Predvolebná schizofrénia

Blížia sa voľby a súdruh primátor sa opäť začal bezbreho chvástať a zároveň vyplakávať. Taká jeho už typická predvolebná schizofrénia. Svoje hrôzostrašné obavy spoločne s chválospevom odprezentoval kde inde ako vo svojej hlasnej trúbe, teda z našich daní platených transparetných PB Novinkách. Primátorské zvratky (nechcem uraziť pojem článok), je v plnej paráde vidieť dole na obrázkoch.

Najskôr k tomu nariekaniu. Na strane s chválospevmi sa nachádza nariekanka s názvom: Očakávam veľmi špinavú predvolebnú kampaň.

Súdruh primátor narieka, že sa chystá špinavá kampaň a on nechápe prečo. Že sa máme pozrieť, ako sa snaží, čo všetko vybavil, postavil a urobil a nejakí konkurenční smradi si dovolia proti nemu kandidovať, hrať predvolebné divadlo a dokonca si možno dovolia jeho veličenstvo Multifunkčného Vajcohlava I. aj kritizovať. Nuž je to naozaj hrozné. Celá nariekanka by sa vlastne dala napísať aj jednou vetou. Ľudia spamätajte sa a voľte ma, ja chcem byť opäť primátorom, lebo ja som najlepší, mne sa tu páči, málo som ešte nachabral a vlastne ja nič iné robiť ani neviem.

Je pravdou, že žijeme v blbej dobe. V dobe kde sa hromada ľudí na niečo hrá, kde si hromada ľudí závidí a nepraje a kde hromada ľudí špekuluje ako nerobiť a zarobiť. Aj pri tomto pochmúrnom konštatovaní som však stále toho názoru, že existuje stále ešte väčšia hromada ľudí, ktorá keď vidí snaživého, poctivého a ústretového človeka, tak pochváli resp. ocení takéhoto človeka, v najhoršom prípade si dovolí nekomentovať. Z tohto pohľadu teda vyznieva nariekanie súdruha primátora ako oprávnené a mali by sme mu pomôcť, zvoliť ho a nechať pilne a poctivo pracovať. Lenže.

V tomto prípade sa jedná o osobu mogoňského primáta. A ten ani v prípade prižmúrenia oboch očí, zavretí úst a zaštupľovania zadku nie je oným poctivým, snaživým a ústretovým človekom. V jeho prípade sa už stovky ľudí presvedčili, že sa jedná o zákerného smrada, ktorý myslí len na seba a svoj prospech a neváha pri dosahovaní svojich cieľov používať hoc aj najšpinavšie spôsoby. Proste trafená hus zagágala. Alebo. Kto akou zbraňou bojuje, takou aj zhynie.

A teraz pár slov k chválospevom s názvom: Považská Bystrica má za sebou obdobie rozvoja, zveľaďovania a napredovania.

V článku je spomenuté naozaj ohromné množstvo kadečoho a ešte väčšie množstvo je tam nasľubované. Simplexný čitateľ má dojem, že žije niekde katarskom emiráte a číta Katar News. Preživší komunistickí redaktori musia blednúť závisťou, aké propagandistické žvásty môžu byť uverejnené v demokratickom svete. Presne podľa hesla, ja som primát a mne patria Novinky. Zverejniť iný názor je bez najmenšej šance a dupel ak by ten názor bol odlišný a niečo kritizoval. Taká novodobá komunistická cenzúra v mogoňskej doline. Čitateľom s iným názorom neostáva nič iné, iba debatovať s ľuďmi a vysvetľovať im realitu katarského mogoňova. Alebo využiť šancu a okomentovať primátorské žvásty na internete. Komentovať všetky žvásty by zabralo strašne veľa riadkov a tak sa pristavím iba pri tých najväčších klamstvách.

Nejedného čitateľa okamžite zaujme fotografia novovybudovanej cesty poza železnicu v blízkosti orlovského mosta. Jedná sa o úsek novoprojektovanej cyklotrasy spájajúcej PB s Pov. Teplou. K danej investícii sa primát vyjadruje slovami verím a časom sa napojíme a celé je to koncipované, že je to zásluhou mesta a hlavne primáta, ktorý sa strašne stará o našich cyklistov. Ani slovko o tom, že ten blb jakživ na bicykli nesedel, neznáša cyklistov a tiež nikde nie je spomenuté, že mesto s týmto projektom nemá prakticky ani prd spoločné a dupel nie osoba primáta. Mnohomiliardový projekt rekonštrukcie železničnej trati na Slovensku je projektovaný a schvaľovaný na štátnej úrovni a mesto tam má funkciu administratívneho poskoka, podobne ako v prípade diaľnice.

Rovnako tak chvástanie sa zrekonštruovanou železničnou stanicou. Železničná spoločnosť investuje a rekonštruuje svoje stanice podľa svojich interných rozhodnutí s prihliadnutím na ekonomický efekt projektu. Železničnej spoločnosti je nejaký mogoňský šašo naozaj u prdele. Prisvojovať si teda rekonštrukciu železničnej stanice ako svoju zásluhu je ďalšie čisté klamstvo primátorského gašpara trasúceho sa o svoje znovuzvolenie.

Ďalšou perlou z úst multifunkčného súdruha je sľubovaná investícia do verejného osvetlenia. Koľko krát túto rekonštrukciu už Vajcohlav sľúbil? Odpoveď: Pred každými voľbami. Výsledok? Vždy hovno resp. stále vidíme hrdzavé iba kandelábre, ktoré už držia len silou vôle.

Pobavil som sa aj nad chválospevom o výmene okien na základných školách a ušetrenými peniazmi za kúrenie. Vraj sa vymenili okná na všetkých školách a škôlkach okrem štyroch, na ktoré získali eurofondy. Aké eurofondy? Koľko? Ani slovko viac. Asi to nebude nejaké terno, inak by sa s tým primát isto pochválil. A k tým oknám. Nuž, všetko (teda cca 20 objektov) sa platilo z našich daní, pritom iné mestá všetky svoje školy a škôlky kompletne (nielen okná) rekonštruovali z eurofondov. Napr. taký Žiar nad Hronom. Hlavne že máme viceprimátorku s dvojtisícovým platom, ktorej hlavná činnosť je získavanie dotácii z eurofondov.

Zaujala tiež veta v článku, mesto funguje dobre a môže si to dovoliť. To dobré fungovanie v praxi znamená, že sme zadĺžený až po uši a zo 139 hodnotených miest podľa inštitútu INEKO sme na 122 mieste…teda 17 najhorší od konca. Takže zase ďalšie primitívne klamstvo.

Naozaj srandovne vyzerá aj chválospev na zrekonštruované schodisko a nové dvojité zábradlie na Rozkvete. Nuž neviem, ale aby sa primátor viac ako 40 tisícového mesta chvástal na pol strany nejakým obyčajným betónovým schodiskom a zábradlím, naviac ešte zrekonštruovaným iba z jednej polovice je fakt sila. Človek si pod rozvojom mesta predstavuje nejakú rozsiahlu výstavbu priemyselného parku, divadla alebo nejakého projektu za milióny a nie obyčajné schodisko, ktorého udržiavanie je predsa predmetom bežnej údržby mesta. Nabudúce by sa zišlo aj uverejniť výmenu točky, záchodu, troch deklov, dvoch kvetináčov a jedného kýbla pre dve upratovačky aby sa ušetrilo.

Nikde v tých chválospevoch nevidím ako mesto predáva hlboko pod cenu budovy (vojenskú správu, polovník……), pozemky, aké je zadĺžené, akú má mizernú úspešnosť v získavaní eurofondov, predražených kompostéroch, pokútnych výberových konaniach, zbytočnom a drahom platení dvoch televízií, všade prítomnej cenzúre, kanalizácii v Moštencoch, na ktorú sa namiesto spackaných eurofonodov poskladáme my všetci z našich daní, chýba tu tiež informácia o počte mladých a šikovných ľudí, ktorí sa z mesta za posledných 8 rokov odsťahovali za lepším životom do iných miest a chýba mi tam aj 8 ročný evergreen o multifunkčnom zlodejstve nášho supermana s návodom pre bežného občana, ako robiť 10 funkcií/zamestnaní naraz a brať zato obrovské prachy.

A takto by sa dalo pokračovať. Naozaj nie je cieľom za každú cenu iba kritizovať, veď predsa nikto nie je dokonalý a kto nič nerobí nič nepokazí. Ale v tomto prípade sa inak nedá. Tie klamstvá o rozvinutom meste a všadeprítomnej spokojnosti sú Vajcohlavom podsúvané stále dookola a absolútne bez hanby. Pritom presvedčiť sa o realite je úplne jednoduché. Stačí sa opýtať Púchovca, Bytčana alebo Ilavana čo hovorí na Považskú Bystricu. Na 99,99% to nebude nič pozitívne a ak mu poviete niečo o budovaní a krásnom meste, tak Vás vysmeje že ste blb a pošle Vás minimálne na očné vyšetrenie. Inými slovami, kto nevidí rozdiel medzi primátorskými žvástami a realitou, musí byť slepý ako zváračov pes.

Kto sa o mesto trošku zaujíma a neberie ho iba ako pracovnú príležitosť alebo nocľaháreň, mal by svoje rozhodovanie komu dá vo voľbách svoj hlas poriadne zvážiť. Je už totiž najvyšší čas dať prednosť mladým nezávislým kandidátom a stranícke sľubotechny poslať naveky do zabudnutia.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

41 odpovedí na Predvolebná schizofrénia

 1. Anonym povedal:

  je to chore Janas podpísal zo SNS koalicnu zmluvu a ak Janas vyhra potom sa Zvak stane viceprimatorom

  • Anonym povedal:

   Janas musel podpísať koaličnú zmluvu – je to príkaz vedenia Smeru.
   No nepodpísal ju so Zvakom, ani s Magechom, ale predsedom OV SNS.
   A tým je nejaký Bubela z Podhradia.
   Takže ak by Bubelu zvolili za poslanca – on by bol viceprimátor a nie Zvak, alebo Magedech.
   Osobne si myslím, že Magdech nemá absolútne žiadnu šancu.
   Zvak je istý – nemá protikandidáta, ale Bubela má.

   • Anonym povedal:

    A keď nezvolia bubelu, viceprimátor je Zvak. Kto je Zvak netreba pripomínať. Tieto koaličné kšefty sú vždy proti občanovi. Je načase voliť NEZÁVISLÉHO KANDIDÁTA!

    • Anonym povedal:

     …a kto je nezavislym kandidatom? Mozete dat meno?

     • Anonym povedal:

      Péli.

      • Anonym povedal:

       PELI – a to sú už ozaj niektorí prežúvavce?
       Čo ten Péli v živote dokázal.
       Však ten nemá asi ani vodičák – tak čo chce riadiť mesto?
       30 ročný chlap, a žije v detskej izbičke – “ mama hotel “ ako 14 ročné decko!
       Čo takýto chce dokázať?
       Ono život je o niečom inom ako sedenie za PC a čumení do virtuálnej reality.
       Tá skutočná je úplne – iná.
       Ja si myslím, že každý človek musí dokázať niečo nižšie – až poto m sa má nárok tlačiť

       • Anonym povedal:

        A čo dokázal Janas? kradnúť, terorizovať, špiniť, ohlupovať, intrigovať……z PB sa stal snanzen, kde si Janas robí čo chce a s tým treba skončiť. Aj Pinokio by bol lepší ako tento skorumpovaný smerák.

        • Anonym povedal:

         Anonym 04.11. o 13:01.
         Samozrejme – každý máme nárok na svoj názor.
         Ja tu žijem 50 rokov a môžem porovnávať vývoj mesta.
         Tiež chodím dosť po Slovensku a teda tiež môžem porovnávať iné mesta s P.B.
         Niektoré sú na to lepšie, iné horšie.
         je to tiež normálne, lebo všade sú iné podmienky.
         Nemyslím si že si Janas robí čo chce.
         To asi mále viete o jeho kompetenciách.
         Nie je pánbožko!
         Samozrejme nie je ideálny – no momentálne z terajších kandidátov – jednoznačne najlepší.
         Ševčík – zakomplexovaná osôbka, ktorá má neustálu potrebu na seba nejakým spôspbom upútať pozornosť.
         Má 57 rokov – keby bol schopný už sa mohlol vypracovať min. generálneho riaditeľa nejakej veľkej firmy.
         To isté Pély.
         Odrastené decko, ktoré cicia rodičov v izbičke ako keby mal 12 rokov.
         Poznám dosť ľudí do 30 rokov, ktorí sú úspešní manažeri, špecialisti a pod.
         Péli iba tárajko, ktorý ani ako poslanec za Rozkvet – nedokáže odpovedať, čo sa tam všetko za posledné 4 roky vybudovalo.
         Je to normálne?
         Aby si poslanec písomnou formou žiadal od mesta – aby mu napísali čo sa v jeho poslaneckom obvode urobilo?
         To by mi bol už ten Moštenecký krabičkár prijateľnejší……
         Ten už niečo pre občanov vybavil a realizoval

         • Anonym povedal:

          Váš názor je fakt super, keď ani Péliho neviete napísať gramaticky správne a také sú aj vaše myšlienky, bohužial. Pre mňa je Janas stelesnením typického smeráckeho aparátčika, ktorý vie iba hrabať pre seba. K tej mladosti, Štúr kodifikoval v 28 rokoch slovenský jazyk, Péli má 30.

          • Anonym povedal:

           Štúr mal 28 rokov a kodifikoval slovenský jazyk.
           Vtedy boli ťažké časy na taakúto prácu – i napriek 28 rokov veku to dokázal.
           Peli má 30 rokov a čo dokázal?
           Poprosím o stručný výpočet jeho hmotných aktivít!

       • Peppergreeni povedal:

        Matoš viceprimator žije u tatka a predáva jeho tatkom namiešané farby PPG z deckej izby, keď tato Matoš zrovna nieje doma. A ak mu jeho drogovo zavisli Matroš brat z Prahy mu nezavadzia v izbičke s jeho ženou vo veku jeho dcéry.

    • Anonym povedal:

     Ked ste to myslel ironicky, tak ste zabudol dat pred a po mene uvodzovky a este aj titul „udajne nezavisly“! Ked ste to myslel vazne, tak neviem kam Vas mam zaradit!
     Podla uvedeneho profilu musi aj slepy predsa prist k poznaniu, ze tento cloviecik ma prinajmenej „10 + x“ koliznych zaujmov. Prave taketo elementy chceme poslat na smetiste bystrickych politickych dejin.

     • dedo povedal:

      Kde sú trolovia konšpirátora celoslovenského významu Smatanu,alebo aj on už je na smetisku dejín?

 2. Anonym povedal:

  Bývalý krabičkár bude viceprimátorom? Nuž ojebávať vedel a vie, dobrá voľba, typická aj pre SNS.
  https://www.mogonov.com/kto-pre-koho-kope/peter-zvak/

 3. Anonym povedal:

  Ja si myslim ,ze najlepsi bude Magdech viceprimator,on tiez kandiduje,ma zásah aj na vysoku politiku v parlamente.

  • Anonym povedal:

   Magdech? to myslíš toho ufajčeného obelixa, ktorý ma na krku aspoň 4 exekúcie? ten bude ozaj najlepší len čo je pravda.

   • Anonym povedal:

    Magdech nemá šancu dostať sa do MZ.
    Viceprimátor bude niekto z najsilnejšieho zloženia, alebo niekto z nezávislých.
    Žasnem nad odvahou Péliho – strápňovať sa.
    Nech dá nejaký odpočet toho čo v živote dokázal.
    napr. ako poslanec na Rozkvete.
    Však ani nevieme, že tu existuje.
    Myslím, keby navrhli nejakého školáčika z 69 triedy ZŠ na miesto neho – výsledok by bol rovnaký.

    • Anonym povedal:

     Ja žasnem ako nepriamo podporujete zlodeja Janasa. Človek ktorý má bez hanby 10 funkcií, bráni vysloviť a odprezentovať svoj názor ako v nejakom stalinizme je podľa vás tá správna alternatíva? Péli je 100x vhodnejší ako Janas.

     • Anonym povedal:

      Decko môže riadiť tak trojkolku nie mesto.
      Riadenie mesta – nie je nejaká virtuálna hra na PC.
      Čo sa týka podpory Janasa.
      Som realista.
      Momentálne sa NIK lepší neprihlásil za kandidáta na primátora ako Janas.
      Keď sa tak stane – budem prvý, ktorý bude toho pre mňa “ lepšieho “ podporovať.
      No momentálne tak nie je a preto je Janas
      jediná vhodná alternatíva.
      Lebo ja potrebujem vidieť nejaké hmotné skutky – nie sľuby od osôb, ktoré doposiaľ NIČ vo svojom osobnom a profesnom živote NEDOKÁZALI.
      Počet funkcií Janasa ma až tak nevzrušuje.
      Šikovnejší ich dokážu robiť VIAC – niektorí ani JEDNU!

      • Anonym povedal:

       Čo dokázal Janas za 8 rokov jeho fungovania v úrade? Poprosím o stručný výpočet jeho skutočných aktivít pre občanov mesta!

       • Anonym povedal:

        Codníky pre ľudí, cesty pre autá, parkovacie miesta, prekrásný priestor za Hypernovou – ktorí obdivujú návštevy mimo P.B.
        Kalvária, opravené KD po dedinách atď.
        To je cca 20 % – nemám chuť nejakého nevzdelanca doškolovať z prestavby mesta!

        • Anonym povedal:

         Tomu vzdelancovi: za 8 rokov sa ideme pýšiť chodníkmi a parkovacími miestami…paráda, to čo je bežná údržba v každom inom mieste my ideme Janasovi robiť piedestál a k tomu priestoru za Hypernovou, to mala byť krásna pešia zóna po vzore Púchova alebo Bytče a čo je tam teraz? hovno, každý piatok ožratá mládež a inak nič…PB nebude mať nikdy poriadne námestie

         • Anonym povedal:

          Klameš!
          K Hypke sme cez prázdniny často chodili s deťmi, večer aj sami.
          Nikdy tam nebol ožratá mládež.
          Že sa tam 2 -3 zsatúlali?ňVšak to boli takýto zúfalci aj v iných častiach mesta.
          takže žiadna ožratá mládež – klameš.
          A porovnávať námestia z Bytče, alebo Púchova s P.B.
          dokáže iba človek, ktorý nemá šajnu ako to tam vyzeralo pred 20-30 rokmi.

          • Anonym povedal:

           tak pár lavičiek, stromkov a pódium je námestie, super a prečo by som neporovnával, veď sme proti nim hanba a nula

        • Anonym povedal:

         Pekne klameš! Celé mesto videlo vizualizácie toho, čo malo byť za hypernovou, nakoniec je tam hovno, otvorená búdka, čo je tak 20% z pôvodného zámeru a narýchlo nasadené stromy bez zmyslu a bez nápadu, hanba, proste ojebali prachy ako vždy. Čo iné však čakať od Janása, zlodej bol, zlodej bude a navyše klamár a hnusne sebecky vypočítavý človek. Načo sa takí ľudia vôbec rodia, sú zbytočnými tvormi…

         • Anonym povedal:

          Presne tak, namiesto skutocneho namestia mame nesurodu plochu kde nie je nic zmysluplne a ako bonus neupravena a casto pachnuca domanizanka. Proti navrhu co som videla kedysi na meste je toto fakticky jedna velka ostuda.

      • Anonym povedal:

       To je co za sikovnost brat prachy za 10 funkcii a nerobit poriadne ani jednu? to je ako branit zlodeja aby ukradol poriadne ked sa da inak nebude sikovnejsi. To je ta spolocnost riadne pokrivena ked sa taketo spinavosti a kradnutie verejnych zdrojov povazuje za sikovnost och.

       • Anonym povedal:

        04:11. o 21:27.
        Nehanbíš sa vypisovať klamstvá – verejné overiteľné?
        Teraz nie je doba solidarity a nik ti nedá peniaze Zadarmo?
        Asi na ne ešte nerobíš – tak to nevieš?
        Virtualita na PC je iná – ako realita skutočná!
        Asi to nechápeš junáčik – je to asi moc zložité na teba a tebe podobných !

 4. Anonym povedal:

  Ševčík už má vybratého viceprimátora,Kapca

 5. Anonym povedal:

  Dnes bol celkom pekný deň ktorý sme ako rodina príjemne strávili na chate v Papradne.
  Večer nás ale čakalo prekvapenie – ušpinená schránka.
  Myslím tým ušpinená tým sajrajtom čo tam niekto hodil – akože nejaké Stacho – Združenie podnikateľov P.B.
  No nedarí sa mu s Janasom vyjednať odpredaj pozemkov „skoro zadarmo“ – a ich odblokovanie na katastri – v Orlovom a ani vstup do MHD, tak to skúša takto.
  Možno mladý, neskúsený a naivný primátor by mu išiel na ruku……..

  • Anonym povedal:

   A pritom ten istý Stacho platil Janasovi celú kampaň v roku 2010 a pre ten istý účel ako píšeš, akurát ho potom Karolko osral a nedal mu nič čo mu nasľuboval, tak preto je Stacho nasratý, že ho Janas proste oj……l ako taký typický smerák

   • Anonym povedal:

    Pokiaľ niekto dokáže oj..ť Stacha – tak si takú osobui začnem veľmi vážiť.
    Lebo Stacho okradol občanov mesta, zamestnancov Zdroja, štát – a nik naň nemal.
    Pokiaľ ho konkrétne Janas oje…l – isto ho budem voliť.
    Dokázal to – čo sa iným roky nedarí…………

    • Anonym povedal:

     super, nechať si zaplatiť kampaň a potom naňho špiniť, to je naozaj vzorný človek hodný uznania!!!!!!!!!!

     • Anonym povedal:

      Stacho pri platení kampane čičíkal rečičkami, že treba mladú krv na zmenu a podobne drísty.
      Pri takomto jednaní by každý gramotný využil
      “ podávanú ruku. “
      No lenže keď Janas ozaj vyhral, už sa zrazu rečičky zmenili.
      Už to nebola potrebná zmena mladého pre mesto a pod.
      Už bola – téma odpredaj “ zadarmo zbytku mestského majetku“ , dosádzanie jeho ľudí na rôzne mestské funkcie a pod.
      No a vtedy Janas – ukázal, že sa nedal kúpiť, všetky tieto požiadavky zhodil zo stola.
      Odvtedy je pre Stacha najväčší nepriateľ !
      Pochopil priateľu ?

      • Anonym povedal:

       Tak nikto nikoho nečičíkal rečičkami. V prvom rade Janas chodil za Stachom na Tatranskú ako na klavír a sám mu nasľuboval čo všetko Stachovi zariadi a predá. Stacho nedá ani cent zadarmo a preto Janasovi sponzoroval celú kampaň v roku 2010. Nuž a potom sa prejavila pravá Janasova tvár, teda tvár vypočítavého zlodeja a povedal si, že už z pozície primátora môže Stacha ignorovať. A tam započal celý spor Janasa a Stacha. Napísať, že Janas sa nedá kúpiť je totálna chobotina. Janas zapredá aj vlastnú mater ak z toho niečo kápne.

    • Peppergreeni povedal:

     Janasova mamka kradla ako riaditeľka *addidasky pre Karolka* na gymply. Tatko nazvaný- *pajzak* za úplatu ukradol na objednávku zo strojárni hocičo. Janas je riaditeľ a Matos a mladý Matušik robia kšefty ako nárazník pre kriminálku a Zvak je PR agentúra na svadbách ak hosťom nezožerie všetko jedlo tak stíha aj ŠTB-akovat sem tam ŠTB- zvakovať. Keď je niekde a tam sú chlebíky tak ako prasa pri válove žerie a vyhovára sa potom na štítnu žľazu.

     • Anonym povedal:

      To musel písať ozaj génius.
      Ešte si mal dopísať, že Janas keď bol decko -. trhal muchám nožičky a opozičný obraz naň je jak vymaľovaný.
      Keď chýbajú vecné argumenty, tak je dobré napísať hocijakú debilinu – svedčiacu o
      mentálnej úrovni pisateľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.