Ing. Ján Kunovský

alt

Bydlisko:   Milochov 171, Považská Bystrica
Vek:   44 rokov
Funkcia:   nezávislý kandidát za poslanca
Povolaním:   súkromný podnikateľ

Zásluhy:  

Pre:

Proti:


Údajné prezývky: -.

Údajné vlastnosti: -.

 

Odpovede kandidáta na naše otázky

1. Narodil som sa v Považskej Bystrici a od roku 2008 bývame v Milochove, kde sme si prerobili rodičovský dom po manželkiných rodičoch. O kandidovaní som začal uvažovať až začiatkom roku 2010, keď som sa náhodou zapojil do bežného života „Milochovcov“. Po stretnutí 15.1.2010 v Kultúrnom dome, kde sa rozoberala aj budúcnosť futbalového ihriska, som si uvedomil, že by bolo dobré urobiť niečo na jeho záchranu. Založili sme (obnovili) TJ Slovan Milochov a začal som pracovať na oživení športových aktivít v obci. Približne začiatkom apríla ma oslovilo pár občanov obce, či by som nešiel kandidovať za poslanca za Milochov. Po rozhovore s rodinou som súhlasil. Po zverejnení volebných obvodov som si vedomý, že Milochov je veľmi malá obec, aby som získal dostatok hlasov, ale budem sa snažiť zviditeľniť, aby som našiel podporu aj v ostatných častiach.

2. Kto som? Myslím si, že obyčajný človek, ktorý sa snaží byť dobrý syn, manžel, otec, súrodenec a priateľ. Deti študujú v Bratislave a ja s manželkou a našim psom trávime voľný čas prácami v záhrade a okolo domu. Je to perfektný relax, ktorý odporúčam všetkým.
Nie som verejne známa osoba, ale pozná ma isto veľa ľudí, lebo som pôsobil 13 rokov na SOU stavebnom v Považskej Bystrici a za ten čas som prišiel do kontaktu s množstvom mladých ľudí. Do dnešného dňa ma zdraví veľa známych – neznámych, ktorých som zaúčal do tajov výpočtovej techniky v rámci rekvalifikačných kurzov. Som rád, že jedným z mojich „konkurentov“ je aj môj bývalý žiak Martin Smatana.
V roku 2004 som odišiel zo stavebného učilišťa, začal som podnikať a to pretrváva až doteraz.
Kedysi som aktívne športoval. Mladých v Miĺochove som pritiahol k stolnému tenisu a hráme 6. Rekont ligu. Výsledky sú ako na začiatku, ale dúfam, že sa to postupne bude zlepšovať. Od 13-tich rokov sa venujem rybolovu. Keď mi teraz zostane čas, rád zrelaxujem aj na rybách.
V prípade, že budú ďalšie otázky rád zodpoviem.

3. Na túto otázku by mali povinne zodpovedať kandidáti na primátora, ktorí by mali oboznámiť so svojimi plánmi a prípadnými riešeniami. Ja napíšem pár súkromných názorov.
To, že je mesto v problémoch je známa vec. Korupcia je problém, ktorý bude veľmi ťažko odstrániť. Ako riešenie navrhujem zverejňovanie všetkých prijímaných a prijatých zmlúv, zabezpečiť transparentné verejné obstarávania, zamestnávať odborníkov a nie politikov. Tento problém je v kompetencii primátora.
Čo sa týka nezáujmu o občanov je to spôsobené, že sa prehliadajú ich základné potreby. Z posledných dní spomeniem situáciu na železničnej stanici, dlhodobý problém veľkokapacitné kontajnery – vznik čiernych skládok. v tomto bode môžu zohrať svoju úlohu výbory mestských častí, ktoré by mali byť predĺženou rukou poslancov.
Ďalšia vec, ktorá trápi občanov prímestských častí je rozloženie volebných obvodov. Malé obce sú diskriminované počtom obyvateľov a môže sa stať, že všetci poslanci zo 7 obvodu budú z najväčšej obce. Nechápem, ako mohlo zastupiteľstvo prijať takéto rozdelenie. Prečo by každá mestská časť nemohla mať svojho poslanca? Ľudia, ktorí bývajú v mestských častiach poznajú najlepšie ich problémy.
Čo sa týka športu, tak si myslím, že treba skĺbiť spoluprácu mesta s podnikateľmi. Je potrebné, aby o športe rozhodovali ľudia, ktorí majú vzťah k športu, a nie politicky nominovaní jednotlivci. Doprial by som mladšej generácii, aby chodili na futbal na 1. ligu, ako sme my chodili v 1989, aby zažili eufóriu z úspechov hádzanárov spred niekoľkých rokov. To sú okamžiky, na ktoré sa spomína do konca života.
Získavanie prostriedkov z EU fondov je najjednoduchší spôsob ako získať financie na rozvoj mesta. Je potrebné k tomu, aby niekto tomu rozumel a nemuselo sa platiť za vypracovávanie projektov súkromným firmám. Keď som pracoval na SOU stavebnom, tak som sa podieľal na vypracovaní niekoľkých projektov a viem čo to obnáša – chuť pracovať, otravovať zodpovedných ľudí a venovať tomu veľa času.

4. Mestská polícia je v každom meste a preto si myslím, že jej funkcia v meste je dôležitá. Samozrejme, že jej činnosť by mala byť viac zameraná na ochranu majetku bežných občanov ako dávanie papúč. Na druhej strane papuča je lepšia, ako by nám mali auto odtiahnuť niekde na okraj mesta.
Stretnúť opitú mládež v piatok večer nie je vôbec ťažké. Tu v takýchto prípadoch by mala mať svoje miesto mestská polícia. Výtržnosti, vandalizmus robia hlavne osoby pod vplyvom alkoholu.

5. Môj názor aj po osobnej skúsenosti (krádež kolies z nášho osobného automobilu na Rozkvete, kde sme pred tým bývali) je, že treba investovať do kamerového systému. Myslím si, že investícia sa mestu vráti v podobe odhaľovania vandalizmu a prípadného vymáhania vzniknutých škôd. Kamerový systém musí byť kvalitný, aby dokázali identifikovať vandalov aj v noci. Nie som právnik, ale je potrebné zaviesť tresty aj pre mladistvých – netreba ich zatvárať, stačí keď budú prinútení opraviť poškodený majetok, prípadne odpracovať bezplatne niekoľko hodín na verejnoprospešných prácach.

6. To čo pre všetkých ostatných ľudí – je to prostriedok ako si zabezpečiť základné veci na prežitie.

7. Či som bohatý? Isto áno – mám rodinu, máme kde bývať, zatiaľ sme zdraví. Ak otázka smeruje na financie, tak zatiaľ máme toľko, čo potrebujeme.

8. Ťažko sa sám seba charakterizuje, lebo hneď to niekto napadne, že to nie je pravda.
Myslím si, že som zodpovedný a snažím sa pomôcť každému, kto ma požiada o pomoc. Niekedy je to na úkor môjho voľného času. Dokázal som oživiť športové aktivity v Milochove. Pomáham obyčajným ľuďom pri riešení mne bežných problémov.
Snažím sa byť čestný, aby som sa nemusel hanbiť chodiť po meste a schovávať sa pred pohľadmi bežných ľudí. Len tak na okraj – som odborne spôsobilá osoba pre verejné obstarávanie. V apríli 2010 som robil verejné obstarávanie pre mesto na Sadovnícke úpravy pri kostole. Ako odborne spôsobilá osoba som zrušil súťaž. Myslím si, že veľa súťaži nebolo zrušených.
Záverom by som chcel odkázať všetkým občanom – voličom, že v prípade, ak ma zvolia budem poslancom všetkých občanov a nebudem mať problém podporiť dobrú vec hociktorého politického zoskupenia. Nemám strach nastaviť chrbát pre dobrú vec. Nebojím sa pomenovať problém, aj keď sa to niektorým ľuďom nepáči. Podarilo sa nám v Milochove aspoň čiastočne pribrzdiť aktivity Centra mladých olympionikov. Takýchto problémov je vo všetkých častiach Považskej Bystrice strašne veľa. Niektoré sú spájané s politickými stranami, a preto by bolo vhodné, aby zastupiteľstvo nebolo jednofarebné ako v predchádzajúcich volebných obdobiach. Apelujem na občanov aby išli voliť – rozhodujú o mestskom zastupiteľstve na ďalšie roky a súčasne aj na voličov, aby dobre zvážili komu odovzdajú svoj hlas.

9. Priznám sa, že táto otázka je asi najťažšia na odpoveď. Dostal som ponuku aby som podporil niekoľkých kandidátov na primátora. Slušne som to odmietol, lebo chcem byť nezávislý kandidát. Preto pokiaľ môžem, tak by som na túto otázku neodpovedal.

 

 

Reklamná kampaň

alt

Tento obsah bol zaradený v Poslanec 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

56 odpovedí na Ing. Ján Kunovský

 1. vito povedal:

  Aktualizácia
  Doplnený reklamný plagátik.

 2. Guest povedal:

  … poznam ho osobne , solidny clovek = dobry kandidat …

  • Guest povedal:

   Poznám ho ešte keď robil na stavebnom učilišti a bol celkom v pohode. Robil projekty s Nemcami, bol s nami aj v Nemecku ako vedúci. Keby som mohol, isto by som mu dal hlas

 3. Guest povedal:

  a my sme mu hlasy dali a sme radi, že vyhral !!!!!!!! a že Milochovci majú normálneho poslanca !!!!
  Držíme mu palce – Občania Milochova .

  • Guest povedal:

   Ďakujem za podporu a budem sa snažiť, byť čo najlepším poslancom a rozhýbať všedný život v obci. V nedeľu 5.12. ideme organizovať v Milochove Mikulášsky punč. Dúfam, že bude odozva zo strany občanov.
   Ján Kunovský

 4. Guest povedal:

  Ing. Kunovský
  akosi skoro ste zabudli aj na ostatné časti Považskej Bystrice, za ktoré ste boli zvolený, veď neexistuje len Milochov? alebo pre Vás asi áno

 5. Guest povedal:

  Ste na omyle, dohodli sme sa na stretnutí s ostatnými zvolenými poslancami – p. Panák, p. Fusko, p. Sovík. Na tomto stretnutí rozoberieme možnú spoluprácu medzi jednotlivými mestskými časťami. Mám v pláne jednu akciu, ktorú som chcel realizovať ešte do Vianoc, ale pre krátkosť času to bude až na fašiangy. Budete všetci informovaní. Ja som povedal, že budem poslancom všetkých občanov PB – nielen mestských častí. Mikulášsky punč chcem urobiť ako poďakovanie za 247 hlasov, ktoré som dostal v Milochove. Sú vítaní všetci ľudia, ktorým sa chce prísť v nedeľu poobede do Milochova.
  Čakám na ďalšie reakcie a nemám problém reagovať.
  Vy sa pýtate – ja odpovedám.
  Ján Kunovský

 6. Guest povedal:

  KBK
  Dúfam pán Kunovský že spravíte aspoň polovicu toho,čo dokázala spraviť pre Milochovcov p. Fortuníková.Aj kedˇ,kvôli niektorým nevdˇačným občanom,by som pre Milochovcov nepreložila už ani steblom trávy.Berú energiu.Sport nieje všetko.Dôležité je obklopiť sa ľudmi,ktorí Vás v priebehu najbližších 4 rokoch nezavedú.Robiť niečo pre Milochovcov je aj tak samovražda.

 7. Guest povedal:

  Budem sa snažiť aby som urobil aspoň polovicu. Možno mám trochu výhodu, že nie som z Milochova. Že šport nie je všetko viem aj ja, ale niekde treba začať. Čo sa týka obklopenia sa s ľuďmi, tak VMČ si volilo cca 60 občanov, ktorí boli na verejnej schôdzi 5.12. Dúfam, že sa výbor schváli na zastupiteľstve. Neviem aký bol spôsob menovania predchádzajúcich VMČ, ale takto sa mi to zdalo najlepšie. Podobný spôsob by som chcel zrealizovať aj v Orlovom, kde sa v najbližších dňoch uskutoční verejná schôdza.
  Čo sa týka samovraždy, tak na niečo človek musí zomrieť, ale ja z Milochovcov mám celkom dobrý pocit. Okrem toho som zvolený za ďalších 7 obcí, a preto tie 4 roky nebudú len o Milochove.
  Ján Kunovský

  • Anonym povedal:

   Váž. pán poslanec,
   samovražda je to ako sa šafári s peniazmi v Milochove. Len zčasti a na základe výčitiek na Vašu osobu na tomto fóre, teda až po 5-tich rokoch ste aj to len zčasti zverejnili informácie, o ktorých by mal každý občan tejto mestskej časti vedieť. Dávame preto všetkých občanom do pozornosti, najmä zápisnicu zo dňa 18.10.2012, ktorá bola mimochodom na stránke mesta zverejnená až 19.04.2016 v ktorej sú uvedené informácie o rozpočte na potrebné opravy, úpravy, čistenia a iné „zveľadenie“ pre mestskú časť Dolný a Horný Milochov v celkovej sume 30000 eur. A čo všetko je, resp. bolo ztoho zrealizované? Na prvý pohľad takmer nič, ako napr. nadstavba domu smútku v Dolnom Milochove – 5000 eur (nezrealizované vôbec), oprava schodov od žel. stanice – 2500 eur (zreparovaných cca 10 až 12 schodíkov, za takú sumu ???), úprava brán a oplotenia na cintoríne – 2500 eur (nezrealizované vôbec), čistenie potrubia pod žel. stanicou -2000 eur (nezrealizované, akého potrubia a za takú cenu ?), úprava námestia v Milochove – 1500 eur (žiadne betóny, taká suma za 2 alebo 3 kontajnery na separovanie ??) a najlepšie nakoniec, pre prípad akútnych potrieb obce – 1000 eur (zrejme odmeny členom VMČ Milochov za „efektívne hospodárenie“ a dôsledné plnenie sľubov). Teraz sa zrejme začína objasňovať to, prečo sa nezverejňujú zápisnice zo zasadnutí VMČ Milochov na internete. A čo tak o zasadnutiach verejne inormovať, či už na stránke mesta alebo vyhlásením v miestnom rozhlase, tak ako by ste to mali robiť vždy? Alebo rozhlas je len nato, načo sa Vám hodí ? A v rokoch 2014 a 2015 ste ani raz nezasadali ? Kde, kedy a za akých podmienok sa potom rozhodlo, o Vami spomínanej rekonštrukcii časti cesty k domom za ihriskom ?

 8. Guest povedal:

  Ing. Kunovský
  prosím dajte nám odpoveď, ako chcete aj s ostatnými zvolenými poslancami spraviť voľbu VNČ v jednotlivých čatiach, za ktoré ste aj s oatatnými poslancami zvolený

  • Guest povedal:

   Čo sa týka volieb v ostatných častiach, tak to ešte chcem konzultovať aj s ostatnými poslancami. Milochov a Orlové som riešil preto, lebo vzhľadom na rozľahlý volebný obvod si myslím, že tieto mestské časti mi „prischnú“.
   Ján Kunovský

 9. Ján Kocian povedal:

  Konečne
  som velmi potešený zo zvolenia Janka Kunovskeho lebo presne takého človeka sme v Milochove potrebovali a dúfam že mu to ostatný občania nebudú komplikovat lebo on isto prinesie dobre napady pre Milochov….lebo doteraz sa tu nespravilo úplne nič…nie teraz klamem za dávnej ,,garnitúry“dali vysipať cestu pred cérovskym kopcom smeťami a sutinou hned som tam dostal pekné štyri defekty….ale to už je dúfam preč,,,

  Janko prajem vela stastia a teším sa na zabíjačku…

  • Anonym povedal:

   Takého, čo Vás ale aj ostatných občanov ešte s pár hajzlami, ktorých má okolo seba okráda, to takého ste potrebovali v Milochove ? … stačí si pozrieť zverejnené zápisnice zo zasadnutí VMČ, za posledné roky. Inak všetky, okrem jednej zverejnené a prístupné až 19.04.2016.
   Základ všetkých zasadnutí tvorí nasledovné: guláš, príprava na guláš, zabíjačka, guláš, guláš, zabíjačka – potom prišlo na rozdelenie EURÍČIEK v hodnote 30000 vraj na úpravy a opravy Horného a Dolného Milochova.
   Stačí sa pozrieť, čo sa zo sľubov splnilo a je jasné, koľko z tej sumy sa vytratilo do vreciek vyvolených Kúnovský a spol. Potom zase len guláš, zabíjačka a stále dookola. No a ešte schválenie súkromnej školy, v poslednej zápisnici, aj to musel navrhnúť aktívny občan, nie ten primitív, ktorý je zato platený – teda pán riaditeľ, podnikateľ a zlodej Kúnovský.

 10. Guest povedal:

  Vážený pán Ján Kocian,uvidíme za štyri roky,ja Vám garantujem,že medzi tými smerákmi sa nepresadí a neurobí nič,osobne vám napíšem.

  • Anonym povedal:

   Veď on nikdy ani nemal záujem presadiť sa. Vlastne mal a má, ale vždy len pred voľbami. Potom sa presadí z nezávislého, pod ktorého pseudonymom vystupuje dodnes, na smeráckeho riťolezca a už pekných pár rokov má namiesto hlavy smerácku riť, veď nakoniec tak aj vyzerá a správa sa. Hamba mu.

 11. Guest povedal:

  Pán Kunovský,akože Milochov a Orlové Vám akosi prishnu,ved aj v ostatných mestských častiach ste boli aj vy volený aj další traja,tak ste všetci povinní zučastnovat sa na verejnom živote vo všetkých 8-častiach nielen vy,ale aj ostatní traja poslanci spoločne,to mi chcete povedat,že ked sa konkretne na Vás obrati občan Podmanína,tak mu odporučíte kolegu,alebo nebodaj vysvetlíte,že Podmanín prischol kolegovi?Takti si to Janas a Pekar,tvorovia nezmyselných spojení mč asi nepredstavovali.Ste štyria,takže budete musiet všetci sa povinne postarat a to vám presne vypíšem o občanov nielen Milochova,ale aj Orlového,P.Podhradia,šebeštanovej,Podvážia,P Teplej,Podmánína a Praznova.Takže vás žiadam v mene menovaných občanov mč,aby ste sa na verejných schodzach zučastnovali povinne všetci poslanci a nie len tí,ktorým niečo prischne a tak ste bohužial začali aj vy,a to som presvedčený neni správne.To mi potvrdili mnohí občania horemenovaných mč.Držím vám palce,nebudete to mat lahké,ale aj ja vás budem maximálne podporovat.

  • Guest povedal:

   Ja som nenapísal, že nebudem pomáhať občanom mestských častí. Pokiaľ ma niekto požiada o pomoc z hociktorej časti mesta tak sa budem snažiť pomôcť. Na stretnutí s novými VMČ som povedal, že nemám problém zúčastňovať sa zasadnutí VMČ v každej obci. Každý poslanec deklaroval, že je poslancom za všetky obce, v ktorých bol zvolený. Ja osobne som tiež nespokojný s rozdelením volebných obvodov, ale v súčasnosti to musíme všetci akceptovať. Na tento problém som upozorňoval aj v odpovediach kandidáta v bode č. 3. Ja osobne poznám veľa občanov v každej prímestskej časti, preto svoje zvolenie považujem ako záväzok minimálne voči týmto ľuďom. Čo sa týka toho „prischnutia“, tak sme sa dohodli s ostatnými poslancami, že bežné problémy si podelíme, čo si myslím, že vzhľadom na veľkosť volebného obvodu máme na to nárok.
   Ján Kunovský

 12. Guest povedal:

  MHD do Orlového
  Dobrý deň pán Kúnovský,
  píšeme Vám a prosíme tlmočte to na najbližšom MZ vyriešiť konečne cestovanie MHD do Orlového. Už sme oslovili aj pána riaditeľa MDS a ten jednoducho odpovie, že s tým nemá problém a že je to záležitosť mesta. Dalo by sa veľa písať, ale keď zisťujeme, že nikto neodpovedá na naše otázky – a tie sme napísali aj pred voľbami – jediný kto odpísal ste boli Vy a pán kandidát Vlčanský. Niektorí sa ani len neunúvali niečo napísať. Tak by sa dalo pokračovať ďalej.
  Ale teraz sa vrátime k tej MHD do Orlového. Naozaj v tejto kríze je pre občanov z Orlového veľmi zlé /najmä finančne/ cestovať z Orlového, alebo do Orlového napr. z Tesca /tam veľa ľudí chce ísť na nákup – nemáme obchod/, z nemocnice , z Lánskej, z Rozkvetu, zo Stredu. Nemáme žiadny priamy spoj – vždy musíme prestupovať a nárok na zľavnené prestupné z prímestských liniek nemáme. Takže cesta do mesta a späť nás nestojí 1 Euro, ale 2 Eurá. Prečo občania Považského Podhradia, Šebešťanovej, Podvažia majú takú výhodu, že keď si sadnú do autobusu, tak nemusia vôbec prestupovať a dovezú sa v pohode do Tesca, nemocnice, Lánsku, Stred, atď. A keď prestupujú tak platia len polovicu. Prečo konečne niekto rozumný nepovie to, že MHD je pre všetkých občanov rovnaká. Veď aj občania Pov. Podhradia, Šebešťanová, … majú prímestské linky. Teraz sa upravovali nejaké linky. Naposledy v piatok nebol v Orlovom nalepený, alebo ako to nazvať nový cestovný poriadok platný od 1.2.2011. Alebo nevieme, kde ho nalepili. Čo tam bola červená kovová konštrukcia zastávky, tak tam už nie je. Prosím Vás nevieme, či už sú zvolení členovia tohoto výboru MČ, nevieme na koho by sme sa mohli obrátiť. Pán Kúnovský prepáčte, že sme si dovolili takto napísať, je pravdou to, že sám vôbec nič nezmôžete, to s Vami plne súhlasíme. V Orlovom je veľa problémov.
  Prajeme Vám všetko dobré.
  Nespokojní občania.

 13. Guest povedal:

  Pán Kunovský,vidíte,viete o tomto probléme,ale bohužial ste nič v odstránení tejto bravurnej chyby Janasa neurobili.Skuste konat.T o iste platí aj pre ostatných,nikto nesuhlasí s rozdelením a ste všeci bohužial ticho.Toto by mala byt prioritna tema zastupitelstva,pokial sa to ma správne vykonávat.Dalej,prečo neuverníte aspom predbežné zostavenie členou vmč.to by mala by tiež jedna z priorít-nemyslíte?PS-prosím o odpoved na všerky moje v predchadzajucom príspevku uverejnené otázky na Vás,ako poslanca.Prosím,nevykrucajte sa hned na začiatku a riešte akutne problémi občanov-nato Ste tam.

  • Guest povedal:

   Pokúsim sa zareagovať na niektoré Vaše pripomienky. Čo sa týka cestovania viem, že Orlové je v tejto oblasti diskriminované. Pokúsim sa stretnúť s p.Kerulom a porozprávať sa o uvedenom problém. Dúfam, že pochopia občania Orlového, že nápravy sa nedajú robiť okamžite a možno to nejaký čas potrvá. Čo sa týka zloženia VMČ, tak jeho voľba sa uskutočnila pri mojej prvej návšteve Orlového po voľbách. Stretnutia sa zúčastnilo cca 30 občanov tejto mestskej časti a na tomto stretnutí si občania navrhli členov VMČ. Ja som nikoho nenavrhoval, nechal som to na slobodnej voľbe občanov Orlového. Ronako som to urobil aj v Milochove. Zloženie VMČ musí odsúhlasiť MZ, ktoré bude 18.2.2011. Navrhnutí sú nasledovní občania:
   Jozef Kostelanský – predseda
   Jaroslava Ďurovcová
   Ľuboš Kollár
   Peter Revák
   Martin Smatan
   Čo sa týka druhého príspevku, tak ako radový občan som nemal možnosť zasiahnuť do rozdelenia volebných obvodov. Spolu s ostatnými poslancami za tento „mega“ obvod sme dohodnutí, že sa pokúsime v rámci zákona pripraviť návrh na nové rozdelenie. Máme na to ešte 4 roky. Čo sa týka vykrúcania tak ste na nesprávnej adrese – nemám problém komunikovať a snažiť riešiť problémy bežných občanov. Rád sa stretnem zo všetkými občanmi Orlového na prvom oficiálnom zasadnutí VMČ, ktoré bude krátko po MZ. Je potrebné prísť a komunikovať a nie schovávať sa za anonymne príspevky.
   Ján Kunovský

 14. Guest povedal:

  Pokiaľ sa takto budú chovať aj ostatní poslaci ako ing. Kúnovský / ktorého absolútne nepoznám, lebo bývam v meste/ je nádej, že sa niekde pohneme -hlavne doopredu.
  No na druhej strane musím poznamenať, že hlavne novozvolení poslanci mali podporiť Mgr. Smatanu ohľadne jeho inuiciatívy s úpravou platu primátora. Myslím si, že aj primátor by mal najskôr ukázať čo vie, a aj to dokázať a až potom za to byť honorovaný!
  Tak to funguje všade!
  Či vie niekto o organizacií, alebo firme kde / okrem MÚ/ dávajú najskôr vysoké platy a potom očákavajú prácu?
  Ja osobne nie!
  Poukazujem na to hlavne z toho dôvodu, že pán Janas bol predsedom najsilnejšieho klubu poslancov a teda svojími aktivitami a podporou bývalého vedenia mesta sa významnou mierom podpísal
  a “ pomohol “ mestu do takéto stavu v akom je!
  Teraz vykrikovať o zadlženosti mesta je z jeho strany farizejstvo !!!

 15. Guest povedal:

  MHD do Orlového
  Dobrý deň pán Kúnovský, ďakujeme za Vašu odpoveď, veríme, že s tou MHD sa to podarí čo najskôr tak, ako sa to darí v iných mestských častiach, lebo to sa už rieši veľmi dlho a už by to mohlo byť vyriešené. Tiež by mohli pracovníci MDS nalepiť cestovný poriadok platný od 1.2.2011 na zástavky v Orlovom. Po komunikácii e-mailom s pracovníkom MSD sme boli odporučení na internet.A ešte k tej druhej časti odpovedi – snáď nepatrí nám, pretože mi sme sa Vás pýtali veľmi slušne a príspevok bol pod názvom MHD do Orlového.

 16. Guest povedal:

  Technická správa
  Na čo najskoršie vybavenie nejakeho podnetu, prípadne sťažnosti treba na webe – mesta, pozriecť na mestské zastupiteľstvo, kde je uvedený každý poslanec za príslušný obvod aj s emailovou adresou priamo naň, prípadne na vedenie mesta a odbory MÚ!

 17. Guest povedal:

  očakávanie…
  Dobrý deň,
  povedala som to aj na verejnej schôdzi v Milochove a poviem to aj teraz.
  Občania, nečakajte, že všetko bude za vás robiť mesto – príp. poslanec, aj vy sami budete musieť pomôcť, podporiť, priložiť ruku k dielu.
  Čo znamená – bol Mikulášsky punč ( milochov) – prišlo asi 60 ľudí, ostatní spali ?
  V sobotu (12.2.11) bola výročná hasičská schôdza – tam bola účasť tiež dosť nízka….
  Najbližšie teraz 5.3.11 bude zabíjačka, ja dúfam, že účasť bude…. lebo aj o tom to je, že pár ľudí sa snaží, ale ostatní budú frfľať a komentovať neurobia ani to, ani neprídu -nepodporia… Potom to prestane baviť aj toho najväčšieho zanietenca…… A potom sa zasa frfle, že sa nič nerobí.
  Dúfam, že sa občania „prebudia“ a začnú žiť viac verejne, nielen pred televízorom…..a s nadávaním, že sa nič nedeje….a čakaním čo kto za nich urobí….

  Čo sa síce drží, aj keď účasť väčšinou robia hostia – sú čoraz populárnejšie DISCO -PÁRTY – DHZ Milochov….kde Vás týmto zároveň aj pozývame….

 18. Guest povedal:

  u mňa palec hore za tento príspevok.

 19. Guest povedal:

  re
  Aj u mňa !!

 20. Guest povedal:

  očakávanie
  Dobrý den,mladá pani,ja som presvedčený,že to čo Ste napísala,neplatí iba pre dnešnu realitu,ale platilo to aj za mojho poslancovania.Akcie som organizoval každý rok,pozhánal všetko,čo s oslavami suviselo,celý výbor Mč vynakladal všetko usilie,len aby všetko,čo najlepšie dopadlo,a čuduj sa svete,vždy prišlo iba pár ludí,či akcia prebiehala cez týžden,alebo vo sviatok,ale ostatní iba kritika a uštipačné ušklebky.Proste,to nie je debata iba na pár riadkov na tomto fore,ale debata na niekolko hodín.Píšete,že dufate,že sa občania prebudia a začnu žit verejne-ja Vám tu garantujem,že čokolvek budete robit,vždy sa to obrati proti Vám.Jednoducho je vatšina občanov s takouto povahou a tých neprerobíte.To musí nastupit nová generácia.Ale k tým vaším akciám v Milochove-klobuk dolu,to už nie je ten Milochov,spred niekolkých rokov,to už ste predbehli aj Orlovcov.Prajem p.Kunovskému,aby slogan,korý mal na predvolebnom letáku-pre kvalitnejší život v mestských častiach,počas jeho posobnosti v poslaneckých laviciach do bodky splnil.Držím mu palce.Dušan Hošták.

  • Guest povedal:

   očakávanie od poslancov
   pripájame sa k tomuto príspevku a chceme vyzvať aj tých poslancov, ktorí pre tieto mestské časti boli zvolení, aby naozaj si prešli tieto mestské časti, stretli sa s občanmi a potom na MZ podali návrhy. Aj na vlastné oči by videli, ako niektoré tieto mestské časti vyzerajú.Veď aj ich sa to týka – mali by všetci 4 spolupracovať a potom dávať návrhy na riešenie ma MZ. Ale to by museli chcieť a nie nechávať len na občanov aby im napísali, atď.

 21. Guest povedal:

  asi tak…
  Dobrý deň,
  nedá mi nereagovať, ďakujem za kladné ohlasy ku môjmu príspevku.
  Pán Hošták – veď ak ste to vy, čo ste boli v predminulom volebnom období našim spoločným poslancom – tak si vážim, vašu reakciu, lebo viete o čom hovoríte….
  teraz máme výbor v Milochove z mladých ľudí – nových tvárí, tak hádam to zanietenie vydrží, poslanca budeme podporovať, dopĺňať a pomáhať mu…..
  Nie som vo výbore, ale mám rada ľudí a miesto kde žijem.
  A chcela by som, aby bolo v Milochove po novom – lepšom…..vynasnažím sa prispieť čo najviac.
  To isté prajem aj ostatným.

 22. Anonym povedal:

  … som nezávislý posranec s hnedým smeráckym nosom. Som ako acylpyrín – neublížim, ale nikomu ani nepomôžem. Viem sa však tváriť veľmi presvedčivo a dôveryhodne. Rád sa pozerám ľavým okom do pravého „vačku“ alebo naopak. Dôležité je, aby som v konečnom dôsledku mal z toho najväčší osoh ja. Mojou veľkou výhodou je, že nielen v mestskej časti Milochov je v súčasnosti ešte veľa naivných, ktorí mi toto tolerujú. Som si vedomý svojho „úspechu“, nakoľko v minulosti moji predchádzajúci či už starostovia alebo posranci nevedeli v mestskej časti verejne zorganizovať ani toľko, čo dokážem ja (zabíjačku alebo ples). Toto je len časť môjho skutočného ja, Janko Kundovský.

  • Anonym povedal:

   Veľmi výstižné slová, k tomu niet čo dodať , že acylpirín 🙂

  • Anonym povedal:

   Ej teda, smutné,,,, nuž ale, ľahko písať, ak sa nemusíš podpísať však ?

   • Anonym povedal:

    Ej, veru smutné je to, keď nepočítal s tým, že vstupom do komunálnej politiky bude verejne známy a že keď bude robiť pič….y, bude zato kritizovaný. Ľahko ľudí balamútiť pre voľbami, ťažko plniť sľuby, s tým mal tiež počítať. Zjavne sa prepočítal. Presne ako Ty, čo píšeš aby sa tu podpisovalo a sám sa nepodpíšeš. Zrejme ste s pánom J.K. komplici.

    • Anonym povedal:

     Este smutnejsie je, ked Ty, na duchu a mysli poskodeny, nedokazes napisat 5 riadkovy odstavec bez toho, aby si nesiahol do pohlavneho slovnika. Ako uboha musi byt Tvoja slovna zasoba, ked ine vhodnejsie slova nepoznas.

     • Anonym povedal:

      Na pohlavný orgán, ktorým poslanec Kúnovský bezpochyby je, len pohlavný slovník treba, či už sa mu to páči alebo nie.

      • Anonym povedal:

       Dufal som, ze sa zamyslis, ale Ty si opravdu jeden korunovany b….!

       • Anonym povedal:

        Vážený pán anonym Janko Kun“d“ovský, ako ľahko viete sklznúť do slovníka, ktorým tak zmysluplne opovrhujete. Čo Vás trápi, že sa tu píše pravda a vytýkajú sa Vám opodstatnené záležitosti ?

 23. mimo22 povedal:

  A predávate tie hokejové potreby pre zubnú dentálnu hygienu ? – Ján Hrenák

 24. Anonym povedal:

  To ho..do v Milochove si robí čo chce, ale na každého raz príde. Jeden poslanec VMČ navrhoval rozumnú vec v prospech občanov – chodníky urobiť. Dopadlo to ako ? No predsa na hovno, tak ako väčšina vecí, ktoré tento pohlavný orgán alias KKT chytil do rúk odkedy je zvolený.

  • Anonym povedal:

   .. pozor ! VMČ – nemá poslancov – ale členov … VMČ – môže podať návrh poslancovi – nuž a tomu to buď schvália, alebo nie … nerob zlo…

   • Anonym povedal:

    VMČ má jednočlenov alebo mnohočlenov ? a zlo robíte robíte všetci tí, čo sa pri ňom veziete a máte z toho „výhody“ … nie bežní ľudia, či už v Milochove alebo v Orlovom

 25. Anonym povedal:

  Acylpyrín sa tu už nesnaží ani obhajovať, zrejme si myslí, že ľudia sú slepí a hluchí. Je to proste zlodejský degeš a nie cukríček ako to o sebe prezentuje.

 26. Anonym povedal:

  Ej veru,
  keby ste sa mali pod Vaše príspevky podpísať, neviem, že či by ste mali na to odvahu.
  Dve volebné obdobia, kopa roboty, toto sú výsledky…nepotrebuje žiadne reklamy, žiadne …. Ak niekto potrebuje pomoc volá mu, volá mu či je nedeľa alebo sviatok, či je večer alebo ráno, viem to, tiež som to párkrát urobila a nikdy maneodbil, že nemá čas alebo nevie- alebo sa to nedá….
  A čo vážení občania ktorí nie ste spokojní – čo Vám vlastne chýba ? Nemá Vám ísť náhodou poupratovať, alebo pokosiť pred domom ? Lebo vy, keďže sedíte pri PC a ohovárate- nestíhate…. Keď každý urobí aspoň niečo sám – bude to lepšie, ako keď neurobí vôbec nič a bude iba hundrať…..
  A ples a zabíjačka – je to veľmi veľa prípravy a času, pre to – aby sa normálni ľudia trocha zabavili a rozveselili,,,a Tí čo makajú si to vážia, Tí čo nerobia nič – Tí budú furt papuľovať….

  • Anonym povedal:

   Priživuje sa na úkor druhých, je vypočítavý, pozerá z čoho môže profitovať vo svoj prospech a hrá divadielko úslužnosti. No a naivní jedinci a takí ako Vy vážená kritizujúco-obhajujúca a hlavne tiež nepodpísaná mu to všetko pekne tolerujú už 2 volebné obdobia. Vaša mestská časť nemá žiadne problémy, nie je tam čo vylepšovať, veď sa pozrite okolo seba, ako to tam vyzerá ? On kosiť nemusí, stačí keď zabezpečí kosenie verejných priestranstiev. Za neho robia hlupáci robotu a on sa len chichoce a premrháva peniaze nato určené. Zo zabíjačky a plesu má taktiež profit, nerobí to pre Vaše pekné modré oči, to určite nie. Ak ste si nevšimli, tak týmto vám len dáva náplaste na Vaše ubolené oči. A potom že niet času vo VMČ Milochov na schôdzovanie.

 27. Anonym povedal:

  Kúnovský, prečo nemáte podpísané všetky zápisnice zo zasadnutí VMČ Milochov tak, ako tú poslednú resp. tak, ako to robia na zasadnutiach v iných mestských častiach ? Prečo sa zápisnice zverejnili na stránke mesta až potom, keď to tu ľudia začali opisovať a vyčítať ? Prečo sa zverejnili všetky v jeden deň (okrem prvej a poslednej) ? Prečo nie sú zverejnené tie z rokov 2014 a 2015 ? Takto sa správa poctivý poslanec, ktorému ľudia dali dôveru ? Prečo sa plánované zasadnutia nevyhlasujú v miestom rozhlase ? Prečo nie je zverejnený ich plánovaný harmonogram na webe ? Takto sa transparentne informuje ? Potom sa čudujete, že Vás tu častujú pohlavnými orgánmi ? Čakáte snáď za takýcto prístup pochvalu ?

 28. Anonym povedal:

  No on funguje či skôr nefunguje ako toto mesto, ktorého súčasťou je aj VMČ Milochov.To má byť lepší ako MsÚ PB ,ktorý má aparát ako Pentagon ,no výsledky nevidno.Je to samozrejme o vedení a riadení i osobnom vzore.No keď je vzor nastavený len pre vlastnú potrebu potom to takto vyzerá.Takže nie je to problém iba Milochova ,ale celého toho nemohúceho a impotentného poslaneckého spolku ,samozrejme na škodu mesta a jeho občanov.

  • Anonym povedal:

   On si však neplní ani svoje najzákladnejšie povinnosti, ktoré ako poslanec a tajomník VMČ Milochov má. V iných mestských častiach sa aspoň základné povinnosti plnia. Už len preto na takej pozícii nemá čo hľadať, brať zato peniaze a už vôbec nie o niečom rozhodovať.

 29. Anonym povedal:

  Tento podliak ,klame a okráda Milochovčanov,nevypláca zamestnancov vo svojej stavebnej firme,zlodej!

  • Anonym povedal:

   Ako môže Kunovský okrádať zamestnancov – keď žiadnu stavebnú firmu nemá?
   Veď on je riaditeľom Stavebného učilišťa – a teda nemôže podnikať v stavebníctve. Ti si okydavateľ 17.11.2018 myslí, že Kunovský je tak hlúpi a mal by firmu – napriek tomu, že to nemôže ?
   Teda asi ďalšie veľké klamstvo !
   Kunovského nepoznám – no myslím si že by tak neriskoval a asi ani nestíhal.
   No ale ak je to ozaj pravda – treba upozorniť zriaďovateľa školy – TSK a bude urobená náprava.
   No skôr si myslím, že to bol opäť jeden pokusov o diskreditáciu nejakej osoby od nejakého zúfalca – čo tu je inak bežné..

 30. Anonym povedal:

  Treba robit cesty karastrofa aka nigdy nebola sama jama

  • cestár povedal:

   Hlavne treba predať pod cenu nejaký mestský majetok, ideálne tesne pred voľbami, spraviť malú cestičky za predražené prachy, aby aspoň 100 hlasov navyše a aby získal dáky miestny krabičkár zase kreslo a mohol sedieť v MsZ :-D.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.