ako kedysi mesto kludne spi v noci vdaka mestskej policii bdelej na cele s p.Mgr.Vaneckom, v Podvazi sa dobudovava potrubie pitnej vody a mnoho dalsich vyznamnych dobrych projektov,preto si to obcania Vaste a nezavidte uz nikdy tak dobre nebude ako teraz, prieskum posledny tiez hovori,ze len toto vedenie mesta je predurcene k trvalej spokojnosti nas obcanov.Na zastavkach sa uz prestali objavovat inzeraty taxi sluzieb co hnevalo p.Kerula,cierne stavby tiez uz davno v meste sa nebuduju vsade vladne poriadok v meste a spokojnost,dialnica funguje nech im boh zehna zasluzili by si lepsie financne ohodnotenie a nie ich kritizovat.Neprisposobivi obcania hanbite sa ,ze si tohto nevazite.S pozdravom Miksovsky junior

  • Guest povedal:

   chlapce, ty sa daj hlavne liecit

  • Guest povedal:

   Presne toto bolo písané v predvolebnom programe, škoda že ostalo len v rovine prianí. Stačí spomenúť len to potrubie v Podvaží. Dotyčný pán mal asi krásny sen čo tieto bludy písal. Ak si nepamätá, nedávno bol v TV Markíza tuším príspevok, ako mesto na podvažancov z vysoka serie. Ale ide ti to, písať bludy vieš, prihlás sa Karolkovi na sekretariáte, isto dostaneš fleka.

  • Guest povedal:

   Ak sa nemýlim, rekonštrukcia plochy okolo Prioru sa plánovala dlhé roky ešte za Adameho, možno dokonca ešte za Lackoviča. A kultúra? Chce tu niekto tvrdiť, že predtým sa kultúrne akcie s trblietavými dievčatkami nerobili? A čo má toto vedenie mesta spoločné s diaľnicou? Tú predsa naplánovali a zabezpečili štátne úrady a NDS, nie mesto.

   • Guest povedal:

    zbytočné reagovať na toho izidora..je to blb a iba provokuje, ani jedno z toho čo píše nie je pravfa, ale presný opak. Dúfam, že táto banda tam už po 2014 nebude!!!

 77. Guest povedal:

  Ten Izidor pokrok to myslel vážne, alebo ako žart?
  Ako žart – dosť smiešne to nevyznelo, no každý sa snaží o určitý druh humoru – mne to humorne nepripadalo!
  No ale ak to myslel vážne, tak to je už diagnóza!
  Ľutujem ho!
  A ešte rada, ak chce niečo písať -akože vážne, nech sa prejde v noci po meste a uvidí ako sa Vamnešek s MsP snaží o poriadok!
  Tiež o tom vodovode.
  Vie vôbec kde je Podvažie?
  Vodovod tam nebude, lebo Janas vzhľadom na svojích asi 6 zamestnaní nemá časť minuť ani peniaze z EU na to určených, nieto ešte niečo vybaviť sám !!

 78. Guest povedal:

  nic nebude, vsetko nechali krachnut – vodovod, kanalizacia, skoly, smeti… hamba im!

 79. Guest povedal:

  Majo, maj gule a priznaj že polovicu zákazok dostáva Hlavoň prostredníctvom toho šaša Muchu-Dosa, že rekonštrukciu janasovej chalupy robí Hlavoň a zakrýva to ten malý pobehaj Maťoš čo ťa v KDH nahradil za precedu. Načo Janasa kryješ, veď vieš dobre ako ťa odstavil a ver mi, to je len začiatok. Pred voľbami si mi hovoril, že treba si na meste pomôcť s rozumom a mierou. A to sa ti vypomstilo, lebo Janas si pomáha bez rozumu a miery a z ostatných si robí iba poskokov, ktorých využiije a v prípade potreby odkopne ako špinavú handru. Uvedom si, do tohoto transparentného hovna si už namočený po uši.

 80. Guest povedal:

  Majka popznám asi 15 rokov.
  Predným slušný poctivý chalan!
  No ako odišiel z polície, kde predsa sú určite blokácie, tak sa otočil o 180 stupňov! Pri rozhovorch, keď bol v banke – iba bonita, prenajatá garaž – keš a pod!
  Kúpa auta za smiešnú cenu a pod!
  Proste otáčať sa iba k tým, čo dajú nejakú výhodu – myslím finančnú!
  Zrazu u človeka, ktorý nikdy nemal nadbytok, postavenie haciendy
  “ na kľúč “ v Prosnom a k tomu samozrejme veľmi dobrý životný štandar mladej rodiny!
  Myslím, že Majko / už nie môj kamarát/ rozmýšľa pragmaticky, a rýžuje kým a kde sa dá!
  Keby bol čestný, bol by chudobný ako Smatana a tak treba využiť momentalný vietor!
  Proste sa drží hesla, – byť chudobný nie je hanba, ale je to veľmi neprijemné!!
  Takže záverom, keby ho primas aj odstavil, nebude až tak nariekať, rodina bude slučne zabezpečená!!

  • Guest povedal:

   To isté sa dá napísať o Janasovi. S tým, že on nebol policajt, ale chudobný učitelík dejepisu. Ľudia mu pomáhali zo solidarity až chlapec aspoň čosi má a čo on zato? teraz choďte všetci do riti, terazky som ja primátorom.

  • Fero povedal:

   Nepomýlil si sa v tretej vete od konca?
   Nieje správne:
   Keby bol sprostý bol by chudobný ako…….?

   • Guest povedal:

    Výstižné, čestnosť je dnes zamieňaná za sprostosť, chvála Smatanovi, že ostal aspoň niekto čestný.

   • Guest povedal:

    Ferovi
    Zamieňate chudobu za skromnosť. Smatana býva v rodinnom dome v dobrej časti mesta a evidentne má dosť času robiť aj nezaplatené veci. Keď nepotrebuje auto a stačí mu bicykel, to je jeho rozhodnutie.

    Na druhej strane sú ľudia, ktorí budú len žrať a žrať a nikdy nebudú mať dosť. Takých do politiky netreba púšťať, ak chcú byť bohatí, nech sa venujú biznisu a nie politike. Ale to ešte naši voliči nepochopili a tolerujú politikom neprimeranú životnú úroveň.

    Aby primátor okresného mesta zarábal viac ako predseda vlády? Veď to je šialenstvo.

 81. Poddani povedal:

  Meniny
  K dnesnym meninam panu osvietenemu praje ustredie KDH

 82. Guest povedal:

  cez tyzden som videl viceprimatora a vyzera ako lepsi bezdomovec

 83. Guest povedal:

  No to je teda pekný nezmysel!
  Som dôchodca, teda už som niečo videl – ale tak “ vyžraného “ bezdomovca som nevidel ani v americkom filme !!

 84. Guest povedal:

  Nižšie som videl veľmi dobre napísaný článok – rozdiely medzi P.B a Púchovom.
  Autorovi palec hore!!
  Ja si dovolím skromne doplniť.
  V najbližšom čase investícia pre prácu v Púchove cca 600 prac. miest.
  V Pb: — NULA!
  Ešte aj nukané peniaze na dobudovanie infraštruktúry a zvýšenie kvality života občanov z fondov EU vo výške 95 % z ceny diela – sa nechajú prepadnúť!!
  Myslím kanalizácia Pov. teplá a vodovod Podvažie!!
  Janas je primátor už viac ako polovicu svojho funkčného obdobia – čo sa vybudovalo?
  Tých pár metrov plochy okolo býv. Piora?
  Kde sú byty, priemyselné parky, čerpanie fondov EÚ na zlepšenie živiota občanov?
  V pr.. li!! Ešte aj tie rozbehbuté projetty zabil!!!

 85. Guest povedal:

  možno JPP, vraj vicemaliar Majko sa pchá Prochádzkovi do zadku a rád by v PB spravil pobočku siete. V KDH ho už nechcú? alebo zacítil dosluhujúci hochštapler nové koryto?

 86. Guest povedal:

  No ono KDH dosluhuje, treba“ novú firmu“ ktorá by zabezpečila ´ďalšie výhody za nič nerobenie!

 87. odhadca povedal:

  Ak sa nechceme dotknúť tohto úradníka neoslnil a ani nepomohol mestu.Kto nič nerobí ,nič nepokazí.Je janasné ,že má dobrého učiteľa konšpiratívne intrigánsky podkutého v UPN,totalitne správajúceho sa,no netušiac či tušiac ,čo o ňom ON vôbec nie v superlatívoch hovorí.Naozaj harmonický a profesionále zohratý tím.Nuž ale takéhoto bojka,serviláka a odovzdanca, klaňajúceho a poníženého služobníka nič nepokaziaceho,ale ani ničtvoriaceho „určite“ uvíta každá moderná a dynamická strana,no obávam sa ako odstrašujúci prípad.

 88. Guest povedal:

  No ale zatiaľ mu to perfektné vychádza – kaierný postuk, ako sa hovorí
  “ americký sen“!
  1 -maliar natierač
  2 – SBS v areály býv. ZVL
  3 – policajt
  4 – práca v banke
  5 – poslanec a hneď aj viceprimátor!

  / Ak som na niečo zabudol – ospravedlňujem sa / -čerpám, iba z dostupných informácií!

  Vždy sa vedel “ kamarátsky“ správať k “ správnym “ ľudom – a vidíte vychádza mu to!
  No a Janasovi , tomu je taký zástupca je priam “ zoslanie z nebies“!
  Teda to je team ako Pat a Mat, akurát, že týmto čo chcú pre seba vždy vyjde na 120% !

  • Guest povedal:

   Vychádza mu to na úkor občanov, ja len dúfam, že takéto vtieravé kreatúry ktoré neurobili pre občana úplne nič tam už po volbách neuvidíme.

 89. Guest povedal:

  treba doplniť xichty
  Vážení správcovia, treba doplniť mená nových zástupcov mogoňov! Včera už zasadali, najvyšší čas trochu sa im povenovať, sú tam aj noví!

 90. Guest povedal:

  Sopčák vraj už nie vicperimát nahradilo ho usmievavé prasiatko Máťoš.

  • Guest povedal:

   Nonsens ! Vysmech vsetkym ludom tohto mesta… Tomu, kto dokaze dat soplave usmievave prasiatko za viceprimatora, by mala byt odobrata svojpravnost. Nepochopitelne, ako vobec niekto moze dat svoj hlas takemu moralnemu prasatu, ritolezcovi, karieristovi, farizejovi ktory svoju chamtivost schovava za KDH a tuto pritom vo svoj prospech zneuziva…

   • Guest povedal:

    Len sa nepose…er, tupče. vice nemusí byť vysoko IQ Ing..PUDINg. SERVAc.,Paheddrr…, ale normálny výkonný viceprimátor. za ktorým bude vidieť hmatateľnú prácu, nie vyprávanie dve na tri, ako niektorí volení posranci. Klúdne aj stredoškolský, prípadne inteligentný učňák s maturitou,

    • Guest povedal:

     to máš pravdu, ale Máťoš nie je ani jedno z toho. Je to servilák, ktorý spraví čokoľvek čo mu Janas nakáže. Ak má nový pán viceprimátor gule, nože nech prezradí pravdu ako údajne staval janasovi chalupu.

     • Guest povedal:

      Ak je niekto vazalom,tak už je bez gu..li.Sa mi zdá,že nie je dôležité ako staval,ale či bol Karči spokojný .Ako ?, ked je vicemiss iba na 50%.Alebo sa vymkla fakturácia? Nejako sa na to vari poskladáme,aby sme nenarušili harmóniu tohto nového milého účelového páru.

      • Guest povedal:

       50 % stačí!
       Ide aj o prestížne miesto!
       No a zbytok sa dorovná fakturovaním, odmenami – možnosti sa núka neúrekom!
       Určite pri tomto kšefte nebolo najspokojnejších ľudí – ako obaja menovaní!

       • Guest povedal:

        Mňa by teda fakt zaujímalo, ako toto upravuje zákon. Píše sa v zákone niečo po úväzkoch, alebo je v ňom priamo stanovené, koľko viceprimátorov (osôb) môže byť menovaných do funkcie viceprimátora. Ak je v zákone priamo napísané, že pre mesto veľkosti PB môže byť iba jeden viceprimátor, mal by to byť iba jeden bez ohľadu na veľkosť úväzku.

        • Guest povedal:

         Zákon je v tomto veľmi deravý, nestanovuje nič, je to iba na vôli primátora, ktorému to väčšinou samozrejme odkývnu / odhlasujú/ v MZ.
         Keď môže byť starostom aj negramotný, tak o čom sa bavíme?
         Asi pred 4 dňami bolo písane o jednom takom, myslím že zo Žehre. Sám povedal, že je negramotný, ale vodičský preukaz má!

         • Guest povedal:

          Ale za Adameho to nešlo – Kubolín musel byť titulovaný funkciou s trápnym označením ako „dlhodobo uvoľnený poslanec“ a oficiálne bol viceprimátorom iba Haviar.

   • Guest povedal:

    Skopčák bol kresťanský výsmech ale toto ružové prasa s nulovou morálkou je kapitálna katastrofa.

 91. Guest povedal:

  p.viceprimator je ml.sikovny politik a vie aj pracovat a organizovat veci…

  • Guest povedal:

   Údajne sú až dvaja viceprimátori.
   Drevenáková a Maťoš, ale iba na 50 % úväzky.
   Ktovie, kde sa Majko upichne?
   Možno vyhrá konkurz na Lánskej po Augustínovej!

  • Guest povedal:

   No skús byť konkrétnejši.alebo si to napísalo prasiatko samo?

  • Guest povedal:

   Presne tak, jeho schopnosť zorganizovať Rozprávkový les predstavuje pre naše mesto strategickú výhodu priam globálneho významu.

 92. Guest povedal:

  Ako to, že noví viceprimátori nie sú medzi hviezdami na tejto webovej stránke? To zas budú premieľaní, zosmiešňovaní a osier..aní. V tomto meste pokiaľ nerobíte zametača, tak máte problém.

  • Guest povedal:

   Odrazu dvaja viceprimátori-dva hlasy pre Janasa, teplé miesto pre Sopčáka ďalší poslanecký hlas pre janas. Treba osierať? načo, do hovna sa namočia aj sami.

 93. Guest povedal:

  Pred dvoma rokmi Janas tliachal, že rodinný dom na Hliníkoch mu rekonštruovala firma P.Maťoša. Hoc každý vie že mu to robil Havoň za stopené peniaze za dlažbu pred Priorom. V každom prípade, teraz ho dobehlo jeho klamstvo. Janas, tebe rekonštruoval chalupu viceprimátor? Vrchol arogancie a bezočivosti

 94. Guest povedal:

  No asi pri tej rekonštrukcií Janas zistil, že Maťoš je dobrý staviteľ, a hlavne lacný!
  Určite sa tieto vlastnosti Maťoša použité na stavbe Janasovej haciendy využijú aj v prospech občanov mesta!
  Takže občania radujte sa, ich voľbou sa za tie isté peniaze ako doposiaľ – vybuduje min. 2 x toľko!

 95. Guest povedal:

  Takže keď sa vybudovalo pre mesto jedno lajno teraz to budú dve lajná tak?

  • Guest povedal:

   Pre mesto áno, no Janas si možno porieší nejakú chatu, prípadne ďalšiu nemovitosť – u tak “ úspešných “ ľudí je to normálne!

 96. jozo sused povedal:

  pokial
  som videl doma tak marian kazde rano sada do auta v monterkach a udajne zacal malovat byty vratil sa k prvej svojej profesii,udajne si ludia chvalia ,ze ani mu zo stetky moc nekvapka na podlahu.

 97. dedo povedal:

  Pekné vianoce mogoni,dúfam,že po novom roku budete diskutovať bez atakkov a osočovania.

 98. Anonym povedal:

  Je to pravda?

  • Anonym povedal:

   sobčák udáva a práska ako to robil v PB? že kriminalista ha ha sobčák nikdy nebol kriminalista bol radový policajt na skrátenom jaim neverím im ani nos medzi očami je to banda černokňažnícka tu sa robí kolko zlodejstva a sobčák je ticho a poslušne dvíha paprču ako janás hvízda že sa nehanbí

   • Anonym povedal:

    Mikudík ako sobčákov sused,to má asi od neho školu.

   • Anonym povedal:

    Sopčák bol kriminalista a dobrý.
    Hlavne na prevenciu voči fetu.
    Keď začala éra skráteného – už v polícií nepracoval, ale vo Vubke.

    • Anonym povedal:

     Jasné, bol dobrý a preto odišiel. No daj ešte jeden až sa poriadne zasmejeme.

     • Anonym povedal:

      Možno sa videl inde.
      Totiž v polícií je trošíčku činnosť zviazaná iba na pracovné problémy aj v súkromnom živote.
      Asi chcel mať väčší rozlet.
      Osobne sa tiež čudujem, že odišiel – mal tam dobre našliapnuté, určite časom vy skončil aj na nejakom manažérskom poste.
      Síce za menej peňazí, ale s istotou.

      • Jovas povedal:

       O tom silno pochybujem! Policajt je povolanie na celý život, kto odíde po pár rokoch, ten ním nikdy nebol a nechcel byť. Takých omylov je v polícii neúrekom.

    • Anonym povedal:

     Vidíme aký bol dobrý, ukázal to aj na meste. Vôbec mu nevadilo, že sa 40 eurove kompostéry nakúpili za 240 evri.

    • Jovas povedal:

     Keď bol dobrý kriminalista, prečo sa tam ohrial len pár mesiacov a v polícii len pár rokov?

 99. Anonym povedal:

  Tak Sopčák za 700 eury hrubého chodí na týždňovky do Bratislavy? Alebo robí iba sprostredkovateľa pre primátora na vypaľovanie ako v Mogonove koktavý Hamar?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.