Variaca sa žaba alebo ťavojazdci v krajine zázrakov

Poznáte ten vtip o žabe? Žaba zablúdila a keď išla noc potrebovala sa niekam uložiť na nočný spánok. Nič lepšie nenašla ako policajnú čiapku. Ráno príde policajt do roboty, dá čiapku dole, kolegovia zíraju a keď tu jeden z nich povie, to čo máš? Žaba v snahe zachrániť sa, nelení a povie, no ja neviem, to mi tu taký …t do rána narástol……Ale teraz o vážnej žabe. Keď hodíte žabu do vriacej vody, zvyčajne stihne vyskočiť. Keď ale vodu zohrievate pomaly, žaba sa určite uvarí.

Neprejde dňa, aby sme nečítali o kadejakej moslimskej hrozbe, či už v podobe sexuchtivých mladíkovvraždiacich indivudií alebo kúpacom pyžame zvanom burkiny. Hojnosťou zhýčkaní európania (hlavne tí západní) začínajú na vlastnej koži pociťovať výdobytky preferovaného multikulturalizmu. Chudobnejší východ je zatiaľ v relatívnej pohobe, otázkou je na ako dlho. O skutočnosti, že arabská kultúra je na hony vzdialená tej našej vie každý, kto mal s arabmi tú česť, napr. ako študent na vysokej škole. Kto nie, nech sa ide pozrieť do večerných Piešťan. Výskyt arabských turistov je naozaj výrazný, zrejme sa zaľúbili a rozhodli sa podmaniť si krásy nového podtatranského kalifátu.

O Arabmi preplnených Piešťanoch sa toho popísalo hodne, poväčšine v menej pozitívnom svetle – Tu, Tu a tiež Tu. Veľa cestujem a keďže som mal nedávno večer čas, rozhodol som sa naše najznámejšie kúpelné mesto navštíviť. Musím skonštatovať, že Aladinovi potomkovia pôsobili spokojne a užívali si pohostinnosti našej postsocialistickej vlasti. Neznalej slovači naviac poskytujú aj možnosti niečo sa o ich kultúre priučiť. Postrehol som napríklad, že muži a ženy konzumujú jedlo oddelene alebo som sa celkom rýchlo naučil rozlišovať medzi burkou, nikábom a hidžábom. Na prvý pohľad je ich dress code z nášho pohľadu trocha mimo, keď ale zoberiem do úvahy oblečenie a vizáž niektorých našincov, až taký hardcore to u tých arabov nie je. Kto kde sedí, kto sa s kým baví alebo kto čo nosí je mi tak celkom u prdele. Vadilo mi však niečo iné. A to schopnosť, ako si títo niekdajší ťavojazdci dokážu rýchlo prispôsobiť miesto kde pobývajú k obrazu svojmu. Konkrétne mám na mysli výraznú hlučnosť, kedy jeden Aladin v pohode vyhukuje na druhého 20 metrov vzdialeného Aladina a to kľudne aj 10 minút. Ešte väčší hukot robia decká, ktoré naviac lietajú na všetkom čo má aspoň dve kolesá. Ani s odhodením odpadkov do smetných košov si moc starostí nerobia. Celkove som nadobudol dojem, že fungujú ako by boli doma.20160907_215837

Poviem to narovinu, viem si predstaviť aj príjemnejšie prostredie na večerné prechádzky, ale tak s prižmúrením jedného oka si človek zvykne a má v paži. Napriek mediálnej masáži, sa stále snažím na týchto Aladinov pozerať ako na turistov a nie nevychovanú bandu podmaňujúcu si našu krajinu a ohrozujúcu našu existenciu. Osobne si totiž myslím, že my k svojej vlastnej deštrukcii žiadnych Aladinov nepotrebujeme. My sa v pohode zničíme aj sami a tieto ťavové légie už len dorazia to, čo nájdu pripravené na porážku pekne prichystané na stole.

schranka01

Akosi sme si už zvykli, že sa delíme na rovných a rovnejších. Taktiež sme si zvykli, že politik je vo funkcii preto, aby nakradol sebe a svojmu chlebodárcovi a nie aby pomohol občanovi. Na titulke novín je prednejší zlodej alebo nastajlovaná ku…va, pred prezentovaním úspechov vedcov, študentov či športovcov. Politici namiesto vážnych problémov v školstve či zdravotníctve riešia kraviny, ako nedávno zaslúžilá pani Matka Nicholsonová. A čo robí bežný plebs? Nejaké percento sa snaží makať a vidieť svet optimisticky, značná časť sa snaží napodobniť našich politikov, väčšina z nás je ale otrávená každodenným životom a je rada, že pri večernej telke vydoja aspoň jedno zaslúžené akciové pivo. Poslednú skupinu tvoria tzv. MP (mám v pí…i), ktorí neriešia nikoho a nič, šak nejako bolo a nejako bude, hlavne že ja sa mám dobre a na ostatných sere pes. A práve táto skupina je z pohľadu našej budúcnosti najnebezpečnejšia. Jednak sa rozrastá raketovým tempom a jednak výrazne znechucujú ostatnú zatiaľ ešte väčšinu. Jedná sa o tzv. nesamostatné bytosti, výrazné závislé na osobnostiach – svojich vzoroch. O jednom takom zjave popíšem v nasledovných riadkoch.

Pred časom som bol na víkend okoštovať aj naše vodné plochy. Vybral som si Nitrianske Rudno. Po dlhých rokoch som sem zavítal a bol som vcelku príjemne prekvapený. Oplotený a udržiavaný areál, na naše pomery obstojne fungujúce služby a s prižmúrením jedného oka aj kúpania vhodná voda. Dalo by sa povedať, že aj prítomní ľudia boli celkom OK. Teda až na pár výnimiek.

Najvýraznejšiu výnimku tvorilo zoskupenie troch individuí, v zloženi dvaja jedinci mužského pohlavia a jeden jedinec pohlavia ženského. Prečo nenapíšem jedna žena a dvaja chlapi? Lebo som si nebol istý, čo dúhový pride spomínajúci jedinci vlastne sú. To že bolo dotetovaní, na hlave mali dredy a piercing povešaný kade tade mi až tak nevadilo, horšie bolo ich správanie a najmä ich oblečenie. Ženský jedinec sa ešte snažil byť žena, tí mužskí a najmä jeden z nich už vyzerali ako hermafrodit. Táto kreautúra mala na sebe klasické chlapské kúpacie šortky a na nich ružové tanga a ako doplnok ružovú podprsenku. Komentáre miestnych chasňov stáli zato a bol len zázrak, že dredový gašpari nedostali poriadnu nakladačku.

Týmto kreatúram sa zažiadalo vodného bicykla. Úkon vypísania lístka, zaplatenia a prebratia kľúčika trval týmto gašparom asi 10 min, bežným občanom cca 2-3 min. Dôvody zdržania boli napr. dohadovanie sa kto čo vypíše, súčasné objednávanie a pitie chlastu a napríklad aj zisťovanie nielen vtedajšieho dňa, ale dokonca aj mesiaca. Trpezlivosť obsluhujúcej pani som naozaj obdivoval. Kým sa odplazili k bicyklu, stihli ešte 10 min posedieť pri stole, kde chlastali a svojimi rečníckymi splaškami ohurovali celé okolie. Svoje schopnosti samozrejme predvádzali aj na samotnom bicykli. Vrchol ich programu prišiel pri vrátení bicykla, kedy zo zaplatenej hodiny bolo hodín päť. Nasledovalo dohadovanie plné vulgarizmov a duchaplností prefetovaného mozgu, ktoré neviem ako skončilo, keďže ja som prišiel odpočívať a nie si znechutiť deň počúvaním takýchto vypatlaných kreténov.

Čo je na tomto príbehu najhoršie je skutočnosť, že výskyt takýchto vypatlaných MP-čkarov je čím ďalej častejší. Okrem toho, že ničia sami seba, znechucujú a svojim spôsobom negatívne formujú aj svoje okolie, ktoré je čím ďalej agresívnejšie alebo naopak nič nerieši, lebo preferujú kľud pred konfliktom. Výsledok vidíme okolo seba.

Ešte stále sú ťavojazdci najväčšia európska hrozba? Ja si to nemyslím, v prvom rade by sme mali začať od seba, používať sedliacky rozum a keď to bude treba, nebáť sa otvoriť si hubu. Kým budeme krajina, kde najvyššiu prioritu má honba za prachmi, budú si ťavojazdci držiaci sa striktne svojich tradícii nažívať ako prasce v žite.

Tento obsah bol zaradený v Články. Zálohujte si trvalý odkaz.

11 odpovedí na Variaca sa žaba alebo ťavojazdci v krajine zázrakov

 1. Anonym povedal:

  Ked titulujete, v Piestanoch a inde na SK hostujucich arabov (moslemov) ako Aladinov, ktorych
  „(citujem)………hlučnosť, kedy jeden Aladin v pohode vyhukuje na druhého 20 metrov vzdialeného Aladina a to kľudne aj 10 minút. Ešte väčší hukot robia decká, ktoré naviac lietajú na všetkom čo má aspoň dve kolesá. Ani s odhodením odpadkov do smetných košov si moc starostí nerobia. Celkove som nadobudol dojem, že fungujú ako by boli doma……(koniec citatu)”,
  tak musim dodat, ze pre takto opisane spravanie sa na verejnosti, ste urcite mohol najst aj nespocetne vela prikladov medzi prislusnikmi nasho naroda slovenskeho! Iste je, ze zatial na povysenecke, dehonestujuce a xenofombne osocovanie a „Aladinovske titulovanie“ nemame najmensi narok! Vzdy je dobre, najprv pozametat pred vlastnymi dverami!!! Tiez si treba uvedomit, ze my sme hostitelia a oni su nasimi hostami, od ktorych pritomnosti je „hospodarsky uspech PK“ aspon ciastocne zavisli. V mnohych svetovych koncinach, sa hpospodarski cinitelia tesia, ked pridu turisti a tazko vzdychaju, ked tito z akychkolvek dovodov ostanu doma. Tymto som chcel nepriamo povedat, ze ked chceme aby sa tie olejove dolariky (euraciky) vratili k nam naspät, musime sa patricne spravat a zit akusi „kulturu uvitania“, pre ktoru je vypisovanie hluposti absolutnne kontraproduktivne!

  • Anonym povedal:

   Zjavne si nepochopil/a/, že tí „hostia“ sem neprišli ako hostia, oni sem prišli ako kolonizátori, obsadiť územie a podriadiť si ho, spolu s obyvateľmi. Treba si prečítať aj niečo iné ako SMEtisko a denník N.
   O takýchto „hostí“ nemám záujem.

   Odporúčané čítanie. To aby si vedel/a/, čo si o nás tí tvoji „hostia“ v skutočnosti myslia a aké majú úmysly.
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/12/13/evropskou-unii-vedou-lide-s-mentalitou-otroku/

   • Anonym povedal:

    Ked jeden z nas dvoch ma problemy s nepochopenim, alebo este lepsie interpretaciou citaneho textu, tak si to urcite Ty. Ja som san a zaklade h.u. pisaneho textu len pozastavil nad pausalnym, jednu celu etnicku skupinu pausalne dehonestujucim a urazajucim postojom.
    Nezavisle od skutocnosti, ze udaje o afganskom (???) kriminalnikovi z Freiburgu boli medzicasom preverene a podstatne zmenene (je kazdopadne o moc starsi a odkial opravdu pochadza je tiez otazne – prisiel do Nemecka cez Grecko, kde bol za pokus o nasilnictvo odsudeny na 10 rokov a po 1,5 roku ho z neznamych pricin bratia Greci prepustili), pokladam snahu na zaklade takehoto incidentu odsudit pausalne vsetkych arabov (alebo aj ktorukolvek inu etnicku skupinu) za nedostojny vyplod choreho myslenia. Snad to odpoveda Tvojej dusevnej a intelektualnej urovni, ja opravdu posudzujem ludi podla toho, ako sa ku mne v priamom kontakte spravaju. Mozem povedat, ze som v zivote spoznal mnoho slusnych arbov/moslimov, a samozrejme tiez mnohych sprostakov. Podobne skusenosti som mal s Madarmi, Nemcami…..atd., a samozrejme ze tiez so Slovakmi. Ty ocovidne patris medzi Slovakmi do tej druhej skupiny!

    • dedo povedal:

     Nesúhlasím,nám emigrantov netreba,máme dosť cigánov,ich musíme trpieť a živiť.Ak chceš pozri osady,kde na úkor nás a za naše peniaze postavené domy zruinovaly.

     • Anonym povedal:

      Dedko, keby si jedenkrat vedel pochopit celkove suvislosti uz napisanych textov, tak by si nekomentoval stale povedla temy. Povodny clanok sa prednostne zaobera pritomnostou Arabov v Piestanoch a moj k tomu textu prisluchajuci komentar sa zaobera “vhodnostou” dehonestujuceho a urazliveho “Aladinovania”! Viem si predstavit, ze nejedno slovenske pracovne miesto v Piestanoch, je priamo zavisle od pritomnosti tychto znevazovanych Arabov a som si isty, ze vedenie kupelov by nemalo radost z toho, keby ti tak potrebni hostia, vedeli obsahu tejto, inteligentneho cloveka nedostojnej, diskuzie rozumiet. Aspon od Teba, ako tak “vyznamneho a vazeneho verejneho cinitela”, by som ocakaval diferencovany a rozumny postoj. Pripustam, ze za Romov by v Piestanoch tych Arabov neradi vymenili.

      • Anonym povedal:

       ty chytrak a bol si vobec niekedy v tych piestanoch ked tu takto mudrujes? jedna vec su peniaze ale druha vec je fakt ze vacsinu bordelu tam robia prave tito opaleni jazdci na taviach. A vies co som tam pocul ja? ze ani ti arabi uz nie su co byvali a ze v poslednej dobe tam chodi citujem predavacku chudobna spodina, ktora svojim spravanim otravuje ostatnych navstevnikov kupelov a preto mnohi zvazuju opatovnu navstevu. Vies trocha objektivnosti a zohladnenia faktov by ti nezaskodilo.

  • Anonym povedal:

   Toto je také typické výtačské a pravdoláskarské…stále byť korektný, stále sa za niečo ospravedlňovať a stále niesť akýsi pocit viny. Vôbec to lízač bruselských prdelí nepochopil. Tak poprvé. Ak by sa po svojom správali naši ludia kdesi v arábii, skončili by v base a to v lepšom prípade. Po druhé, z kresťanov si môže robiť prdel ktokoľvek a tiež vypisovať kadejaké uražlivé články a všetko je v pohode. A po tretie. V článku nie je nikde napísané, že netreba spraviť poriadok aj u nás. Cieľom článku a to si ty blb strčený v bruselskom vítačskom zadku až po päty nepochopil, že tolerovaním takéhoto správania od akýchkoľvek cudzincov a zároveň ničenia samých seba korupciou, kradnutím, zanedbanou výchovou mladých, fetovaním vo veľkom a dehonestovania našich tradícii, nerešpektovaním a potláčaním všetkého národného pod. nepotrebujeme žiadnych aladinov, ale zničíme sa sami. A k tým Aladinom. Neprejde dňa, aby sa neobjavila správa, tam vybuchlo hento, tam sa strielalo takto, tam sa rezali hlavy, tam boli nepokoje, tam sa niečo pripravovalo, tam sa zneužíva soc. systém a pod a hádajte kto sa najčastejšie spomína? Pomenovanie Aladin je ešte veľmi veľmi slušné a podľa mňa nikoho neuráža, ak tak iba korektného zakomplexovaného bruselského blba, ktorý za kus žvanca alebo falošnej pochvaly zapredá aj vlastnú mater. Za mňa ja tu nechcem tiež žiadnych Aladinov, ale slušných hostí, ktorí budú rešpektovať naše tradície a pravidlá a po návšteve sa vrátia späť do svojej krajiny. Nič menej nič viac.

 2. Anonym povedal:

  ty si ináč na hlavu…asi z Bruselu

 3. Ľudovít H. povedal:

  S považskou to ako súvisí ?
  Radšej čestný moslim ako falošný kresťan :-), i keď v tom asi veľký rozdiel nie je. Biblia aj Korán ma podobné základy, len sa tieto dosť podobné náboženstvá nachádzajú v iných vývojových fázach. To je celé…

  Problém tu máme dosť aj bez tých náboženských. Treba tie riešiť.

  • Anonym povedal:

   Ked pisete – „Radšej čestný moslim ako falošný kresťan :-), i keď v tom asi veľký rozdiel nie je.“ – tak tejto absurdnej a kazdeho moslema urazajucej logike nerozumiem. Cestny moslem, je prinajmenej takym cestnym clovekom ako cestny krestan!!! Naproti tomu je falosny krestan len taky isty vydriduch, ako falosny moslem!!!

   • Anonym povedal:

    Očúvaj, choď si tých moslemov obhajovať priamo k nim, nás nezaujímajú, máme svoj názor a tak ho rešpektuj a nepoučuj nás. Ak sa im u nás nepáči nech sem nechodia, je to naša krajina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.